“Kinderen opnieuw verbinden met hun natuurlijke omgeving”: basisschool De Ark legt eerste ‘tiny forest’ aan
Sint-NiklaasGO!-freinetschool De Ark aan de Beneluxstraat heeft een ‘tiny forest’ aangeplant, op 300 meter van de plek waar de stad binnenkort het eerste ‘Wonderwoud’ plant.
Leerlingen van basisschool De Ark hebben de handen uit de mouwen gestoken om het allereerste ‘tiny forest’ van Sint-Niklaas aan te planten, op het speelterrein van de school aan het Adolf Daensplein. Dat gebeurde met de medewerking van organisatie ‘Urban Forests’, gespecialiseerd in kleinschalige stedelijke herbebossing. “Meer dan twintig inheemse soorten zullen hier zorgen voor een divers en rijk ecologisch en educatief systeem. De jonge boompjes kunnen groeien onder de beste omstandigheden. Dat gebeurt via de ‘Miyawaki-methode’, ontwikkeld in Japan, waarbij in een aanzienlijk kortere tijd een klein bos kan worden bereikt. Een goed begin voor ons kleine ecosysteem dat hier binnenkort te bewonderen zal zijn”, klinkt het in De Ark.
Het moet op termijn een klaslokaal in openlucht worden ook. “We zijn ons bewust van onze verantwoordelijkheid om de leerlingen opnieuw te verbinden met hun natuurlijke omgeving. Ons ‘tiny forest’ zal zorgen voor een veilige, niet-veroordelende, gastvrije ruimte voor de kinderen, om te ontsnappen aan het snelle tempo van onze huidige maatschappij.”
Op 300 meter daar vandaan plant de stad binnenkort ook een eerste ‘tiny forest’, dat de naam ‘Wonderwoud’ krijgt. “De combinatie van deze twee projecten is een belangrijke eerste stap naar een meer diverse, groenere en gezondere wijk.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuw autodeelsysteem ‘Dégage’ van start: “Een auto delen met buren of vrienden zonder verdere zorgen”
Sint-Niklaas -
Spellenzaak Brood & Spelen laat jongeren samen blokken: “Plaats voor 50 studenten”
Studenten zijn vanaf dinsdag 30 mei heel de examenperiode lang welkom in spellenspeciaalzaak Brood & Spelen in de Stationsstraat in Sint-Niklaas om er in groep te blokken. Alles samen is er plaats voor 50 studenten.Sint-Niklaas -
FILM
STREAMINGTIP. ‘Love to Love You, Donna Summer’: intiem portret van discokoningin
Een nieuwe maand, alweer een sterke docu op Streamz. Dit keer pakt de streamingdienst uit met ‘Love to Love You, Donna Summer’, waarin dieper wordt ingezoomd op het leven van het wereldberoemde disco-icoon. -
-
Mijnenergie
Sociaal tarief verdwijnt: hoe weet je of jij vanaf juli opnieuw de volle pot betaalt voor energie?
-
PREMIUM
Vrienden van vermoorde Tamara (33) in shock: “Ze had regelmatig een date, maar een lange relatie kwam er niet”
Er zijn nog veel vraagtekens rond de dood van Tamara Engels (33) uit Sint-Niklaas, maar voor familie en vrienden is het een opluchting dat twee verdachten zijn aangehouden. “Je kan natuurlijk nooit iets uitsluiten maar zij was gewoon niet de persoon om een wanhoopsdaad te plegen. Daarvoor zag ze te veel het mooie in het leven.” Een portret van een goedlachse dame die in nog onduidelijke omstandigheden het leven liet.Sint-Niklaas -
Geen privéfeesten meer in OC De Verre: “Te veel overlast voor buurt en schade aan infrastructuur”
Het gemeentebestuur stopt met de verhuur van OC De Verre voor privéfeesten. De voorbije maanden veroorzaakten deze veel overlast voor de omwonenden en er werden al meerdere klachten ingediend.Verrebroek -
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?