“De poppen gaan aan het dansen”: Ron Cornet duikt in ‘Thuis’ op als Dirk, de charmante crush van Simonne
TVDaar is hij dan! Na een wazige vakantiefoto en enkele flirterige sms’jes debuteerde Dirk donderdag eindelijk in ‘Thuis’. Simonne had stiekem en voor het eerst met haar crush afgesproken. Krijgt deze ontmoeting nog een staartje en wordt deze charmante man de spelbreker in haar huwelijk met Frank? “De poppen gaan aan het dansen.”
Enkele weken geleden genoot Simonne (Marleen Merckx) zonder Frank (Pol Goossen) maar met Tania (Katrien De Becker) van een deugddoende vakantie op een cruise. Daar leerde ze ene Dirk kennen, die haar een coup de foudre bezorgde. Donderdag sprak ze voor het eerst met hem af. Dirk wordt gespeeld door Ron Cornet (63), vooral bekend van zijn rollen als de burgemeester uit ‘Wittekerke’ en kolonel Vandesype uit ‘F.C. De Kampioenen’.
“Waarom ik voor deze rol werd gevraagd? Misschien wel omwille van mijn charmante uitstraling”, lacht de acteur. “Van de regisseur kreeg ik op de set immers maar één echte regie-aanwijzing: ’Wees vooral charmant’. De kijker moet Dirk vooral sympathiek vinden. Voor een acteur zijn fijne personages doorgaans niet zo interessant, want vaak ook saai. Daar zit weinig vlees aan. Toch ben ik blij met dit aanbod, want Dirk wordt de crush van Simonne, toch het oerpersonage van de serie. Door mijn komst gaan de poppen aan het dansen. En zo wordt het plots wél een rol met veel vlees aan. (lacht) Of Dirk ook de spelbreker wordt in het huwelijk van Frank en Simonne? Ik hoop het, want enkel zo wordt het spannend. En ik vermoed dat de ‘Thuis’-kijker daar ook zo over denkt. Al is het natuurlijk niet de betrachting van Dirk om voor een storm te zorgen. Hij wil gewoon sympathiek zijn.”
Coup de foudre
En zo beleeft Simonne een coup de foudre in de nazomer van haar leven. “Als zestigplussers opnieuw verliefd worden, heeft dat altijd iets dubbels”, gaat Ron verder. “Enerzijds is het een mooie overwinning van de liefde, want de boodschap luidt dan: op grote gevoelens staat echt geen leeftijd. Dat het je ook op latere leeftijd nog kan overkomen, heeft zelfs iets aandoenlijks. Maar in de nazomer van je leven nog eens verliefd worden, heeft meestal ook een keerzijde. Die gevoelens kunnen voor meer problemen zorgen. Veel meer dan bij bijvoorbeeld tieners of twintigers. Op latere leeftijd hebben beide partners altijd een gevulde rugzak, waar ze rekening mee moeten houden. Er zijn dan meestal andere partners, kinderen en dergelijke bij betrokken. Met hen moet dan ook rekening worden gehouden. Dat maakt het allemaal ingewikkelder.”
Extra reden
Ron is erg blij met Marleen Merckx als zijn vaste tegenspeelster. “Zij was voor mij een extra reden om voor deze rol toe te zeggen”, benadrukt hij. “Marleen en ik volgen elkaar al sinds onze studententijd, omdat we leeftijdsgenoten zijn. Bovendien ken ik haar privé vrij goed, omdat mijn vrouw (n.v.d.r.: actrice Anne-Mieke Ruyten) op dit moment met haar door Vlaanderen toert met ‘Tussen zussen’, een voorstelling van Paljas Producties. Dit is wel de eerste keer dat wij ook samen voor een camera staan. Marleen is een gulle vrouw en actrice. Een cadeau om mee samen te werken. Als acteur moet je jezelf altijd een beetje bloot geven en moet er vertrouwen zijn, maar dankzij Marleen was er dat vanaf het eerste moment. Niet dat ik anders zo onzeker ben, maar als het goed zit, zie je dat ook in het acteerspel. Als je, zoals ik, bijna fin de carrière bent, hoop je vooral nog wat rozijnen in je krentenbrood te kunnen meepikken. Dirk in ‘Thuis’ mogen spelen, is zo’n heerlijke rozijn.”
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMBV
Kevin Janssens van stoere rokkenjager tot stijlvolle presentator: "Hij vult de leegte die Niels Destadsbader achterliet op VTM”
Kevin Janssens (43) is alomtegenwoordig op uw tv-scherm. Niet als acteur, maar als debuterend presentator in ‘Bestemming X’ én als jurylid in ‘The Masked Singer’. “Zo vult hij -samen met Jens Dendoncker- de leegte op die Niels Destadsbader achterliet op VTM”, aldus ‘Dag Allemaal’. Janssens bewijst dat hij als entertainer van alle markten thuis is, nadat hij eerder als acteur ook al was opgevallen door z’n veelzijdigheid en niet bang blijkt te zijn van uitdagende rol. -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
PREMIUMTV
Kate Ryan openhartig over eetstoornis in ‘Viva La Feta’: “In Polen ben ik ingestort. Ik kon niet meer op mijn benen staan”
-
-
Livios
Hoogrendementsglas isoleert tot 12 keer beter dan enkel glas: hoeveel bespaar je op energie door je ramen te vervangen?
Willen we de klimaatdoelstellingen halen, zullen we allemaal in actie moeten schieten. Jij kan onder meer je steentje bijdragen door je verouderde woning energiezuinig te renoveren, denk bijvoorbeeld aan het isoleren van je dak of gevel of plaatsen van hoogrendementsglas. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar óók voor je portemonnee. Bouwsite Livios zocht uit hoeveel je kan besparen door je oude ramen te vervangen en welke premies je daarvoor kan aanvragen. -
Celebrities
CELEB 24/7. Dua Lipa geniet van haar vakantie en deze ‘Pretty Little Liars’-sterren houden een reünie
Niets leukers dan meekijken met het leven van onze beroemde medemensen. Benieuwd wat ze zoal uitspoken? Je ontdekt het hier in onze nieuwsstream. -
CELEBRITIES
Na passionele kus in Tokio: “Harry Styles en Emily Ratajkowski groeien al weken naar elkaar toe”
Het internet is volledig in de ban van de openbare hartstochtelijke kus van Harry Styles (29) en Emily Ratajkowski (31) in Tokio. Hoewel de intieme video voor vele fans als een schok kwam, groeien de twee al een tijdje naar elkaar toe. Dat meldt ‘The Sun’. “Ze genieten van elkaars gezelschap.” -
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven.
8 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerAnn Verschueren
Jeannette Gryspeert
Bert de grootte
Lucas Vissers
Myriam Torfs