Twee dagen van de Stilte in Landschapspark de Merode
De MerodeIn landschapspark de Merode duurt de Dag van de Stilte niet één maar twee dagen. Daar is een goede reden voor. In het weekend van 29 en 30 oktober zijn er zo maar even 20 activiteiten, goed voor een heel weekend vol rust en stiltebeleving. Ze vinden plaats in onder andere Aarschot, Diest en Scherpenheuvel-Zichem. Het is de hedendaagse vertaling van een eeuwenoude traditie van onthaasting, stilte en zorg in het landschapspark.
“Op de laatste zondag van oktober gaat in heel Europa de wintertijd in: we zetten met z’n allen de wijzers één uur stil. Wat als je die extra tijd zou gebruiken om ook zelf even stil te staan? Even geen deadlines, lawaai en gedoe aan je hoofd, maar de tijd nemen om te vertragen en voor kwaliteitsvolle aandacht. Dit idee ligt aan de basis van de jaarlijkse campagne Dag van de Stilte van Waerbeke, die inmiddels bijval kent in heel Vlaanderen”, vertelt verduidelijkt Kathleen Helsen, voorzitter van Landschapspark de Merode.
In Landschapspark de Merode duurt de Dag van de Stilte een heel weekend. Verspreid over het hele gebeid kan je terecht voor een brede waaier van activiteiten, zowel in volle natuur als op bijzondere erfgoedplekken en boerderijen. Staan onder meer op het programma: yoga op de boerderij, TaiChi, focuswandelingen in volle natuur, Japanse theeceremonies, klankmeditatie, film en een lezing in de abdij. Verspreid door het landschapspark staan bovendien verschillende ‘babbelbanken’: aan de hand van gespreksstarters kan je daar een babbeltje met een toevallige passant en samen stilstaan bij het leven.
“De Dag van de Stilte betekent niet dat je de hele tijd moet stil zijn en zwijgen,” verduidelijkt Helsen. “Stilte beleven kan op veel meer manieren. Het kan net zo goed door actief te genieten van klanken, al je zintuigen te gebruiken of in balans met jezelf gezond bewegen.”
Herbronnen tussen kastelen en abdijen
De activiteiten van de Dag van de Stilte sluiten naadloos aan bij het eeuwenoude karakter van het Merodegebied. Zo zijn de abdijen van Averbode en Tongerlo al 900 jaar bakens van rust en contemplatie. Ook de basiliek van Scherpenheuvel, de traditie van geestelijke gezondheidszorg in Geel en de imposante natuur van de bossen en de velden rond de kastelen van de Merode nodigen al eeuwenlang uit tot herbronning.
Praktisch
29 en 30 oktober 2022
Het volledige programma en inschrijven via www.bezoekdemerode.be
Om het rustige karakter van de activiteiten te behouden zijn de plaatsen vaak beperkt en is inschrijven noodzakelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Streamingdienst toevoegen aan je telecompakket? Je komt vaak duurder uit dan bij een apart abonnement
Wie vandaag voor een telecombundel met tv kiest, heeft daarbij de mogelijkheid om één of meer streamingdiensten aan zijn pakket toe te voegen. Via je decoder of de televisie-app van je provider kan je dan je favoriete films en series streamen. Maar is dat ook een voordelige formule? Of neem je die abonnementen toch beter apart? Mijntelco.be zocht het uit. -
Tessenderlo
Zoutzuurlek in Tessenderlo is gedicht, buurtbewoners mogen opnieuw naar buiten
Bij chemisch bedrijf Vynova in Tessenderlo is maandagochtend een chemische stof ontsnapt. Uit voorzorg vroeg de brandweer aan alle buurtbewoners van het industriegebied Geenrode om hun ramen en deuren gesloten te houden en binnen te blijven. Intussen is het gaslek gedicht en zijn alle voorzorgsmaatregelen opgeheven. -
TV
“Ik hoef jouw f*cking excuses niet te horen”: trailer tweede seizoen ‘Hacked’ gelost
Goed nieuws voor de fans van de bekroonde jongerenreeks ‘Hacked’, want het tweede seizoen is in aantocht. In de eerste tien afleveringen maakte de kijker kennis met de drie hechte vrienden Nilou (Alicia Andries), Malick (Misha van der Werf) en Adanne (Helena Tengan), die gechanteerd en geteisterd werden door een genadeloze hacker. Maar nu is het tijd voor de andere kant van het verhaal. De fans komen eindelijk wat meer te weten over de hacker zélf. -
-
Beringen/Ham/Tessenderlo
78 jongeren krijgen proces-verbaal nadat ze zonder verlichting naar school fietsen
Tijdens controles aan en rond de scholen in Beringen, Ham en Tessenderlo kregen vorige week 78 jongeren een pv, nadat ze zonder verlichting naar school fietsten. Dat meldt de lokale politie. “Fietsen zonder verlichting is immers levensgevaarlijk.” -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
Scherpenheuvel-Zichem
Vrijwilligers gezocht voor musicalspektakel Damiaan
Het hoogtepunt van de Kroningsfeesten in 2023 is ongetwijfeld het musicalspektakel Damiaan, dat in augustus wordt opgevoerd door Historalia. De musical brengt het verhaal van Damiaan en zijn band met Scherpenheuvel. Om het evenement in goede banen te leiden, worden nog heel wat vrijwilligers gezocht. -
Herselt/Westerlo/Aarschot
Fietsster (22) botst met voetganger (17): allebei gewond
Een jonge vrouw en een minderjarige jongen zijn woensdagnamiddag gewond geraakt op de Westerlosesteenweg in Herselt. Een 22-jarige vrouw uit Westerlo kwam er rond 16 uur ten val met haar fiets. In haar val raakte het slachtoffer ook een voetganger, een 17-jarige jongen uit Aarschot. Zowel de fietsster als de voetganger liepen bij de botsing lichte verwondingen op. Ze gingen voor verzorging naar een dokter.