Toekomst buurthuis Herleving verzekerd: stad koopt gebouw aan
Sint-NiklaasHet stadsbestuur heeft het gebouw gekocht waarin buurthuis Herleving al 14 jaar zit op het Westerplein. “Door deze aankoop blijft de werking van de vzw verzekerd”, klinkt het. Het pand biedt ook perspectieven met het oog op de herontwikkeling van de vlakbij gelegen bedrijfssite van SVK.
Buurthuis Herleving opende 14 jaar geleden de deuren in het hoekpand tussen het Westerplein en de Aerschotstraat. Een groep van een zestal vrijwilligers organiseert er activiteiten voor buurtbewoners en brengt hen samen rond de toog. Toen het nieuws kwam dat de eigenaar van het pand het gebouw te koop had gezet, kwam het stadsbestuur in actie. “We besloten om het pand aan te kopen en door te verhuren aan het buurthuis”, zeggen schepenen Carl Hanssens (N-VA) en Sofie Heyrman (Groen). “De aankoop biedt heel wat kansen voor de toekomst. Met het oog op de ontwikkelingen op de vlakbij gelegen bedrijfsterreinen van SVK is dit hoekpand strategisch gelegen. Het kan een scharnier worden tussen de bestaande wijk en SVK. In de Westerbuurt gaan we proactief op zoek naar kansen voor buurtontwikkeling. Door de aankoop wordt ook de werking van de vzw de komende jaren verder verzekerd. De activiteiten die hier plaatsvinden zijn van een te groot belang voor heel de buurt.”
Buurthuis Herleving werd in oktober van vorig jaar heropend na de coronacrisis. De medewerkers maakten van de pauze gebruik om de keuken, gang en het sanitair te vernieuwen. “Het buurthuis is drie namiddagen per week open, en organiseert ook nog heel wat activiteiten”, zeggen medewerkers Torino Schiettecatte, Ginette Jansegers en Tom Anthuenis. “We werken ook samen met andere organisaties zoals vluchtelingencentrum VLOS of het opvangcentrum van het Rode Kruis. De kracht van Herleving is de lage drempel, de democratische prijzen en de gemoedelijke sfeer. Iedereen kan hier terecht voor een babbel of een pint.”
Buurthuis Herleving krijgt jaarlijks 10.000 euro steun van het stadsbestuur. Van dat bedrag zal het huurgeld worden afgetrokken. Er komt ook nog een extra éénmalige toelage van 10.000 euro voor de renovatie van de gevel.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Ligt je terras er vuil bij? Met deze tips maak je het kraaknet zonder het te beschadigen
Maak nu alvast even tijd om je terras grondig te reinigen, zodat je er straks optimaal plezier aan beleeft. Met deze onderhoudstips van bouwsite Livios maximaliseer je je genot en minimaliseer je mogelijke schade en, dus, kosten. -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro. -
PREMIUM
Van turngala in Sint-Niklaas tot poppentheater in Grembergen: onze weekendtips voor het Waasland en Dendermonde
De paasvakantie lonkt, maar ook dit weekend kan de verlofknop al even omgedraaid worden. Daarvoor zorgen tal van binnen- en buitenactiviteiten in Waas en Dender. Genieten van een turngala of liever zelf de beentjes strekken voor een carnavalsoptocht? Alles kan, en wij geven alvast enkele ideetjes.Sint-Niklaas -
-
Opnieuw auto door vangrail bovenop verkeerswisselaar E17
Op de verkeerswisselaar van de E17 is vrijdagmiddag opnieuw een auto door de vangrail gegaan langs de kant van de Heirstraat in Bazel. De bestuurster van een BMW verloor de controle toen ze de afrit nam. Nog geen twee weken geleden gebeurde op exact dezelfde plek ook al een zwaar ongeval.Haasdonk -
PREMIUM
Ooit duizenden voetbalfans, nu akelig lege tribunes en 0 punten... De ondergang van SKN Sint-Niklaas: “En toen moesten de spelers trainen onder politiebegeleiding”
Het kan verkeren. SKN Sint-Niklaas in Nieuwkerken voetbalde tien jaar geleden voor volle tribunes in tweede nationale tegen onder andere Antwerp. Vandaag verkoopt de club nog amper 14 tickets bij thuiswedstrijden en verliest ze aan de lopende band met monsterscores à la 17-1. Hoe kon het zo fout gaan met het ooit beloftevolle SKN? We zochten het uit en praatten met de protagonisten in het verhaal. “Dat ik op groot geld uit was? Allemaal leugens.”Nieuwkerken-Waas -
Conner Rousseau en Blacky wandelen voor meer hondenuitloopweides in Sint-Niklaas
Vooruit-voorzitter Conner Rousseau organiseert samen met de lokale afdeling van zijn partij op zondag 26 maart een hondenwandeling in Sint-Niklaas. Daarmee roept hij het stadsbestuur op om werk te maken van meer hondenloopweides. In Belsele opent er nog voor de zomervakantie alvast een nieuwe hondenuitloopweide.Sint-Niklaas -
Spaargids.be
Klant bij AXA Bank of Crelan? Dit verandert er voor jou als gevolg van de fusie
Eind 2021 was er groot nieuws in de bankensector: Crelan nam AXA Bank Belgium over. De Groep Crelan verdubbelde zo in omvang. Tot nu toe bleven beide merken naast elkaar bestaan. Alleen: hoelang blijft alles nog bij het oude voor jou als klant? Zijn er nu al veranderingen? En welke staan er op til? Spaargids.be geeft een stand van zaken én blikt vooruit.