“Ook met eenvoudige ingrediënten kun je groots toveren”: sterrenchef van ‘t Korennaer kookt voor koks sociaal restaurant De Variant
Sint-NiklaasSterrenchef Edwin Van Goethem van ’t Korennaer heeft dinsdag een workshop gegeven aan de koks van sociaal restaurant De Variant, zodat zij in de eindejaarsperiode een gastronomisch menu op tafel kunnen toveren voor mensen in kansarmoede.
In heel Vlaanderen gaan gereputeerde chefs dezer dagen aan de slag in sociale restaurants en buurtrestaurants, om ‘met een warm hart’ te koken. Sterrenchef Edwin Van Goethem van restaurant ’t Korennaer in Nieuwkerken, goed voor een Michelinster, deed dat dinsdag in De Variant in de Lamstraat. In dat sociaal restaurant kan iedereen aanschuiven voor een goedkope, verse maaltijd. Mensen die het moeilijker hebben, krijgen er een aangepast tarief.
De chef van ‘t Korennaer gaf de koks van De Variant een inkijk in zijn culinaire wereld en hij toonde hen hoe hij met schijnbaar doodgewone ingrediënten toch een bijzondere feestmaaltijd tevoorschijn tovert. “Ik ben altijd een perfectionist geweest. Maar ik hou van eenvoud en van topproducten. En met de juiste toetsen van enkele speciale soorten olie en azijn maak je vaak al een wereld van verschil. Vandaag toon ik de chefs van De Variant eigenlijk enkele eenvoudige gerechten, zonder ingewikkelde technieken. Ze zijn heel vlot en makkelijk te bereiden, maar door de kwalitatieve afwerking krijgen ze toch heel gevarieerde smaken mee.”
Eindejaar
Bedoeling is dat de koks van De Variant ermee aan de slag gaan, om tijdens de eindejaarsperiode een gastronomisch menu en afhaalmaaltijd samen te stellen voor mensen die het met minder moeten doen. Een feestelijk menu aan een betaalbare prijs, daar komt het op neer. Als hoofdgerecht serveerde Edwin Van Goethem pladijs, butternut, shiso, sjalot en Xeres. “Pladijs is gewoonweg een heel ondergewaardeerde vis, een bijna vergeten vis eigenlijk, maar geweldig lekker”, klonk het enthousiast bij Van Goethem, die ook bij de North Sea Chefs hoort en daarmee pleit om op een verantwoorde manier om te gaan met onbeminde en minder bekende vissoorten. “Iedereen kent tong, kabeljauw of zalm. Maar er is veel meer dat de Noordzee ons te bieden heeft. We moeten leren eten wat de vissers vangen. Weinig mensen maken nog pladijs klaar. Met die vis kan je nochtans goedkoop iets heel gastronomisch maken.”
Als voorgerecht had de chef een winterslaatje met walnoot, conférence peer, topinambur en gebrande geitenkaas samengesteld. En afsluiten deed hij met het dessert ‘Sweet desire’: dolce cafe, caramel, fleur de sel en pistache.
“Erkenning”
Voor de koks van De Variant was het een hele belevenis. “In het sociaal restaurant koken we telkens voor 100 à 150 mensen. We gaan meestal aan de slag met overschotten van het voedseldepot, waarmee we elke dag weer mooie dingen doen”, aldus kok Peter Stevens, die intussen 7 jaar bij De Variant werkt. “We vinden het natuurlijk heel leuk dat een chef als Edwin Van Goethem tot bij ons komt, om te tonen wat er allemaal mogelijk is. Dat is ook wel een erkenning. En we gaan hiermee aan de slag natuurlijk. Soms kijken mensen nog wel eens meewarig als het over sociale restaurants gaat. Maar als ze daadwerkelijk eens komen proeven, hebben ze al een heel andere kijk. Wij willen ook altijd maar verbeteren. En dan helpt zo’n bezoek van een sterrenchef ons uiteraard opnieuw een heel eind op weg!”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sint-Niklaas
Gezelligheid troef op Bijs Bougie: hele dag livemuziek, kinderanimatie en kampvuur op terreinen SVK
Het familiefestival Bijs Bougie zorgt als sinds deze middag voor veel sfeer op de terreinen van SVK in Sint-Niklaas. Met het evenement wordt de vijfde verjaardag van het Bijshuis gevierd. -
Sint-Niklaas
Na horecasluitingen op Sint-Nicolaasplein: “Jongeren en studenten hebben geen ontmoetingsplaats meer”
De sluiting van bijna alle cafés op het Sint-Nicolaasplein vorig jaar baart Jong CD&V zorgen. Volgens de partij hebben jongeren en studenten nu geen ontmoetingsplaats meer. “Ook mensen die graag een terrasje deden moeten elders naartoe”, klinkt het. -
Mijntelco
Scarlet verhoogt de internetsnelheden, maar niet de prijzen
Vanaf 1 februari 2023 krijgen alle onbeperkte internetaanbiedingen van Scarlet een snelheidsboost. Zowel voor het internetabonnement Loco als voor de packs Trio en Trio Mobile (die ook tv en telefonie bevatten), gaat de downloadsnelheid van 50 Mbps naar 70 Mbps en de uploadsnelheid van 4 Mbps naar 10 Mbps. Dat nieuws vernam Mijntelco.be. -
-
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
Tweakers
Grote tv voor een klein budget: expert bespreekt vijf modellen onder de 700 euro
Voor de nieuwste oled-tv met een superieure beeldkwaliteit tel je al snel meer dan 1.000 euro neer, zeker als je ook wilt dat hij wat groter uitvalt dan je computerscherm. Lang niet iedereen kan of wil echter zoveel geld uitgeven aan een televisie. Expert Eric van Ballegoie van Technologiesite Tweakers gaat daarom op zoek naar vijf 55"-televisies die minder dan 700 euro kosten. -
Melsele
OLVG-school neemt multifunctionele nieuwbouw in gebruik: “Meerdere klassen in één ruimte om les te geven op het niveau van de leerlingen”
De bassischool Onze-Lieve-Vrouw van Gaverland in Melsele heeft een nieuwbouw in gebruik genomen en die is wel erg multifunctioneel. Het gelijkvloers is een fietsenberging en de grote bovenverdieping doet zowel dienst voor de voor- en naschoolse opvang als voor ‘team teaching’. -
PREMIUMSint-Niklaas
Kaartspelers uit heel Europa bekampen elkaar in Sint-Niklaas: “Vliegtuig en vijf dagen hotel geboekt voor dit tornooi”
Meer dan 200 kaartspelers uit heel Europa hebben dit weekend verzameld in Sint-Niklaas voor een partijtje ‘Flesh and Blood’. Dat is een kaartspel dat vergelijkbaar is met Pokémon of Magic, en momenteel razend populair is bij getrainde spelers. Het tornooi werd op poten gezet door spellenspeciaalzaak Brood en Spelen uit de Stationsstraat.