Netflix wil niet opdraaien voor extra dataverkeer door ‘Squid Game’
ShowbizzNetflix weigert te betalen voor het extra dataverkeer dat veroorzaakt wordt door de populariteit van series zoals ‘Squid Game’. Dat had een Zuid-Koreaanse internetprovider geëist. Door de toenemende populariteit van streamingplatforms kijken steeds meer mensen vaker series via internet en dat leidt tot extra dataverbruik. Het Koreaanse bedrijf klaagt Netflix nu aan om vergoedingen te claimen voor het gebruik van zijn netwerk.
Delen per e-mail
Het bedrijf schat in dat Netflix vorig jaar al 27,2 miljard won (zo’n 20 miljoen euro) had moeten betalen. Dat zou zo’n 6 procent zijn van de totale omzet, en dan moest ‘Squid Game’ dus nog gelanceerd worden.
De directe financiële impact van een netwerkgebruiksvergoeding op Netflix is onduidelijk. Het streamingplatform vreest in ieder geval dat die exponentieel zal groeien en dat internetproviders wereldwijd het voorbeeld zullen volgen. Netflix betaalt wel een vergoeding op de Amerikaanse thuismarkt, maar nergens anders. Koreaanse contentmakers betalen Koreaanse telecomproviders.
‘Squid Game’, een Zuid-Koreaanse thriller over een groep mensen die op leven en dood kinderspellen spelen, werd in de eerste vier weken na de première door 142 miljoen mensen bekeken via Netflix. Dat is een record.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sandra Kim over ‘The Masked Singer’: “Heel teleurgesteld”
Het is uitkijken naar het nieuwe seizoen van ‘The Masked Singer’, nu vrijdag op VTM. Ex-deelnemers Kevin Janssens, Ruth Beeckmans en Andy Peelman keren terug als speurder, maar niet de grote winnares Sandra Kim, alias Koningin. En dat vindt ze toch zuur, vertelt ze aan Desna en Jarne in een nieuwe Showbits: “Ik ben vraiment teleurgesteld”. -
Showbizz
BV 24/7. Anouk Matton is klaar voor een avondje uit en Tatyana Beloy heeft een probleem
The show must go on, want de Showbizzwereld staat nooit stil. Wat jouw favoriete BV’s en celebs de laatste 24 uur hebben uitgespookt, ontdek je hier in onze nieuwsstream. -
Spaargids.be
Zoveel krijg je terugbetaald wanneer je stopt met roken
Wil je dit jaar eindelijk werk maken van het stoppen met roken? Dan geeft de overheid je een financieel duwtje in de rug. Daarnaast kan je ook bij heel wat ziekenfondsen een tussenkomst krijgen. Spaargids.be legt uit op welke vergoedingen je kan rekenen. -
-
PREMIUMShowbizz5
Jeroen Van Dyck maakt comeback in ‘Familie’, maar in de liefde blijft het kalm: “Ik ben al een jaar vrijgezel”
-
Celebrities
Stand-in Emma Watson vertelt over opnames ‘Harry Potter’: “We vonden het heerlijk om meisjesachtige dingen te doen”
Hoe het voelt om op de set van ‘Harry Potter' te staan, dat weet Felicity Miles (31) als geen ander. Zij was vier jaar lang de stand-in van hoofdrolspeelster Emma Watson (31) en kon dus alles van dichtbij meemaken. Ze doet haar verhaal in de Britse krant Daily Mail. -
TV
RECENSIE. ‘Euphoria 2’: “Een bedwelmende, prachtige tweede ronde”
Cinematografisch verbluffend en thematisch hartverscheurend. Seizoen één van ’Euphoria’ groeide uit tot één van de meest gevierde Gen Z-dramareeksen op HBO, die met haar rauwe, taboedoorbrekende karakter doeltreffend onder de huid van z’n publiek wist te kruipen. Of het vervolg u tweeënhalf jaar later nog even high kan krijgen? Evelien Delgouffe zoekt het in onze ‘Kijkgids’ voor u uit. -
Independer.be
Autoverzekering fors duurder wanneer je in een stad woont
Hoe komt het dat een autoverzekering veel duurder is voor iemand die in de stad woont dan voor iemand in een landelijke gemeente? Is dat altijd het geval? En hoe vind je als stadsbewoner een betaalbare premie? Independer.be licht toe.