Vijfde loopwedstrijd ‘Dwars door Beveren’ wordt ook eerbetoon aan gestorven brandweercollega Sam (22)
RoeselareNa twee jaar zonder, omwille van corona, is er op zaterdag 11 juni de vijfde editie van ‘Dwars door Vlaanderen’, de loopwedstrijd die georganiseerd wordt door brandweerpost Roeselare. Aan het gebeuren, waaraan iedereen kan deelnemen, is weer een goed doel gekoppeld. Sinds de eerste editie kon al 25.000 euro worden uitgedeeld. “Speciaal en ook een tikje emotioneel wordt ook de eerste ‘Sam Vandendriessche-loop’ voor actieve brandweerlui in volledige interventiekledij”, klinkt het.
“2022 moet een echte feesteditie worden van ‘Dwars door Beveren’, met hopelijk opnieuw vele honderden deelnemers”, zegt Florian Vandecasteele in naam van de organisatie. “Door de coronapandemie bleven we twee jaar op onze honger zitten. Maar vandaag zit de loopsport weer stevig in de lift en dus gaan we uit van een nieuw succes. Net zoals de vorige keren, is de wedstrijd toegankelijk voor iedereen. Je hoeft dus niet aangesloten te zijn bij de brandweer om ook de loopschoenen aan te trekken.”
In interventiekledij
“Onze wedstrijd gaat opnieuw door in en rond Beveren op een verbeterd parcours over 4 verschillende afstanden. Er zijn de voor iedereen toegankelijke 5 en de 10 kilometer maar ook de kidsrun van 1 kilometer. De brandweerloop over een afstand van 1 kilometer is voorbehouden voor actieve brandweermannen en -vrouwen in volledige interventiekledij. Die brandweerloop is een nieuwigheid die we vernoemen naar Sam Vandendriessche, onze collega die op 22 december vorig jaar veel te vroeg overleed bij een ongeval op weg naar huis. We willen op die manier een eerbetoon brengen aan Sam, die overigens tewerkgesteld was bij Mulder Natural Foods, één van onze sponsors.”
(lees verder onder de foto)
Steun aan verbrande kinderen
Een deel van het sponsor- en inschrijvingsgeld gaat ook nu weer naar een goed doel. “We kozen opnieuw voor de vzw Pinocchio die de belangen en het welzijn behartigt van verbrande kinderen en jongeren in heel België”, zegt Florian Vandecasteele. “In 2019 schonken we een bedrag van 7.500 € aan vzw Pinocchio. Dat geld werd besteed aan zomer- en winterkampen voor de verbrande kinderen, uitstappen, drukpakken, gespecialiseerde bandage en maskers, extra dagelijkse zorg per kind en nog veel meer.”
Inschrijven voor ‘Dwars door Beveren’ kan tot 3 juni en is goedkoper dan je de dag zelf aan te melden. Elke deelnemer krijgt ook een leuke goodiebag. Meer info op de website van ‘Dwars door Beveren’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
VOLLEYBAL - LOTTO LEAGUE
Roeselare knoopt weer aan met zege tegen Gent
Na de uitschuiver bij Maaseik zaterdag heeft Roeselare weer de puntjes op de i gezet met een duidelijke zege tegen de nummer drie Gent. De Oost-Vlamingen konden Roeselare alleen serverend bij momenten in verlegenheid brengen. In de andere onderdelen toonden Verhanneman en zijn maats zich de betere. In de openingsset liep het zelfs helemaal van een leien dakje (13-8 en 19-15) omdat het zelf stevig stond op te slaan. De thuisploeg moest na de kampwissel wel even bekomen toen Gentspeler Kjaer een driepuntenkloof op de bordjes serveerde. Kukartsev pakte op het juiste moment ook uit met een ace en imponeerde weer in aanvallend opzicht: 9 op 14 in het tweede spelletje. Zijn onemanshow zorgde dan ook voor de logische ommekeer. Geen vuiltje aan de lucht voor de mannen van Vanmedegael bij 4-1 en 11-8. Tammearu kwam nog eens op het parket en Plaskie loste Verhanneman af. Maar diep in de derde beurt pakte Kjaer weer uit met bommetjes van aan de opslaglijn (21-21). Ook Ogink deed Roeselare nog eens bibberen bij 24-23. Coolman verzilverde echter de tweede West-Vlaamse matchbal. (MPM)Roeselare -
Scherp je motorrijvaardigheden aan tijdens Dag van de Motorrijder
De Vlaamse Stichting Verkeerskunde (VSV) organiseert op zondag 26 maart weer de ‘Dag van de Motorrijder’. Bij de start van de lente, die synoniem staat met de start van het nieuwe motorseizoen, kunnen motards op het terrein van Opleidingscentrum Lust aan de Onledebeekstraat 1 om hun motorfiets technisch te laten nazien en deel te nemen aan een behendigheidsparcours. Ook kunnen ze deelnemen aan een begeleide motorrit. Deelnemen is gratis, maar je moet je wel inschrijven via https://www.dagvandemotorrijder.be/roeselare/.Roeselare -
-
HLN Shop
Voor nog geen 200 euro vliegen én slapen in Venetië, Berlijn of Londen: de scherpste reisdeals op een rij
Kriebelt het om op vakantie te vertrekken, maar wil je er niet te veel geld aan spenderen? Wie het slim aanpakt, kan ook voor een klein budget een leuke reis ondernemen, binnen én buiten Europa. ‘Low cost’ maatschappijen overtroeven elkaar met de meest interessante pakketreizen. HLN Shop helpt je bij het kiezen van een vakantie op jouw maat. -
Zware regen en bewolking in Roeselare vanochtend
In Roeselare is het vandaag erg regenachtig. De regen begint rond 6 uur en zal ongeveer 10 uur aanhouden. De wind is matig en komt uit het zuiden. De temperatuur wordt maximaal 12 graden. -
PREMIUM
ASSISEN. Verdediging vraagt vrijspraak voor Sacha Brunessaux (23): “Hij schoot het slachtoffer dood uit wettige zelfverdediging”
“Sacha Brunessaux is niet schuldig en moet vrijuit gaan.” Dat is de stelling van de verdediging op het assisenproces rond de fatale drugsdeal in Roeselare. Advocaat Johan Platteau pleitte dat zijn cliënt het vuurwapen van Agaverdi Mahmudov (18) afnam en in die schermutseling een dodelijk schot loste. “Leugens”, meenden de burgerlijke partijen en het openbaar ministerie. Dinsdagavond volgt het arrest.Roeselare -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro.