Britse prins Andrew moet dan toch getuigen in rechtszaak rond seksueel misbruik
RoyaltyDe Britse prins Andrew (61) moet wel degelijk onder ede worden verhoord over het mogelijk seksueel misbruiken van Virginia Giuffre (38). Zijn verklaring moet ten laatste op 14 juli volgend jaar zijn afgelegd, heeft een rechter in New York bepaald.
Naast de prins worden ook Giuffre en verschillende getuigen verhoord. Na 15 december kunnen er geen andere partijen meer worden toegevoegd aan de planning. De advocaten van beide partijen ondertekenden inmiddels het bevel van de rechter voor de planning.
Giuffre beschuldigt de 61-jarige Andrew ervan haar zo’n twintig jaar geleden te hebben misbruikt toen ze jonger was dan 18 jaar. Ze zou geronseld zijn door de veroordeelde en inmiddels overleden zakenman Jeffrey Epstein, die destijds bevriend was met de prins. Epstein zou haar hebben gedwongen om seks te hebben met de tweede zoon van koningin Elizabeth.
Giuffre zegt dat ze samen met tientallen anderen minderjarigen door Epstein en zijn ex-partner Ghislaine Maxwell als seksslavin ingezet werd. Prins Andrew ligt nu al jaren onder vuur wegens zijn vriendschap met Epstein. De prins vervult geen publieke functies meer. Hij ontkent de aantijgingen met klem.
Eerder deze maand stopte de Londense politie met haar onderzoek naar de misbruikzaak. Scotland Yard besloot daartoe na gesprekken met Giuffre en het opnieuw bekijken van materiaal in de zaak.
LEES OOK:
BEKIJK OOK: Slachtoffer van prins Andrew getuigt
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden 111
Dure tegenvallers: welke vijf spelers kan je best transfereren in je Gouden 11-team?
Spelers als Paul Onuachu, Toby Alderweireld en Simon Mignolet zijn hun prijskaartje meer dan waard, maar welke dure vogels vallen - voorlopig - tegen in de Gouden 11? Tijdens het seizoen heb je recht op maar liefst zes transfers, gebruik ze dus verstandig. -
PREMIUMRoyalty
INTERVIEW. Prins Laurent vindt dat zijn familienaam in het Duits moet: “Ik ben een prins uit een Germaans Rijk”
-
Royalty
Scotland Yard zet onderzoek naar prins Andrew stop: “Geen verrassing”
De Londense politie zegt dat zij haar onderzoek stopt naar de misbruikzaak waarbij prins Andrew en de overleden zakenman Jeffrey Epstein betrokken zouden zijn. Britse media berichten dat Scotland Yard daartoe heeft besloten na gesprekken met beschuldiger Virginia Giuffre en het opnieuw bekijken van materiaal in de zaak. -
-
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Royalty
Prins Andrew krijgt geen steun meer van andere royals: “William vindt hem een bedreiging voor de monarchie”
Prins Andrew (61) moet volgens de Britse krant The Sunday Times geen steun meer verwachten van de andere leden van de koninklijke familie. “Anne, Charles en Edward hebben tijdens een meeting in januari beslist dat hij geen publieke functie meer mag vervullen”, vertellen ingewijden. “En prins William vindt hem een bedreiging voor de monarchie.” -
PREMIUMBV55
COLUMN. De strijd van Martine Jonckheere: "Filip probeert me gerust te stellen, maar mijn buikgevoel zegt iets anders"