INTERVIEW. ‘Halloween Kills’-actrices Jamie Lee Curtis en Judy Greer: “De opnames waren héél eng”
FilmJamie Lee Curtis kruipt in ‘Halloween Kills’ voor de zesde (!) keer alweer in de huid van horrorlegende Laurie Strode. De 62-jarige actrice, die amper 19 jaar was toen ze in de eerste ‘Halloween’ verscheen, zag doorheen de jaren heel wat tegenspelers de revue passeren, onder wie ook een resem acteurs voor het personage van Michael Myers aka ‘The Shape’. Sinds 2018 is die rol voor James Jude Courtney (64) weggelegd, die volgens Curtis wel erg ‘method’ te werk ging op de set: “James schermde zich volledig af van de rest en weigerde om met ons te praten.”
Horrorfanaten kunnen vanaf vandaag in de bioscoop opnieuw gaan griezelen dankzij de release van ‘Halloween Kills’, de nieuwste film in de razend populaire ‘Halloween’-franchise die al sinds 1978 bestaat. Onze Hollywoodreporter Kristien Gijbels zat onlangs virtueel samen met hoofdrolspeelsters Jamie Lee Curtis (62) en Judy Greer (46), die opnieuw moeder en dochter spelen in het vervolgverhaal van de in 2018 verschenen horrorfilm ‘Halloween’.
Crewleden zeggen wel eens dat er helemaal niks eng is aan het filmen van een horrorfilm. Zijn jullie het daar mee eens?
Jamie Lee Curtis: “Nee. Je kent iedereen op de set en er wordt uitgebreid gerepeteerd. Er zijn heel wat veiligheidsvoorschriften waar we ons strikt aan moeten houden, maar toch gebeuren er soms wel eens ongelukken. Ik heb tijdens de opnames (van ‘Halloween’) in 2018 mijn ribben gebroken. Mensen raken gewond op een filmset. Ik zeg niet dat horrorfilms eng zijn om te maken, tenzij…”
Judy Greer: “… tenzij er honderd figuranten al schreeuwend op je afstormen en ‘evil dies tonight’ scanderen, terwijl jij je gewonde moeder in de gang van het ziekenhuis probeert te beschermen. Ik vond dat echt eng.”
Jamie Lee Curtis: “Doodeng! Je mag ook niet vergeten: als hoofdrolspelers worden we tussen de opnames door in een comfortabele wachtruimte geplaatst. De figuranten daarentegen, worden in één grote ruimte bij elkaar gezet en moeten urenlang op klapstoeltjes wachten. Er wordt de hele nacht door gefilmd… en dan worden de figuranten na al die uren op ons losgelaten nadat de regisseur hen eerst nog eens goed heeft opgejaagd. (lacht) Van zodra er ‘action’ wordt geroepen, stormen ze op Judy en mij af. Al hun energie wordt op ons uitgelaten. Ik ben het met Judy eens dat dit héél eng was!”
(Lees verder onder de foto)
James Jude Courtney speelt sinds 2018 Michael Myers / The Shape. Hoe was het om met hem op de set te staan? Zet hij zijn masker tussen de opnames door af?
Judy Greer: “Je zou denken dat er een heleboel maskers beschikbaar zijn, maar op de filmset werden er slechts twee gebruikt. Die werden speciaal voor deze film door onze specialist en make-upartiest Chris Nelson gemaakt. Chris was bovendien heel streng wat zijn maskers betreft: niemand mocht ze aanraken en niemand mocht ze voor de lol opzetten. We mochten niet eens in de buurt van de maskers komen, want dan nam Chris ze onmiddellijk weer weg! (lacht) James Courtney gaat heel erg op in zijn personage, waardoor hij ook tussen de opnames door ‘in character’ blijft. Niet dat hij ineens de drang voelde om mensen te vermoorden, maar hij koos ervoor om uit onze buurt te blijven zodat hij zijn werk beter kon doen.”
Jamie Lee Curtis: “Hij isoleerde zich van ons.”
Judy Greer: “Wat best eng is wanneer je uit je trailer stapt en je plots…”
Jamie Lee Curtis: “… oog in oog staat met hem! Maar ook: Michael praat niet. Het is best ‘spooky’ wanneer James zich dan helemaal in hem inleeft en je hem dan plots voor je hebt staan. Ik vind James een geweldige acteur, die de rol van Michael Myers met verve heeft gespeeld.”
‘Halloween Kills’ draait vanaf vandaag in de Belgische bioscoopzalen.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Showbizz
KIJK. 'Temptation' Megan gearriveerd in Dubai na rel om belastingen
‘Temptation Island’-ster Megan Desaever heeft flink wat problemen gekregen door haar uitspraken over het (niet) betalen van belastingen. Vorige week stond de politie bij haar op de stoep en sindsdien loopt er een onderzoek vanwege belastingfraude. Toch kijkt Megan naar een manier om niet meer te moeten betalen: verhuizen naar Dubai. “Ik wil zo snel mogelijk weg uit België zodat ze mij niet meer kunnen lastigvallen. Volgende week ga ik naar daar om een appartement te zoeken”, zei ze begin deze week. Amper één dag later was ze echter al voorzichtiger: “Ik en mijn vriend vertrekken donderdag op vakantie, maar we keren daarna terug. Maar ter plekke zullen we de opties eens bekijken.” Inmiddels zijn Megan en haar vriend gearriveerd in het emiraat en klaar om aan hun zoektocht te beginnen. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
Tweakers
Vederlicht of een vouwbaar scherm: deze fancy laptops zijn absolute aanraders volgens onze techexpert
De meeste mensen kijken bij de keuze van een laptop – en terecht – naar hoe vlot het toestel werkt. Maar het oog wil natuurlijk ook wat. Wil je kunnen uitpakken met een fancy laptop? Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers kiest drie unieke toestellen uit die je nu kunt kopen. Opgelet: goedkoop kom je er hier niet vanaf. -
-
Spaargids.be
Tot 2,55% rente op een termijnrekening: een goede beslissing? Of kies je toch beter voor een spaarrekening?
De rentevoeten zijn de voorbije weken aanzienlijk gestegen. Is het dan interessant om nu al een termijnrekening te openen? Of blijf je je geld nog altijd beter op een spaarrekening parkeren? Spaargids.be geeft advies. -
‘Belgium’s Next Top Model’ is terug (en ze zijn op zoek naar kandidaten)
Voor elke ‘he’, ‘she’ en ‘they’, voor elk kleurtje of maatje: ‘Belgium’s Next Top Model’ is terug van weggeweest en verschijnt in het najaar van 2023 als tiendelige reeks op Streamz. Veertien modellen zonder professioneel contract proberen zich op te werken in het oog en het hart van een vierkoppige jury. En jij kan een van hen zijn. -
BV
IN BEELD. Van Kevin Janssens tot Eline De Munck: BV’s schitteren op de rode loper van het Filmfestival Oostende
Oostende heeft vrijdag de rode loper uitgerold voor de vijftiende editie van het Filmfestival. En dat lokte heel wat mooie mensen naar de kust. Bekijk hieronder welke Bekende Vlamingen aanwezig waren voor openingsfilm ‘The Chapel’. -
Celebrities
Kourtney Kardashian pronkt met ‘optische illusie’-jurk, maar de reacties zijn verdeeld: “Ziet er belachelijk uit”
Op Instagram poseert Kourtney Kardashian (43) in een nieuwe jurk van Balmain. Het is niet zomaar een jurk, maar wél een optische illusie. Niet iedereen is fan van de outfit, integendeel. Haar volgers laten volop hun ongezouten mening horen op sociale media. “Deze jurk maakt me ongemakkelijk", klinkt het.