Na alle protest: prins William en Kate Middleton gaan “reflecteren” na roerige reis door Caraïben
RoyaltyPrins William (39) en zijn vrouw Kate Middleton (40) hebben een bewogen achtdaagse reis door de Caraïben achter de rug. De komst van de Cambridges zorgde voor meerdere demonstraties van de lokale inwoners. Toch kijkt William positief terug en liet hij vlak voor vertrek uit de Bahama’s in een verklaring weten dat buitenlandse reizen een goede manier zijn “om te reflecteren.”
William en Kate begonnen hun reis in Belize en reisden vervolgens naar Jamaica en de Bahama’s. In de landen die deel uitmaken van het Gemenebest werd gedemonstreerd tegen hun komst vanwege onder meer het kolonialisme en het slavernijverleden. De prins haalde het onderwerp aan in een toespraak op Jamaica. William bood geen excuses aan, maar zei wel dat hij de rol van het Verenigd Koninkrijk daarin “betreurt”.
De prins kreeg tijdens de reis ook van de Jamaicaanse premier Andrew Holness te horen dat het Caribische eiland onafhankelijk wil worden. Daar reageerde William zaterdag in een toespraak op de Bahama’s op. “We steunen met trots en respect jullie beslissingen over de toekomst. Relaties evolueren. Vriendschap houdt stand.”
BEKIJK OOK: Prins William ‘betreurt rol van Britten in de slavernij
Beslissen over toekomst
William is zich ervan bewust dat de reis “vragen over het verleden en de toekomst” heeft aangescherpt, zo zei hij zaterdag in zijn verklaring. “In Belize, Jamaica en de Bahama’s is het aan de bevolking om over die toekomst te beslissen. Maar we hebben met veel plezier tijd doorgebracht in alle drie de landen en we zijn meer te weten te komen over de kwesties die voor hen het belangrijkst zijn.”
De prins benadrukt dat hij en zijn vrouw het volk dienen. “Voor ons betekent dat niet dat we mensen vertellen wat ze moeten doen. Het gaat erom dat we hen dienen en steunen op de manier die zij het beste achten en dat we daarvoor het platform kunnen gebruiken dat wij gelukkig hebben.”
BEKIJK OOK: William en Kate bezoeken Jamaica, maar er is veel protest
LEES OOK:
Prins William en Kate Middelton nemen duik tussen de haaien in Caribische Zee: “Het was fantastisch”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Royalty
Na alle protest: prins William ‘betreurt’ verleden van slavernij (maar excuses blijven uit)
-
Mijnenergie
Tijdens je vakantie thuis niets verbruiken, maar toch betalen: dit kan je eraan doen
Vertrek je binnenkort op vakantie en verbruik je geen energie? Dan lijkt een nulfactuur voor die periode het logische gevolg. Toch zal je in de praktijk ook stroom en aardgas betalen tegen de op dat moment geldende prijzen. Al valt daar wel iets aan te veranderen. Mijnenergie.be legt uit waarom je toch betaalt en hoe je daar een mouw aan past. -
FBI voorkwam moordaanslag op koningin Elizabeth II tijdens bezoek aan VS
De Amerikaanse inlichtingendiensten hebben in 1983 voorkomen dat een wraakzuchtige Noord-Ier een aanslag kon plegen op koningin Elizabeth. Dat maakt de FBI veertig jaar na dato bekend. -
-
PREMIUMRoyalty
Hoe het jawoord van ‘Queen Mother’ Elizabeth en koning George de Britse monarchie redde
-
Royalty
William en Kate bezoeken Jamaica, maar protest blijft duren: "Prinsen horen thuis in sprookjes, niet hier”
De Britse prins William (39) en Kate Middleton (40) zijn bij aankomst in Jamaica allerminst welkom ontvangen. De hertog en hertogin van Cambridge doen het Caribische eiland aan in het kader van het platina jubileum van de Britse koningin Elizabeth (95), die formeel nog altijd het staatshoofd is van Jamaica. Inwoners van het eiland, dat dit jaar 60 jaar onafhankelijkheid viert, protesteerden tegen het kolonialisme en de rol van het Verenigd Koninkrijk in de slavernij. -
Royalty
“Stalker opgepakt bij villa van prins Harry en Meghan Markle”
De Britse prins Harry (38) en zijn vrouw Meghan Markle (41) hebben onlangs te maken gekregen met een ongewenste bezoeker. Entertainmentwebsite ‘TMZ’ meldt dat maandag een man is gearresteerd bij het huis van het koppel in Montecito, in de Amerikaanse staat Californië. -
Spaargids.be
Deze ziekenfondsen betalen zelfs je zonnebril op sterkte terug
3 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerGeert Van de Moortele
Linda Wellekens
piet devlieger