SOS Goedele: "Mijn man is heel pessimistisch. Moet ik hem verlaten?"
"Ik ben vele jaren samen met mijn man, we hebben twee kinderen, een leuke job, een toffe woning. Maar mijn man is enorm pessimistisch, hij wordt snel zenuwachtig of boos. Hij noemt het ‘realistisch’. Ik ben eerder dromerig en optimistisch. Het begint op mij te wegen en ik ben moe van de eeuwige conflicten. Ik zou de relatie willen beëindigen omdat ik denk dat er mannen zijn die beter bij me passen qua temperament. Maar is dat reden genoeg?" Natalie (45)
Goedele: Nathalie, deze moeilijke beslissing mag je nooit laten leiden door de ‘goede’ raad van anderen. Niet van je beste vrienden, niet van je ouders of zussen en al helemaal niet van mij. Jij en alleen jij moet beslissen hoe jij je écht voelt bij deze man. De keuze wordt er niet makkelijker op, omdat ik begrijp dat hij je niet slecht behandelt, niet vreemdgaat of zich onverantwoordelijk gedraagt. Ik bedoel, er is geen dringende reden en dat voedt je twijfel natuurlijk. Heb je met hem gesproken over hoezeer jij onder dat pessimisme lijdt?
Mij klinkt het alsof hij erg gestrest en overspannen is. Een individueel probleem dus dat zich relationeel wreekt. Ervaart hij het zelf als een probleem en wil hij eraan werken?Dat je overweegt hem te verlaten, kan het breekijzer zijn voor een diepgaand gesprek. En dat is altijd de eerste stap naar een oplossing. Deze vragen moet je voor jezelf oprecht en eerlijk beantwoorden voor je een beslissing neemt.
• Wat delen jullie écht samen? En daarmee bedoel ik niet het huis en de vakanties, de kinderen en het werk. Welke dieppersoonlijke gedachten delen jullie? Onzekerheden? Angsten? Praat je over je twijfels en hij ook over de zijne? En wordt daarbij ook gelachen en luchtig gedaan of is er alleen kommer en kwel?
• Overheersen de negatieve of de positieve opmerkingen? Oké, je man is dus niet meteen een vrolijke frans. Maar is hij positief over jou? Geeft hij complimentjes? Praat hij in het openbaar over jouw succes? Roemt hij je moederschap? Je kookkunst?
• Maakt deze relatie je vaker gelukkig of juist ongelukkig? Die optelsom moet je eerlijk voor jezelf maken. Doorloop de week en daarna de maand, het jaar en alle jaren in gedachten: hoe vaak draagt ze bij tot mijn geluk?
• Hoe ziet de gescheiden toekomst eruit? De weekends? De kinderen, vakanties, winteravonden? Stel het je zo levendig mogelijk voor en blijf bij je gevoel, niet bij rationalisaties. De perfecte relatie bestaat niet, ook niet met die man die beter bij je temperament past. Maar niemand verdient het om in een ongelukkige situatie te blijven. Dit moeilijke beslissingproces is de eerste stap naar verandering. Weet dat er psychologen en seksuologen zijn die je kunnen begeleiden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
OPROEP. Mag NINA je liefdesproblemen helpen oplossen, met advies van een professional?
Zit je relatie in een dip? Heb je het moeilijk als single? Heeft je partner verlangens waar jij niet aan tegemoet wil komen? Is een ex opgedoken en zijn oude passies weer aangewakkerd? Hou je van je lief, maar niet van je schoonmoeder? Of heb je het gevoel dat je altijd op de tweede plaats komt in jullie huwelijk? NINA geeft je gratis advies van seksuoloog en relatietherapeut Wim Slabbinck. -
Mijnenergie
Was in de droogkast of aan de draad? Zoveel euro scheelt dat op je energiefactuur
Ben jij net als vele anderen op zoek naar manieren om de kosten van je energiefactuur te drukken? Als je er de ruimte voor hebt, droog je kleren in de lente en de zomer dan zeker buiten aan de wasdraad. Mijnenergie.be zocht uit hoeveel je er exact mee kan besparen. -
-
PREMIUM
“Zijn zelfdoding is mijn redding geweest.” 3 Vlaamse slachtoffers van partnergeweld doen hun verhaal
-
PREMIUM
Achter de schermen bij SM-meesteres D-Angel. “Veel mannen vinden ‘cock and ball torture’ erg fijn”
-
PREMIUM
Bijna 1 op de 2 vindt anale seks taboe: deze fantasieën koestert de Vlaming wél volgens grote seksenquête
-
PREMIUMSchellebelle
RECONSTRUCTIE. De Schellebellemoord, met peetvader Prosper als meesterbrein: “De enige vijand die Eddy had, was zijn papa zelf”
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerFrederik Boogaerts
paul lemmens
Mario Tersago
geert Jonckheere
roger moenssens