Netflix wil niet opdraaien voor extra dataverkeer door ‘Squid Game’
ShowbizzNetflix weigert te betalen voor het extra dataverkeer dat veroorzaakt wordt door de populariteit van series zoals ‘Squid Game’. Dat had een Zuid-Koreaanse internetprovider geëist. Door de toenemende populariteit van streamingplatforms kijken steeds meer mensen vaker series via internet en dat leidt tot extra dataverbruik. Het Koreaanse bedrijf klaagt Netflix nu aan om vergoedingen te claimen voor het gebruik van zijn netwerk.
Delen per e-mail
Het bedrijf schat in dat Netflix vorig jaar al 27,2 miljard won (zo’n 20 miljoen euro) had moeten betalen. Dat zou zo’n 6 procent zijn van de totale omzet, en dan moest ‘Squid Game’ dus nog gelanceerd worden.
De directe financiële impact van een netwerkgebruiksvergoeding op Netflix is onduidelijk. Het streamingplatform vreest in ieder geval dat die exponentieel zal groeien en dat internetproviders wereldwijd het voorbeeld zullen volgen. Netflix betaalt wel een vergoeding op de Amerikaanse thuismarkt, maar nergens anders. Koreaanse contentmakers betalen Koreaanse telecomproviders.
‘Squid Game’, een Zuid-Koreaanse thriller over een groep mensen die op leven en dood kinderspellen spelen, werd in de eerste vier weken na de première door 142 miljoen mensen bekeken via Netflix. Dat is een record.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Dit is het droomhuis van Karin en Jan: strakke en duurzame betonbouw
Van een landelijke woning in een gezellige wijk naar een strak, modern huis aan het water: toen de kans zich voordeed, hebben Jan en Karin niet getwijfeld. Ze kochten een mooie bouwgrond en kozen bewust voor het strakke en duurzame karakter van betonbouw. Bouwsite Livios mocht binnenkijken in hun droomwoning in Dessel. -
TV
‘Grey’s Anatomy’-actrice Ellen Pompeo wil collega’s overtuigen om te stoppen met reeks: “Wat hebben we nog te vertellen?”
Ellen Pompeo (52), die in ‘Grey’s Anatomy’ de hoofdrol van Meredith Grey speelt, heeft zich in het verleden al vaak uitgesproken over de toekomst van de reeks. Ondertussen lijkt het erop dat het einde stilaan in zicht is, want de actrice wil haar collega’s overtuigen om de stoppen met de serie. -
Livios
Wat betaal je voor een hangtoilet? Verschil schuilt niet in de kwaliteit!
Hoeveel budget moet je voorzien om een nieuw wandtoilet te installeren? Bouwsite Livios zoomt in op de prijsbepalers en verklapt ook welk onderdeel heel wat (ver)bouwers vergeten als ze aan het rekenen slaan. -
-
TV
Kamal Kharmach ontdekt tegen wie hij het opneemt in ‘Snackmasters Kerst’: “Ik heb al eens gewonnen tegen jou”
In een nieuwe aflevering van ‘Snackmasters Kerst’ neemt Kamal Kharmach het op tegen niemand minder dan Erik Goossens. De twee mannen kennen elkaar nog van een vorige wedstrijd. -
Livios
Nele en Christophe kiezen zwarte keuken: "Dit is echt het hart van onze woning"
Toen Nele en Christophe uit Kalken een jaren 60-woning kochten, erfden ze meteen ook de originele keuken in sixties-stijl. Bij hun totaalrenovatie was een nieuwe keuken dus geen overbodige luxe. Het koppel koos bewust voor een leefkeuken als middelpunt van het huis. Bouwsite Livios mocht binnen kijken. -
TV2
Samen een tattoo zetten of je hoofd kaalscheren: deelnemers 'De Sterkste Handen' zijn tot veel in staat
Deelnemen aan ‘De Sterkste Handen’ heeft duidelijk een band voor het leven geschept. Alle deelnemers laten samen een tattoo zetten als herinnering aan hun avontuur. Op hun pols is vanaf nu ‘DSH’ te lezen, de afkorting van ‘De Sterkste Handen’. -
TV
Petitie in Zuid-Korea om Disney+ - serie ‘Snowdrop’ stop te zetten
Netflix haalde met ‘Squid Game’ een gigantisch succes binnen. Nu wil ook Disney+ op de trein van Zuid-Koreaanse series springen met ‘Snowdrop’. Maar ‘Snowdrop’ kreeg in Zuid-Korea te maken met een storm van kritiek en die lijkt nu zelfs uit te draaien op een boycot van de streamingdienst. Heel wat Koreanen zijn niet te spreken over het plot en de personages uit de reeks.