Ook mannen storen zich aan perfecte lijven in reclame
Mannen ergeren zich ook het schoonheidsideaal van het gespierde, perfecte mannenlichaam dat in advertenties voor ondergoed geschetst wordt, dat blijkt uit een nieuwe studie.
Delen per e-mail
Heren die zichzelf vergelijken met erg mannelijke en overdreven stereotypes, als David Beckham die ondergoed voor Emporio Armani showt, in advertenties en media voelen zich vaak kwetsbaar en te min, dat blijkt uit recent onderzoek. Professor Cele Otnes: "Veel advertenties benadrukken de vooroordelen die over mannen bestaan: dat ze enkel geïnteresseerd zijn in alcohol en losse seks. Onderzoek toont nu aan dat ze zich hieraan storen. Er is al veel onderzoek gebeurd naar hoe vrouwen reageren op reclame en hoe dit hun zelfbeeld treft. Nu blijkt dat ook jongens lijden onder het schoonheidsideaal dat in de media heerst, dus dit verdient zeker ook aandacht."
De belangrijkste aankoper is bij 32 procent van de Amerikaanse gezinnen de man, daarom is het belangrijk om beter in te spelen op de heren. Wanneer hij zich door een beeld bedreigd voelt, kan dan dit zijn mening over dit product beïnvloeden. Dus als een man zich beledigd voelt door hoe geslachtsgenoten afgebeeld worden in reclame, dan zal wil hij niet op deze persoon lijken en is zijn liefde voor dit merk ook gedaan. Heel veel advertenties spelen nog in op het stereotype beeld van mannen als de vrouwenversierder, de vader, die bierdrinker en de kameraad, maar dit past echter niet bij de meerderheid van de mannen. Adverteerders moeten hun blik echter verruimen en zich concentreren op de verschillende rollen die mannen tegenwoordig spelen, als die van partner, papa en doe-het-zelver.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Loes (62) heeft een geheime seksfantasie die op een dag uitkomt: “In het midden van de avond ging ik naar de wc en plots was hij daar”
-
Multimedia Moet jouw telefoon tegen wat nattigheid kunnen? Deze smartphones zijn waterdicht
Het is misschien niet het eerste waar je naar kijkt als je een nieuwe smartphone gaat kopen, maar toch is ‘waterdichtheid’ een redelijk belangrijk criterium. Helemaal als je ook in de gure tijd van het jaar vaak buitenshuis bent. Onze techredacteur belicht de verschillende niveaus van waterdichtheid en de high-end smartphones per categorie. -
PREMIUM
De liefdesgeheimen van Kelly Pfaff (43) & Sam Gooris (47): “Wij gaan nooit met ambras slapen”
Een van onze favoriete koppels aller tijden? Niet Romeo en Juliet, noch Tristan en Isolde. Geef ons maar model en dj Kelly Pfaff (43) en zanger Sam Gooris (47). Al meer dan twintig jaar zijn ze getrouwd, en toch lijken ze nog stapelverliefd. Tijd om als een blok voor dit topduo te vallen. “In het begin van onze relatie heb ik Sam meteen gezegd: ik verander jou niet en jij mij ook niet.” -
-
Ideaalbeeld Topmodellen klagen: "Photoshop is één grote leugen"
Recent kwam weer een gigantische Photoshopblunder aan het licht in een reclamefoto van Victoria Secret. Nu doen ook engeltjes Doutzen Kroes en Erin Heatherton openlijk hun beklag over al dat gepruts. Alsof deze dames nog grootschalige bewerkingen nodig hebben. -
Nog steeds taboe: man die naar plastische chirurg stapt
Steeds meer mannen laten zich overtuigen om een cosmetische ingreep te laten uitvoeren, maar het taboe hierrond is bij het mannelijke geslacht toch nog steeds groter dan bij dames. Experts zeggen dat een natuurlijk resultaat voor hen nog belangrijker is. -
Jongens van acht kampen al met eetproblemen
Eetgerelateerde problemen zoals lijnen, zorgen over eten, gewicht en lichaam, overeten en controleverlies over eten komen al voor bij jongens van acht tot twaalf jaar. Bovendien zijn bij jongens in de lagere school zonder overgewicht, (bepaalde) problemen groter dan bij adolescente jongens. Dat blijkt uit onderzoek aan de universiteit van Gent. -
Sparen Vastgoed kopen in 2021: komt de marktcorrectie er dan toch eindelijk aan?
Als u de afgelopen jaren een huis of appartement kocht (of dat wou doen), dan weet u dat de vastgoedprijzen al een tijdje in stijgende lijn zitten. De coronacrisis heeft daar ook niets aan veranderd: in 2020 betaalde u gemiddeld 5,7% meer voor een woning en 6,8% meer voor een appartement dan in 2019. Spaargids.be zocht uit of die opwaartse curve ook in 2021 een realiteit blijft.