Brengt Kato (25) opnieuw een K in K3? ’s-Gravenwezelse verovert tweede plek na spetterende auditie in ‘K2 zoekt K3’
's-GravenwezelVoor een ongezien tafereel zorgde Kato Vanlouwe (25) uit ’s-Gravenwezel (Schilde) afgelopen zaterdag in de derde auditieronde van het VTM-programma ‘K2 zoekt K3’. Ze bracht het publiek én de jury aan het dansen met haar versie van ‘Oya Lélé’. Na het knaloptreden mocht de klinisch psychologe de tweede stoel inpalmen.
(Noot: Kato was tijdens haar auditie 24 jaar, maar is intussen 25 jaar geworden)
Wie wordt de opvolger van Klaasje? Deze vraag houdt Vlaanderen en Nederland al enkele weken in de ban. Ook Kato Vanlouwe waagt haar kans in de zoektocht naar een nieuw K3’tje. Ze heeft al wel een beetje ervaring. Op familieaangelegenheden trad ze af en toe wel eens op tezamen met haar jongere broer Hannes achter de drums en haar oudere broer Sander aan de gitaar. In de middelbare school ging ze zanglessen volgen in Trix Antwerpen in Borgerhout. Ze werd aan de beginjaren van haar tijd aan de universiteit de nieuwe zangeres van de rockcoverband ‘One Missing String’.
Het is in haar omgeving dus geen geheim dat Kato kan zingen. “Toen bekend raakte dat Klaasje ging stoppen, hebben eigenlijk heel veel mensen tegen mij al lachend gezegd dat ik maar eens moest meedoen aan ‘K2 zoekt K3’. Uiteraard ben ik grote fan van K3. Het is een stukje van mijn jeugd. Elk nummer dringt snel in uw lijf binnen. Zelf heb ik ‘K3 zoekt K3’ en ‘K2 zoekt K3’ op de voet gevolgd. Dan ben ik eigenlijk echt beginnen spelen met het idee om deze keer zelf mee te doen. Al vroeg ik me af of ik het wel durfde. Er komt heel veel bij kijken. Na een slechte dag op het werk en erna avondschool dacht ik bij mezelf ‘foert, als ik wil springen, moet ik het nu doen’.”
Feestnummer
Zo gezegd, zo gedaan. Haar gloriemoment was zaterdagavond te zien op televisie. ‘Ik wil jullie overtuigen dat er terug een K in K3 moet komen’, stak Kato vastberaden van wal. “Die lijkt een beetje op Julia Roberts?! Leuke intro”, vonden Hanne en Marthe. “Toen ik op het podium kwam en de honderd blikken zag, kreeg ik toch wat zenuwen. Ook Gordon en Ingeborg zitten naar je te kijken. Je voelt je echt beoordeeld. Misschien maar gelukkig dat Natalia en Samantha (Steenwijk, red.) mij niet konden zien”, lacht Kato. Hoewel ‘De Revolutie’ eigenlijk haar favoriete nummer is, zong ze haar stress weg met ‘Oya Lélé’. “Een echt feestnummer. Wanneer het liedje opkwam, heb ik mijn verstand op nul gezet. Ik ben beginnen zingen, dansen en feesten. Dat sloeg gelukkig aan, want je hebt maar één kans natuurlijk.”
414 sterren
Er barstte een feestje los. Het duurde niet lang of de jury afdrukten, waarna de containers naar boven gingen. “Ze heeft iets rock-n-roll”, vindt Hanne. Het aanstekelijk enthousiasme van Kato bracht het publiek én de jury zelfs aan het dansen. “Kato, jij zei rechtstaan en er was niets in mij dat twijfelde. Dat vind ik straf”, zei Ingeborg na haar optreden. “Heel goed gezongen”, stak Natalia de loftrompet af over de ’s-Gravenwezelse.
Van de publieksjury kreeg Kato maar liefst 414 van de maximaal 500 te verdienen sterren, slechts twee minder dan koploper Remi. Dat zette haar op de tweede ‘Golden Seat’ in het rijtje van tien. Terwijl haar broer Sander, hartsvriendin Sofie, mama en oma door het dolle heen gingen, droop de zielsgelukkige verbazing van Kato’s gezicht. “Ik had dat totaal niet verwacht, want je wist op voorhand niet hoeveel de andere kandidaten er gekregen hadden. Enkel dat er al wel hoog gescoord was.”
Wat reserve
Haar broer Sander, hartsvriendin Sofie, mama en oma – die de opnames bijwoonden – gingen door het dolle heen. “Ik heb zaterdag de aflevering voor het eerst zelf gezien. Mijn familie en Sofie waren aan het roepen en springen. Heel leuk dat die als een blok achter mij staan.” Na de passage op televisie stroomden de felicitaties binnen. “Ik heb heel veel steun gekregen. Berichtjes dat ik van sommigen al hun favoriet ben. Op sociale media probeer ik niet te veel te kijken. Toffe reacties lees je graag, maar er zijn wellicht ook andere meningen. Al zegt mijn familie dat ze vooral positief zijn. Dat geeft mijn zelfvertrouwen wel een boost.”
Het zou heel fijn zijn moest ik er mee voor kunnen zorgen dat nog meer thema’s die voorheen niet bespreekbaar waren dat dankzij K3 wél zouden worden
Met nog twee auditie-afleveringen voor de boeg is de kans vrij groot dat Kato doorstoot. “Het voelt wel veilig. Als er toppers komen, heb je wat reserve. Al geeft het gedacht dat er ongetwijfeld nog veel sterke kandidaten gaan aankomen toch wel wat stress”, zegt Kato. “Of K3 worden nu echt een droom is? Absoluut. Ik heb er echt heel goed over nagedacht, want als je het dan zou worden, moet je het met hart en ziel doen. Ik zing graag, ben graag bezig met kinderen, een beetje acteren spreekt me ook aan. Het is een heel allround job. Dus ik hoop dat ze me die kans geven.”
Taboe doorbreken
Als dat het geval zou zijn, hoopt ze dat ze met haar achtergrond als klinisch psychologe nog meer moeilijke onderwerpen kan aansnijden met K3. “De liedjes zijn heel vrolijk en happy. Daar kunnen kinderen energie uit halen. Al worden er ook maatschappelijke thema’s in verwerkt. ‘Prinsesje en Superman’ bijvoorbeeld gaat erover waarom meisjes geen superheld zouden mogen zijn en jongens geen prinsesje. De thematiek rond gender komt hier aan bod. K3 heeft zo’n groot forum. Zoveel kinderen jongeren en ouders worden bereikt dat je taboes kan doorbreken. Het zou heel fijn zijn moest ik er mee voor kunnen zorgen dat nog meer thema’s die voorheen niet bespreekbaar waren dat dankzij K3 wél zouden worden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Malle
Begraafplaats in Oostmalle vernieuwd en uitgebreid
De begraafplaats langs de Bruintjensweg in Oostmalle is fors uitgebreid met 100 plaatsen voor traditionele begravingen, 300 plekken voor urnen, een sterrenweide en een zone voor asverstrooiingen. Tegen 2024 komt er nog een natuurbegraafplaats bij. Het bestaande deel is ook grondig vernieuwd. -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor. -
ANTWERPEN
Antwerps gezelschap FC Bergman wint Zilveren Leeuw op Biënnale van Venetië
Het Antwerps toneelgezelschap FC Bergman met onder andere Marie Vinck en Stef Aerts in de rangen, heeft de Zilveren Leeuw voor Theater gewonnen op de wereldbekende expositie Biënnale van Venetië. “Een schilderachtige esthetiek gecombineerd met geavanceerde technologieën.” -
-
Livios
Een groener en sterker gazon in de lente? Ga dan dit weekend met deze tuinklusjes aan de slag
In februari ligt de tuin er dor en kaal bij. Het groeiseizoen laat nog even op zich wachten en erg veel valt er bijgevolg niet te doen in de tuin. Alleszins, dat lijkt zo op het eerste zicht. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst hoe we onze groene vingers tóch nuttig kunnen bezighouden in februari. -
MERKSEM
Politie controleert op brug aan Sportpaleis: niemand (!) blaast positief
De lokale politie hield een controle aan de Burgemeester Gabriel Theunisbrug aan het Sportpaleis. Acht bestuurders werden betrapt met een telefoon in de hand en één automobilist reed zonder gordel. Niemand bleek te veel gedronken te hebben om nog te kunnen rijden. -
Antwerpen
Twee rijstroken versperd op Antwerpse Ring richting Gent ter hoogte van Antwerpen-Noord
Door een verkeersongeval op de Antwerpse Ring richting Gent zijn de linker- en middenrijstrook versperd ter hoogte van Antwerpen-Noord. Het verkeer vertraagt vanaf Ekeren. -
Je lief verwennen met Valentijn? Met deze 15 rode handtassen scoor je gegarandeerd punten
Valentijn staat voor de deur. Het ideale moment om je geliefde (of jezelf) te verwennen met een handtas in de kleur van de liefde. Of je nu voor een mini, midi of maxi ontwerp kiest: met deze rode handtassen schiet Cupido gegarandeerd nóg eens raak.