Van urenlange carnavalsmuziek tot verhoogde coronavergoeding: Sint-Truiden stoomt zich klaar voor online carnavalsweekend
Sint-TruidenDe aanhoudende coronamaatregelen gooit roet in het eten, ook voor de 76ste editie van de Verloure Moondagstoet in Sint-Truiden. Of de Orde van de Commeduur en de Truiense carnavalsverenigingen daarom ook bij de pakken blijven zitten? Dat niet. Zij lanceren namelijk op vrijdag 12 februari een online carnavalsweekend dat alle Truienaars thuis coronaproof kunnen beleven en meemaken.
Delen per e-mail
Komende vrijdag om 19.33 uur start Sint-Truiden het digitale feestweekend met een gebedsviering in het plat Sintruins vanuit de OLV-kerk op de Grote Markt. Weliswaar niet in een bomvolle kerk, maar de hele viering is wél online te volgen via de Facebookpagina van de Trudofederatie. Truienaars kunnen dan ook op zaterdag 13 februari helemaal uit de bol gaan tijdens het ‘Faat Verklieëd Bal’. Vanaf 20.11 uur zal er vanop de middenstip van Stayen een vier uur durende dj-set worden gehouden om iedereen thuis in de plezantste carnavalssfeer te brengen. Ook de jongste Truienaars en carnavalisten worden niet vergeten. Zij kunnen op zondag 14 februari vanaf 14.11 uur genieten van een twee uur durende carnavalsuitzending van PartyPlan. Zowel de uitzending op zaterdag als die op zondag zijn te volgen via de website van Trudo FM.
“Ook maandag 15 februari wordt, ondanks de afwezigheid van de traditionele carnavalsstoet door de coronacrisis, een absoluut hoogtepunt”, verzekert Opper van de Orde van de Commeduur Jo Sneyers. “Iedereen mag dan een 11 uur durende live carnavalsradioshow verwachten, voor en door Truiense carnavalisten met muziek en presentatie van hier. Ook die show zal worden uitgezonden vanop Stayen en is live te volgen via de website en radiofrequentie van Trudo FM.”
Verhoogde vergoeding
Maar zelfs daar blijft het niet bij. Truienaren zullen namelijk ook in het stadscentrum de carnavalssfeer kunnen beleven. Veertien carnavalscafés worden daar kleurrijk beschilderd in carnavalsthema, terwijl de carnavalsvlaggen fier in de binnenstad wapperen en in de winkelstraten het hele weekend lang lokale carnavalsmuziek weerklinkt. In normale omstandigheden voorziet de stad Sint-Truiden ook een vergoeding van 250 euro voor elke Truiense carnavalsvereniging die deelneemt aan de Verloren Maandagstoet. “Maar dat bedrag wordt dit jaar verhoogd met 50 procent van het coronabudget”, vertelt schepen van Carnaval Hilde Vautmans (Open Vld). “Elke carnavalsvereniging van Sint-Truiden zal dus 375 euro ontvangen. Daarnaast roepen we iedereen op om zijn zaak of huis feestelijk te versieren en zelf carnaval mee te maken. Op die manier houden we de carnavalstraditie ook dit jaar in ere.”
Tot slot pakt de Orde van de Commeduur uit met een kleurplaat voor de jongste carnavalisten, die online beschikbaar is. Je ingekleurde tekening kan je vanaf woensdag inruilen voor een leuke carnavalsbutton, ter herinnering aan het carnaval van 2021 bij de dienst Toerisme. Ook het wapenschild van de stad is tot leven gekomen, met dank aan Yordi Ringoir die de carnavalsaffiche van 2021 ontwierp. Ze toont enerzijds de realiteit van de coronacrisis, anderzijds de carnavalsgek die in ieder van ons leeft. De affiche kan vanaf woensdag gratis worden afgehaald bij de dienst Toerisme. Het volledige carnavalsprogramma bekijken? Dan kan je terecht op de website raadvanelf.be. Voor de online activiteiten kan je terecht op facebook.com/raadvanelf en via Trudo FM.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hoeveel geld heb je nodig om te rentenieren?
-
Genk
Genk trekt dit jaar streep door EK voetbal op groot scherm
Het EK voetbal komt stilaan in zicht, een event waarbij tal van Genkenaren traditiegewijs afzakken naar het stadscentrum om het gebeuren samen op groot scherm te volgen. Door de coronacrisis heeft het stadsbestuur er echter voor gekozen om de schermen en de bijhorende ‘Bar Parasol’ dit jaar op te bergen. Horeca-uitbaters kunnen wel rekenen op een financiële bijdrage om zelf een kleiner scherm of thematische versiering te voorzien. -
Wellen
Twintiger slaat ex werkonbekwaam, maar zegt dat ze zichzelf verwondde: 16 maanden cel
Een 24-jarige man is veroordeeld tot een celstraf van zestien maanden omdat hij herhaaldelijk agressief uithaalde naar zijn ex uit Wellen. Hij drong geregeld binnen in de woning van het slachtoffer en verwondde ook twee politie-inspecteurs tijdens een interventie. “Ze sloeg zelf met haar hoofd tegen de muur”, verklaarde de agressor. -
-
7 tips voor een koele tuin in de zomer
-
PREMIUMHasselt/Tongeren
Zaman A. (30) in mei voor Tongerse hof van assisen voor moord op Hasseltse kapster
Zaman A. (30) moet zich vanaf 25 mei voor het hof van assisen in Tongeren verantwoorden voor de moord op de Hasseltse kapster Negeen Mohammad Reza (30). Op 17 juni 2018 werd het slachtoffer dood aangetroffen in haar woning aan de Canadastraat in de Hasseltse Banneuxwijk. Omdat de jonge vrouw zich verhangen had aan een touw, werd eerst gedacht aan zelfmoord. Later bleek dat haar jaloerse neef Zaman haar gewurgd had en nadien alles in scène had gezet. -
Genk
Genkse tennisclub doopt zich na veertig jaar om tot padelvereniging: “Nieuwe leden kloppen nu al aan”
Het is officieel: ’t Elleboogske heet voortaan Padelleboogske. De tennisclub slaat dan ook een nieuwe weg in en kiest na veertig jaar bestaan voluit voor de padelsport. “Vijf minuten na de bekendmaking liep de eerste inschrijving al binnen”, klinkt het. -
Instant lentegevoel met deze handtassen in pastel
Een hypervrouwelijke outfit of een hippe look met speelse twist? Pasteltinten werken altijd in je voordeel. Nog niet klaar voor een lila suit of snoeproze jurk? Ook een pastelgekleurde handtas does the job. Ninashop.be zocht voor jou de liefste exemplaren uit.