Van kersen plukken tot dieren voederen: Truienaar Bert Duchateau en vader Jos leren kinderen over natuur in laatste hoogstamboomgaard
Sint-Truiden‘In Horto Cerasorum’, dat is de naam van de nieuwe Truiense vzw waarin initiatiefnemer Bert Duchateau en vader Jos kinderen willen leren over de natuur. Vanaf april 2021 wordt één van de laatste hoogstamboomgaarden achter het station van Sint-Truiden dan ook de nieuwe leerplek van Truiense scholen om over onder meer fruitpluk en -handel te leren. Coronaproof weliswaar, want alles gebeurt in openlucht.
Delen per e-mail
Vanaf volgend jaar kunnen Truiense kinderen en leerlingen terecht in de hoogstamboomgaard voor het nieuwe project van Bert Duchateau en vader Jos – ook bekend van marionettentheater ‘Houtekop’. “Daar willen we kinderen leren dat we ons gedrag moeten bijsturen, als we de plek waar we wonen leefbaar willen houden”, legt Bert uit. “Maar we gaan ook interactief te werk. Ze zullen zelf kersen kunnen plukken, dieren voederen, eieren rapen, noem maar op. En we laten hen ook een boeiend facet van onze stad ontdekken: de fruitpluk en -handel.”
Zo werken Bert en Jos momenteel hard aan de uitwerking van het project. “We denken aan een project rond fruit, waar we het proces van bloesem tot vrucht aan de leerlingen kunnen leren”, gaat Bert verder. “Vanaf 8 december zullen we onze vzw dan aan alle directeurs van de Truiense scholen bekendmaken en hen uitnodigingen om samen met ons gratis over de natuur te leren. Coronaproof uiteraard, want alles zal coronaproof in de buitenlucht kunnen verlopen.”
Bouwproject
Voor hoelang het project van Bert Duchateau in de hoogstamboomgaard kan plaatsvinden, is echter niet duidelijk. Zo bevestigde schepen van Ruimtelijke Ordening Jelle Engelbosch eerder dat er een bouwaanvraag lopende is op dat natuurgebied. Concreet omvat het geplande project de bouw van project ‘Gilen’ (322 wooneenheden en 930 m² kantoorruimte) en project ‘De Kavel’ (310 wooneenheden, 4.256 m² kantoorruimte en 4.230 m² commerciële ruimte). Daarbovenop komt ook een nieuw scholencomplex voor 1.200 leerlingen en 200 personeelsleden, dat er ten vroegste in 2022 zou komen.
“Maar voorlopig hebben we de goedkeuring van het stadsbestuur en de ondernemers van woonproject ‘Gilen’ om ons natuurproject in de hoogstamboomgaard te starten”, verduidelijkt Bert. “Indien de boomgaard na een tijd toch helemaal moet verdwijnen, mogen we van de stad onze educatieve activiteiten verderzetten in Guvelingen. In het groene Sint-Truiden zullen we de kinderen hoe dan ook meer genegenheid kunnen bijbrengen voor de natuur, door ze met alle zintuigen te leren genieten van haar kracht en schoonheid. Een vaste locatie hebben we daar niet voor nodig”, aldus Bert.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samsung Galaxy S21 & S21 Ultra Review
-
PREMIUMSint-Truiden/Herk-De-Stad
Vijftiger krijgt zeven jaar cel voor verkrachting van stiefdochter, terwijl hij trouwplannen heeft met haar moeder
Een 50-jarige man uit Sint-Truiden is veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar voor de verkrachting van zijn stiefdochter. De man woont nog steeds in bij het slachtoffer en haar moeder. Hij maakte zelfs doodleuk nog trouwplannen met de vrouw. -
Sint-Truiden
PCR-testen brengen nog eens 23 besmettingen aan het licht
In Sint-Truiden woedt het coronavirus aan een hoog tempo. Uit nieuwe resultaten van PCR-testen die vrijdag werden afgelegd, zijn nog eens 23 coronabesmettingen aan het licht gekomen. Momenteel staat de teller dus al op 89. Dat resultaat zal nog verder stijgen, want afgelopen zaterdag werden in de sporthal nog eens 700 mensen getest. -
-
Multimedia
Op zoek naar een nieuwe laptop? Dit zijn onze aanraders
Een nieuwe laptop is voor de meeste mensen een stevige investering. Je gaat dus best op zoek naar een toestel dat uitstekende reviews krijgt en al bij meerdere gebruikers in de smaak viel. Onze techredacteur dook in het aanbod en tipt de beste toestellen van het moment. -
Sparen
Lukt het u maar niet om meer te sparen? Waarschijnlijk trapt u in een van deze valkuilen
Een wereldreis (als dat ooit weer mag), de keuken in het nieuw, een spaarpot voor noodgevallen: er zijn redenen genoeg om een stevige spaarboek aan te leggen. Toch vinden veel mensen het aartsmoeilijk om hun spaarvoornemens vol te houden. Spaargids.be zocht uit wat sparen zo lastig maakt. -
PREMIUMLimburg
Van Italiaanse pasta’s over pralines in blik tot gasflessen: op doortocht langs de 7 leukste automaten in Limburg
Nu winkelen in deze tijden een ietwat apart uitstapje is, gaan heel wat Limburgse handelaars op zoek naar een manier om hun producten alsnog tot bij de klant te brengen. Ze werken hard aan een online webshop, starten met takeaway, of pakken uit met een coronaproof ‘grab-and-go’-systeem. Iets wat zich ook in het straatbeeld vertaalt, nu automaten als paddenstoelen uit de grond schieten. Wij gingen alvast op doortocht langs de zeven leukste automaten in Limburg. -
Sint-Truiden
Britse coronavariant treft Sint-Truiden: basisschool Schuttershof en twee kinderopvangcentra gaan op slot
De kleuter- en basisschool Schuttershof in de Tichelrijlaan in Sint-Truiden gaat tien dagen op slot nadat twee leerkrachten positief hebben getest op de Britse coronavariant. Alle 280 leerlingen en 25 personeelsleden van de school gaan onmiddellijk tien dagen in quarantaine, de gezinsleden (nog) niet. De leerlingen ouder dan 6 jaar en personeelsleden worden woensdagnamiddag getest. De buitenschoolse opvang Tutti Frutti sluit ook en zet 48 kinderen die in contact kwamen met de leerlingen in quarantaine. Ook een Truiens gezin, met twee kinderen die kinderopvang De Egeltjes opving, raakte met de Britse variant besmet. Die opvang, goed voor 15 kinderen, sluit nu ook.