Janah (25) dingt zaterdag mee naar kroontje Miss België 2023: "De verkiezing heeft me sowieso al in de positieve zin veranderd"
Roeselare“Ik durf wel al eens te dromen van dat kroontje.” Aan het woord is de Roeselaarse Janah Vanderper (25). Voor haar stijgt de spanning want zaterdag dingt Janah in het Proximus Theater in De Panne mee naar de titel van Miss België 2023. Ze blijft mikken op die overwinning, maar staat tegelijkertijd met beide voetjes op de grond. “De verkiezing heeft me sowieso al in de positieve zin veranderd”, zegt ze.
Het waren al pittige maanden voor Janah Vanderper. Vorig jaar stelde ze zich kandidaat voor de verkiezing van Miss West-Vlaanderen in de hoop een plekje te kunnen veroveren bij Miss België. De atypische kandidate, die tuk is op oldtimers en motoren, schopte het in die provinciale wedstrijd tot eerste eredame en kaapte ook de titel van Miss Charity weg. Maar nu is het tijd voor het echte werk want Janah is zaterdag één van de 32 finalistes die hun beste beentje voor zullen zetten in de hoop om het kroontje van Miss België 2023 te mogen dragen.
In quarantaine
Als we haar contacteren voor een laatste babbel net voor die finale blijkt dat geen evidentie. “We zijn al volop aan het repeteren voor de show en zitten met alle finalistes samen in quarantaine in het Plopsa Hotel in De Panne”, vertelt Janah die zo onmiddellijk laat verstaan dat de organisatie alles op alles zet om te vermijden dat corona roet in het eten van de verkiezing kan gooien. “Maar de voorbij maanden waren enorm afwisselend, zeer leerrijk en tof. De laatste dagen net voor de repetities stonden er vooral sponsorbezoeken gepland en ik blik met heel veel plezier terug op de trip naar Egypte die we met alle finalistes samen maakten. We deden er in hoofdzaak fotoshoots en video-opnames, maar er was bijvoorbeeld ook een lokale show waar we onze dansjes van de provinciale verkiezingen brachten.”
Underdog
Janah leefde de voorbije maanden vrij rustig naar de grote finale toe. “Maar sinds afgelopen weekend stijgen de zenuwen toch wel. Het is nog minder dan een week en ik durf wel al eens te dromen van dat kroontje. Waar ik vooral mee inzit? Ik ben niet echt een danser dus daar ben ik toch wel wat zenuwachtig over. In het defileren ben ik daarentegen gegroeid. Daar heb ik dus wel meer vertrouwen in. Bovendien gelooft mijn omgeving in mij. Dat sterkt me enorm, al is het zo dat er veel sterke kandidates zijn. Maar een underdog kan altijd winnen, dat zagen we vorig jaar nog. Als ik niet win, zal ik natuurlijk ontgoocheld zijn. Maar het leven gaat verder en als het kroontje niet voor mij is, dan wacht er wel een nieuwe job waar ik ook naar uitkijk. Sowieso heeft Miss België me nu al in de positieve zin veranderd. Nu durf ik op een podium staan, iets wat vroeger ondenkbaar was voor mij. Ook mijn lichaamshouding is veranderd en ik kreeg er ook een pak volgers bij op Instagram. Dat vind ik wel leuk aangezien ik graag meer wil doen als influencer.”
Wil je er zaterdag graag bij zijn om Janah naar de overwinning te supporteren? Tickets voor het gala zijn nog te verkrijgen via https://www.missbelgium.be/. Ook vanop afstand kan je haar een duw in de rug geven. Dit door eenvoudigweg MB31 te smsen naar 6665. De finale is ook live te volgen op Eclips TV. Dit om 20.35 uur.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Van Gent-Wevelgem over een gebouwenloop en… bitterballen eten: onze weekendtips voor het zuiden van West-Vlaanderen
Op zoek naar een interessant uitje voor het weekend van 25 en 26 maart? Dan kom je hier beslist aan je trekken. Links en rechts vallen beslist heel wat leuke dingen te beleven. We lijsten graag vijf toppers even voor je op. Check wel altijd even de websites van de activiteiten, voor nog meer informatie. Dan kan je goed voorbereid op stap. Veel plezier!Wervik, Menen, Kortrijk, Wevelgem, Ledegem -
Livios
“Dit is een maand, waarin de meeste snoeiwerken uitgevoerd mogen worden”: alle tuinklussen in maart op een rijtje gezet
In maart breekt de lente aan. Het is het startsein voor menig hobbytuinier, maar vorstperiodes kunnen flink wat schade aanrichten. Bouwsite Livios vroeg aan tuinexpert Bart Verelst wat je in maart beter wel en niet doet in je tuin. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
-
Geen asbestgevaar in MPI Sterrebos: kleuterklassen mogen weer open
In de drie kleuterklassen van medisch-pedagogisch instituut (MPI) Sterrebos in Rumbeke, bij Roeselare, is geen asbest aangetroffen. De stalen die de dienst Welzijn op het Werk vrijdag nam, zijn negatief. “Zoals verwacht”, reageert Diter Den Baes, algemeen directeur van scholengroep 26-Mandel & Leie. Vorige vrijdag werden de kleuterklassen verzegeld na een anonieme tip over asbesthoudende platen in het plafond die niet op een correcte manier vervangen zouden zijn.Rumbeke -
8 maanden cel voor fietsendief die ontmaskerd wordt door slachtoffer
Een 44-jarige fietsendief uit Roeselare is op een wel bijzonder lullige manier tegen de lamp gelopen. Hij bood een gestolen fiets te koop aan via het internet, en werd gecontacteerd door de eigenaar die het zoekertje had opgemerkt. B.C. werd ingerekend en is nu veroordeeld tot 8 maanden celstraf.Roeselare -
PREMIUMLotto Volley League
Roeselare en coach Vanmedegael winnen vlot van Gent: “Weinig energie verspeeld”
Het jarenlange verhaal met de dominantie van Roeselare en Maaseik - de anderen volgen op respectabele afstand - zal dit seizoen niet onderbroken worden. Tegen Caruur Gent, die drie mooie overwinningen na elkaar had laten noteren in de Champions Play-offs en daarvoor beloond werd met een knappe derde plaats, moest het team van coach Vanmedegael niet eens hard op het gaspedaal drukken om vlotjes met 3-0 te winnen. -
HLN Shop
Voor nog geen 200 euro vliegen én slapen in Venetië, Berlijn of Londen: de scherpste reisdeals op een rij
Kriebelt het om op vakantie te vertrekken, maar wil je er niet te veel geld aan spenderen? Wie het slim aanpakt, kan ook voor een klein budget een leuke reis ondernemen, binnen én buiten Europa. ‘Low cost’ maatschappijen overtroeven elkaar met de meest interessante pakketreizen. HLN Shop helpt je bij het kiezen van een vakantie op jouw maat.