Lise en Nomi maken furore met eigen schuimwijn: "We zijn zelfs al bezig met onze eigen champagne"
Het gaat hard voor B.Brut, de schuimwijn van het koppel Lise Vandewalle (27) en Nomi Penneman (29). "We hebben met B.Brut echt een vliegende start genomen. Intussen zijn we al bezig met een eigen champagne."
Wat is er leuker dan samen met vrienden op een zonnig terrasje te genieten van een glaasje schuimwijn? Voortaan kan je kiezen voor B.Brut. Het koppel achter dit nieuwe merk bubbels is Lise Vandewalle en Nomi Penneman. De twee leerden elkaar kennen tijdens hun opleiding hotelmanagement, volgden samen een cursus wijnleer in Spermalie en hebben grote plannen voor de toekomst. "We droomden al langer van een eigen zaak en dat wordt met B.Brut nu werkelijkheid", zeggen ze.
B.Brut is niet alleen de naam van hun eigen merk, maar ook de naam van de winkel die ze vorige maand openden in de Arme Klarenstraat en de naam van hun groothandel. "Basis van het hele verhaal is onze 'B.Brut Blanc de Blancs' met een alcoholpercentage van 12%", duidt Nomi. "Een goeie vriend die crémants of schuimwijnen produceert in Luxemburg, had in het Franse Saint-Dizier grond gekocht voor de druiventeelt. Hij zocht nog naar een bestemming voor de druiven. Wij hadden al plannen klaarliggen en zo vonden we elkaar. Het eindresultaat is onze Blanc de Blancs met toetsen van perzik, groene appel en mirabelpruimen."
Lovende reacties
Het koppel droomde echter van een eigen serie schuimwijnen. Nu, een jaar na de geboorte van hun Blanc de Blancs, kunnen ze al uitpakken met een demi-sec en een rosé, allebei met een alcoholpercentage van 12%, en dan is er ook nog de cooler, met een alcoholpercentage van 8% ideaal als aperitief. Ze hebben intussen ook al een crémant, geproduceerd door een kleine wijnboer in Bordeaux, aan hun gamma toegevoegd. "We hebben echt een vliegende start genomen. We zijn zelfs al bezig met een eigen champagne", zegt Lise. "De reacties zijn dan ook echt lovend. We kiezen trouwens voor een exclusief karakter. B.Brut zal nooit in de supermarkt te vinden zijn, maar wel in delicatessenzaken en in de horeca. Maar particulieren kunnen ook in de winkel terecht." Daar verkoopt het koppel naast eigen producten ook aparte wijnen.
B.Brut een merk van Belgische schuimwijnen noemen, is eigenlijk een stap te ver: de wijnen worden niet in ons land gemaakt, maar in Frankrijk. Ze worden gebotteld in Luxemburg. "We hebben wél een volledig Belgisch patent en onze producten worden enkel hier in België verkocht. Op termijn willen we wel gaan voor een 100% Belgisch product, maar het is niet zo evident om de goeie partners en de perfecte locatie te vinden. We blijven sowieso staan voor een goed product tegen een goeie prijs, dat vinden we heel belangrijk."
Meer op www.bbrut.com.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
Roeselare
Woonzorgnetwerk BEN neemt roer buurthuis TofvanTinneke over
VOC Opstap vzw stond midden 2021 aan de wieg van buurthuis TofvanTinneke op de Roeselaarse wijk ’t Hof van ’t Henneken. Gezicht hierbij was Wim Defraeye. Maar vanaf 1 juli geeft VOC Opstap de fakkel als trekker van het project door aan Woonzorgnetwerk BEN. Klaas Gaeremyn zal Wim opvolgen. Maar aan de werking verandert niets. Het Buurtnetwerk kwam tot stand dankzij de Roeselaarse Elk Telt-subsidie, die projecten ondersteunt die gelijke kansen bevorderen in Roeselare. Die subsidies stoppen midden 2022 maar via de oproep Zorgzame Buurten kreeg de wijk nieuwe middelen vanuit de Vlaamse Overheid voor een periode van twee jaar om het buurthuis verder uit te bouwen en te werken aan een Zorgzaam Buurtnetwerk. Op de Dag van de Buren, vrijdag 27 mei, wordt er alvast ingezet op verbinding in de buurt met een multiculturele barbecue. -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
-
Roeselare
Roeselaarse voetbalploeg voor dak- en thuislozen blaast vijf kaarsjes uit: “Younited Belgium heeft mijn leven veranderd”
Younited Belgium, de Roeselaarse voetbalploeg waarbij de sport gebruikt wordt als middel tot re-integratie van bijzonder kwetsbare mensen, mag op zijn vijfde verjaardag een succes genoemd worden. De spelers, supporters en begeleiders vinden in het team niet alleen ploegmaten, maar een plek waar ze zichzelf kunnen zijn en groeien. “Younited Belgium is voor mij meer dan een hobby. Het team brengt kameraadschap, is een ontmoetingsplek en zorgt ervoor dat ik mezelf meer onder controle heb”, getuigt speler Michael De Meyer. -
HLN Shop
Je tuin omtoveren tot een wellness? Zo ga je te werk
Wil je 100% relaxen zonder eerst de ellende van vliegveld, uitvoerige incheckprocedure of lange autorit te moeten verduren? Tover je eigen tuin dan om tot een wellnesszone en scoor een instant vakantiegevoel bij het opengooien van je terrasdeur. HLN Shop lijst op wat je daarbij kan helpen. -
PREMIUMOostende/Izegem/Heule
Motorrijder Niko (45) sterft na zware klap, orgaandonatie verzacht pijn voor ouders: “Het voelt goed dat andere mensen geholpen kunnen worden”
-
Roeselare/Kortrijk
Man kan zelf uit wagen klauteren na buiteling langs E403
Een automobilist uit Kortrijk is woensdagmorgen al gecrasht nog voor hij de snelweg was opgereden. Zijn wagen belandde in de dieperik.