'Reizen Waes: Nederland' vanaf 13 december ook te zien bij ons
Na ‘Reizen Waes: Vlaanderen’ trok Tom Waes (53) naar onze noorderburen in ‘Reizen Waes: Nederland’. Zes afleveringen lang gaat hij op zoek naar straffe verhalen en mooie plekken. “Het is er exotischer dan je denkt”, vertelt de presentator.
Tom neemt zijn kijkers in de eerste aflevering mee naar Zeeland, Noord-Brabant en het prachtige Limburg. Maar de presentator houdt ook nog halt in andere steden en provincies. Zo leert hij de warme kant van de stad Urk in Flevoland kennen. En waagt hij zich in Friesland aan een les Fries. In de voorlaatste aflevering trekt Tom door het stuk van Nederland dat hij het minst goed kent: het landelijke Oosten. Hij ontdekt er het Gelderland, reist zo door naar Overijssel tot in Drenthe.
Waes reist door Nederland met de auto, de botsauto, de ‘powerboat’, de ‘skûtje’, de parachute en te voet. Hij is enorm onder de indruk van wat ons buurland te bieden heeft. “Ik ben écht verrast geweest. Het is er exotischer dan je denkt. Er zijn echt prachtige plekken om te ontdekken en er valt ook heel wat te beleven. Van droogvallen op het wad, over waterskiën in het landelijke Oosten tot ‘skûtsjesilen’ in de Alde Faenen.”
Succesverhaal
In Nederland is het programma al langer te zien op NPO3. “De Nederlandse omroep VPRO had ‘Reizen Waes: Vlaanderen’ gezien en vroeg ons om ook op Nederlandse bodem zo’n reeks te maken. Met succes want we scoren gemiddeld één miljoen kijkers. En dat terwijl een programma daar gemiddeld 3 à 400.000 kijkers heeft. Ze zijn daar supercontent. Of ik daar een verklaring voor heb? Net als bij ons houden ze daar ook van het ‘vakantie in eigen land’-principe. Zeker na corona”, vertelt Waes.
‘Reizen Waes: Nederland’ is vanaf 13 december elke maandag te zien op één.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobat
Wil je 100 euro netto meer verdienen? Dan moet je op deze bruto loonsverhoging rekenen
Een loonsverhoging ziet er misschien mooi uit op papier, maar kan bij de eerstvolgende loonfiche best tegenvallen. Tussen het bruto- en nettobedrag van je hoger loon zit namelijk een groot verschil. Jobat.be berekent hoeveel opslag je bruto moet vragen om netto 100 euro over te houden. -
Celebrities
Britney Spears stelt haar fans gerust na inval door politie: “Ik ben klaar voor een nieuwe dag”
Britney Spears (41) heeft opnieuw laten weten dat het goed met haar gaat nadat fans eerder deze de week de politie hadden gebeld omdat ze zich zorgen om haar maakten. “Ik leef, ben gezond en klaar voor een nieuwe dag”, schrijft de zangeres op Twitter. -
TV
“Ik wist op dat moment dat ik ging sterven”: nieuwe docu ‘War Junkies’ vertelt het verhaal van oorlogsjournalisten
Op het Filmfestival van Oostende is ‘War Junkies' in première gedaan. Een driedelige documentairereeks over “de achterkant van de oorlogsjournalistiek", zoals regisseur Jasper Christiaens het omschrijft bij VTM Nieuws. “We zochten naar fotografen, fixers, cameramannen ... Mensen die anders heel weinig aan het woord komen, maar die wel daarheen gaan, hun job doen en hun leven op het spel zetten om ons te laten zien wat daar gebeurt.” Onder hen ook VTM Nieuws-cameraman Stijn De Smet. “Ik vind het handig dat je als cameraman nog een filter hebt", zegt hij. “Je kijkt niet rechtstreeks, maar door een schermpje. Dat is een vorm van afstand creëren.” -
-
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Celebrities
Allereerste Wednesday Addams overleden op 64-jarige leeftijd
Lisa Loring, de actrice die van 1964 tot en met 1966 de rol van Wednesday Addams speelde in ‘The Addams Family’ is overleden. Loring, die ook al te zien was in ‘As the World Turns’, is zaterdag op 64-jarige leeftijd overleden na een beroerte. Het nieuws werd bevestigd door haar dochter Vanessa Foumberg. -
PREMIUMBV5
Ex-K3'tje Klaasje trekt (zonder vriend Max) naar Los Angeles: “Dit is vrijheid die ik niet had bij K3”
-
TV
‘Kastaars!’ goed voor topscore van 1.449.306 kijkers
Het allereerste gala van de ‘Kastaars!’ heeft zijn start duidelijk niet gemist. Het spektakel werd uitgezonden op zowel Eén, VTM als Play4 en was samen goed voor 1.449.306 kijkers. De drie zendergroepen besloten eerder al om geen afzonderlijke kijkcijfers voor het gala bekend te maken.