Nieuwe Hoogmolenbrug over Albertkanaal geplaatst: “Tegen 2023 kunnen schepen met vier lagen containers probleemloos het kanaal doorkruisen”
SCHOTEN/WIJNEGEMHet is eindelijk zo ver. De nieuwe Hoogmolenbrug over het Albertkanaal tussen Schoten en Wijnegem is zondagochtend naar zijn nieuwe locatie gevaren en ineens over het kanaal gelegd. “De nieuwe brug biedt comfort aan niet enkel fietsers en automobilisten maar ook dieren. Bovendien wordt het centrum van Schoten ontlast en zal transport over het water vlotter verlopen.”
Met om en bij de veertig miljoen ton vervoerde goederen per jaar is het Albertkanaal de belangrijkste waterweg in Vlaanderen. Met een capaciteitsverhoging van het kanaal kunnen er nog meer vrachtwagens van de weg gehaald worden. Reden te meer voor De Vlaamse Waterweg nv om er in te investeren.
Vier lagen containers
“Alle bruggen worden herbouwd met een doorvaarhoogte van 9,10 meter wat het mogelijk maakt om binnenschepen met vier lagen containers veilig en vlot te laten varen”, legt Lydia Peeters (Open Vld) uit, Vlaams minister voor mobiliteit. “De vorige Hoogmolenbrug was maar zeven meter hoog. Intussen zijn 55 van de 62 bruggen verhoogd en zijn de zeven andere bruggen in uitvoerings- of startfase. Volgend jaar zullen de eerste schepen met vier lagen containers probleemloos over het volledige Albertkanaal kunnen varen.”
(lees verder onder de foto)
Ecopassage
De stalen constructie van de nieuwe brug werd volledig gemonteerd op een terrein vlakbij langs de Metropoolstraat. Zaterdagavond werd de brug op het ponton gereden en zondag naar de nieuwe locatie gebracht waar ze werd gepositioneerd. De brug heeft een lengte van 128 meter met een boog van 22 meter hoog. De staalconstructie weeg duizend ton. De brug biedt één rijstrook in elke richting voor gemotoriseerd verkeer, fietsers krijgen een vier meter breed pad in twee richtingen. De brug omvat ook een ecopassage van drie meter breed zodat ook dieren zonder zorgen het kanaal kunnen oversteken.
De nieuwe brug gaat open in juni, tot dan wordt de oude brug nog gebruikt voor alle verkeer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMSchilde
Gemeente lijkt reddende engel voor Hertebos: inschrijvingen voor wijkschooltje starten op 30 mei
“Dat is lang geleden”, reageerde gemeenteraadsvoorzitter Yolande Avontroodt (Open Vld) maandagavond op het luid applaus tijdens de gemeenteraad van Schilde. De gemeenteraadsleden en aanwezige ouders waren duidelijk enthousiast over het unaniem besluit dat het lokaal bestuur een concreet bod gaat doen op de site Hertebos en het feit dat het wijkschooltje in ‘s-Gravenwezel dus hoogstwaarschijnlijk op 1 september een doorstart kan maken als gemeentelijke kleuterschool. -
PREMIUMAntwerpen
Heb je thuis geen concentratie? Ontdek hier 7 unieke studieplekken in Antwerpen: van Brouwerij De Koninck tot Space Post X
De zomervakantie is in zicht, maar eerst moeten studenten nog een aantal examens afleggen. Met de blok die voor de deur staat zoeken vele studenten een geschikte plek om alle leerstof te verwerken. Loop je op kot de muren op en is je slaapkamer met je kleine bureautje geen optie? Dan hoef je nog niet te panikeren. Wij zochten uit waar je in Antwerpen samen met je medestudenten de examens kan voorbereiden. Van Brouwerij De Koninck in Antwerpen tot Space Post X in Berchem. Hier blok je voor die goede cijfers. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
-
PREMIUMBalen/Lommel/Antwerpen
Van de droomhuisjes in uw tuin naar een eigen pretpark: maak kennis met Siemon (31) en Lars (26). “Onze teamleden zijn minstens even zot als wijzelf”
Ze bouwden voor al droomhuisjes voor klein en groot en konden Studio 100 als klant strikken om attracties aan te kleden. Nu volgt een nieuwe mijlpaal voor het bedrijfje Eye-Opener van Siemon en Lars: ze willen een eigen indoorpretpark creëren, een ‘belevingswereld’ waar magie en fantasie centraal staan. “We zitten op een rollercoaster en hij lijkt maar niet te stoppen”, glimlacht het creatieve duo. -
Antwerpen
Buschauffeur die dodelijk ongeval veroorzaakte vrij onder voorwaarden na borgsom van 5.000 euro
De 35-jarige Franse buschauffeur die in april een dodelijk ongeval veroorzaakte op de E19 mag de gevangenis verlaten na betaling van een borgsom. Dat heeft de kamer van inbeschuldigingstelling van het Hof van beroep vandaag beslist. Daarmee werd de eerdere beslissing van de raadkamer, waartegen het parket beroep had aangetekend, bevestigd. -
Ninashop
The backpack is back! De mooiste rugzakken voor de lente
De tijd dat je een rugzak enkel op de schouders van festivalgangers spotte, is definitief voorbij. Investeren in een luxueuze leren rugzak geeft net zoveel voldoening als eindelijk die gedroomde designertas aan de haak slaan. The backpack is back, en hij blijft ook voor een tijdje. Ninashop.be ging voor jou op zoek naar de knapste exemplaren -
Jobat
Bijverdienen: hier kan je terecht en dit loon mag je verwachten
De inflatie is torenhoog: in maart bereikte ze maar liefst 8,31 procent, aldus Belgisch statistiekbureau Statbel. Enkel in maart 1983 kwam de inflatie met 8,92 procent nog hoger uit in ons land. Heb je nood aan een extra financiële injectie om de eindjes aan elkaar te knopen? Dan biedt een bijverdienste mogelijk een uitweg. Jobat.be geeft een overzicht van de opties.