Werken Pontstraat tussen Deurle en Sint-Martens-Leerne starten op 7 maart: “Geen passage tot eind 2023"
Deurle/DeinzeDe werken in de Pontstraat (N437) tussen in Deurle (Sint-Martens-Latem) starten op maandag 7 maart. Er wordt in verschillende fases gewerkt, maar doorgaand verkeer tussen de Vierschaar op de N43 in Deurle en de rotonde in Sint-Martens-Leerne (Deinze) op de N466 zal tot eind 2023 niet mogelijk zijn. Omrijden moet via Deinze of de E40.
Vorig jaar startte het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) met de voorbereidende werken in de Ponstraat in Deurle. Op maandag 7 maart start men met de effectieve werken en dit zal en pak hinder met zich meebrengen. De Pontstraat is immers een veelgebruikte verbindingsweg tussen de gewestwegen N43 en N466.
“Op 7 maart starten de effectieve werken”, zegt schepen van Openbare Werken Rigo Van de Voorde (Welzijn). “De bestaande wegenis wordt vervangen en er komen afgescheiden rioleringen, nieuwe fietspaden en voetpaden. In december werd met de inwoners een infovergadering georganiseerd en we communiceren binnenkort over het verloop van de werkzaamheden. Aangezien de werken over de volledige breedte van de Pontstraat gaan, zal deze afgesloten worden voor het doorgaand verkeer. Er wordt in fasen gewerkt en we starten aan het stuk tussen de brug in Sint-Martens-Leerne en de Philippe De Denterghemlaan. Na het bouwverlof schuiven we verder op richting de Kortrijksesteenweg (N43).”
“Het einde van de werken is voorzien op het einde van volgend jaar”, vervolgt de schepen. “Tot dan zal doorgaand verkeer niet mogelijk zijn. We zullen er ook voor zorgen dat sluipverkeer in het dorp van Deurle niet mogelijk is. Na het bouwverlof van dit jaar zal je wel vanop de N43 via Sint-Martens-Latem naar Sint-Martens-Leerne kunnen rijden. Het omleidingsplan is nog niet af, maar het verkeer zal omgeleid worden via het centrum van Deinze of via de E40. Tijdens de nutswerken werd er gewerkt met verkeerslichten, maar de signalisatie naar de omleidingen werd door de meeste chauffeurs genegeerd. Beperkt verkeer toelaten wordt door AWV afgeraden en dit doen we dus niet. Het zal niet gemakkelijk worden, maar het eindresultaat wordt een veiligere Pontstraat.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
RESTOTIP. Eethuis De Fobie pakt uit met smaak in een reuzegezellig decor
Gent -
Michaël Smets toont werken in Kunsthuis DORP 16
In het Kunsthuis DORP 16 in Zevergem kan je de komende drie weekends kunstwerken bewonderen van Michaël Smets.De Pinte -
Skatewedstrijd met afterparty aan Brieljant: “Ook beginnende skaters zijn welkom”
Op skatepark Briel aan jeugdhuis Brieljant organiseert de stad Deinze op zaterdag 1 juli opnieuw de Deinze Skate Contest. Zowel amateurs als profs zijn welkom e achteraf kan iedereen nagenieten tijdens een afterpary met Kraft collective.Deinze -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
Superflitspaal houdt de wacht langs de Koerspleinstraat in Sint-Amandsberg
De LIDAR, de superflitspaal van de lokale politie Gent, staat deze week in de Koerspleinstraat in Sint-Amandsberg.Gent -
Na Kim Wilde haalt Miracle nog meer grote namen naar Deinze: van Paul Michiels tot Scala
Miracle vzw haalt in het komend theaterseizoen enkele grote namen naar Deinze.Deinze -
De klassieke, rechthoekige handtas is passé. Dit model is wél erg hot deze zomer