Nog tot midden oktober pop-uptuin op Stationsplein: komende weken heel wat te beleven
Op het Stationsplein in Sint-Niklaas is een tijdelijke tuin geopend. Die blijft er nog tot 13 oktober. De komende weken zijn er een vijftiental evenementen in de pop-uptuin: van een modeshow, een ‘thé dansant’ tot straattheater en dans.
Delen per e-mail
De tijdelijke tuin op het Stationsplein is een initiatief van het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM). Via de pop-uptuin wil VLAM het imago van de Vlaamse tuinaannemers verbeteren. De stad stelde zich kandidaat en werd geselecteerd, omdat het met het Stationsplein een locatie voorstelde die wel wat extra groen kan gebruiken.
Tuinaannemer Stefan Hanssens van Groen Idee uit Temse legde de mooie tuin aan, aan de kant van de Stationsstraat, op een oppervlakte van zo'n 120 m², inclusief vijvertje, grasmatten en een hele reeks planten die op dit moment op hun mooist zijn. “Het is niet evident om een tuin aan te leggen op dit plein, die ook nog een maand lang mooi moet blijven. We moeten onder meer zorgen dat de planten voldoende water krijgen de komende weken. We kunnen hier ook niet zomaar alle planten zetten die we mooi vinden of die hier zouden passen. De planten en bloemen moeten nú op hun mooist zijn. Heel fijn is natuurlijk de verwondering bij voorbijgangers, om onverwacht in een groene omgeving terecht te komen, midden in de stad. En wat opvalt, is dat zeker jongeren dat heel intens beleven.”
Activiteiten
De komende weken valt er heel wat te beleven in de pop-uptuin. Verenigingen, handelaars en organisaties kregen de mogelijkheid om een voorstel te doen. Uiteindelijk zijn er vijftien evenementen de komende weken. Een greep uit het aanbod:
- 18/09 - 19.30-23 uur: ‘De Modetuin’, een exclusieve modeshow van dameskleding Avenue, Schoenen De Ruyte en De Ruyte Kids, Lingerie Marie M, kinderkleding Petit Beau, Optiek Van Overloop en dameskleding Sis & Stories. Tickets verkrijgbaar bij die zaken.
- 21/09 - 11-12 uur: ‘FlorOfoon’, straattheater.
- 21/09 - 15.30-16.15 uur: dansinitiatie Argentijnse tango, met het danscenter Waasland.
- 22/09 - 10-20 uur: Feestmarkt tijdens de autovrije zondag.
- 22/09 - 11-12 uur: ‘Tomorrow Mind Coaching’, workshops van Tomorrow Mind.
- 28/09 - 13.30-14.30 uur: ‘Hathayoga’.
- 28/09 - 14-20 uur: ‘Thé Dansant’, van het Sint-Niklase theehuis RELeaSe Tea. Een theebar met warme en koude theetjes, theemocktails en -cocktails en fijne dansmuziek.
- 5/10 - 16-22 uur: ‘Slam poetry’, van het Masereelfonds. Een open podium voor woordkunstenaars, met optredens en beats.
- 12/10 - 13-17 uur: ‘Beyblade tornooi’, voor kinderen tussen 6 en 14 jaar, met ook Pokémon ruilbeurs.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De Klinge Vandalen besmeuren reeks gevels met verfbommen: “Dit is geen gewoon kattenkwaad meer. Begin dit maar eens op te kuisen”
Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een reeks gevels van woningen in de Trompwegel en Bergstraat in De Klinge besmeurd met verfbommen. De slachtoffers reageren boos. “Hopelijk krijgen we alle verfsporen nog weg”, zucht Hilaire Van Steenberghen (86). -
Oost-Vlaanderen Oost-Vlaanderen slechtste leerling wat betreft vrouwelijke mandatarissen
Met zeven vrouwelijke burgemeesters op zestig gemeenten scoort Oost-Vlaanderen beduidend minder dan de rest van de provincies. Ook op gebied van schepenen en gemeenteraadsleden scoort Oost-Vlaanderen slecht. -
Tielrode Bewoner Huize Vincent test positief, maar vaccinatie gaat door
Een bewoner van het woonzorgcentrum Huize Vincent in Tielrode heeft positief getest op COVID-19. Alle andere bewoners van de afdeling worden nu ook getest. De geplande vaccinatie op 19 januari gaat wel gewoon door. -
-
Een nieuwe auto kopen? Zoveel invloed heeft de CO2 uitstoot van je wagen op de prijs van je verzekering
Is het tijd voor een nieuwe auto? Dan heb je waarschijnlijk al een merk en model op het oog. Maar heb je al eens nagedacht over de milieuvriendelijkheid? De CO2-uitstoot van je auto kan namelijk de prijs van je autoverzekering beïnvloeden. Independer.be legt je uit waar je op moet letten. -
5 leuke manieren om stress te verminderen
Stress lijkt wel dé ziekte van onze tijd. Heel wat mensen zijn dan ook op zoek naar manieren om hun stressniveau te verlagen. Naast meer sporten en bewegen, blijkt ook creatief zijn een goede uitlaatklep om je stress onder controle te houden. Heb jij je creatieve hobby nog niet gevonden? We geven je graag enkele suggesties mee. -
Tielrode Bewoners Huize Vincent krijgen coronavaccin, voorlopig geen besmetting in andere leefgroepen
De bewoners van het woonzorgcentrum Huize Vincent hebben dinsdag hun eerste vaccinatie gekregen. Het waren de voorbije dagen bange momenten nadat twee bewoners in de leefgroep De Klaverbloem positief hadden getest. -
Livios Val jij voor de charme van een tiny house? Zoveel kost het je
Om een woning te kopen of te (ver)bouwen heb je al snel een grote som geld nodig waar je jaren voor afbetaalt. Dat verklaart de populariteit van meer alternatieve woonvormen, zoals tiny houses. Daarbij woon je op kleiner en met minder spullen, maar wel met meer financiële vrijheid. Hoeveel betaal je voor zo’n tiny house? Bouwsite Livios vroeg het aan Tiny House Belgium.
1 reactie
Susie Casteleyn