Aferdita Selmani runt een zaak gespecialiseerd in exclusieve stoffen, maatwerk en patronen op maat.
Volledig scherm
Aferdita Selmani runt een zaak gespecialiseerd in exclusieve stoffen, maatwerk en patronen op maat. © Foto Couvreur

"Ik droom van een eigen label"

ROESELAREAferdita Selmani (31) is het schoolvoorbeeld van een selfmade business woman. Op 15-jarige leeftijd sloeg ze met haar familie op de vlucht voor de oorlog in Macedonië. Ondertussen is ze zaakvoerster van een zaak gespecialiseerd in exclusieve stoffen en maakt ze zaterdag kans op twee Roeselare Awards. "Elke ochtend dank ik god voor wat ik tot nu toe heb bereikt", zegt Aferdita.

  1. ASSISEN. “Zijn kanarie was gestorven. Hij zei dat hij mijn darmen eruit zou snijden”: moeder schetst onthutsend beeld van Sacha (23)
    PREMIUM

    ASSISEN. “Zijn kanarie was gestorven. Hij zei dat hij mijn darmen eruit zou snijden”: moeder schetst onthutsend beeld van Sacha (23)

    De moeder van Sacha Brunessaux (23) stond maandag na drie jaar weer oog in oog met haar zoon in het Brugse assisenhof. Terwijl de meeste mama’s dan meestal de loftrompet blazen, was dat bij Isabelle H. (51) allesbehalve zo. De vrouw vertelde honderduit over bedreigingen: “Hij zei dat hij mij in brand zou steken”. “Ons moeder begon zelf raar te doen”, viel broer R. uit de lucht.
    Roeselare
  2. ASSISEN. Verdediging vraagt vrijspraak voor Sacha Brunessaux (23): “Hij schoot het slachtoffer dood uit wettige zelfverdediging”
    PREMIUM

    ASSISEN. Verdedi­ging vraagt vrijspraak voor Sacha Brunessaux (23): “Hij schoot het slachtof­fer dood uit wettige zelfverde­di­ging”

    “Sacha Brunessaux is niet schuldig en moet vrijuit gaan.” Dat is de stelling van de verdediging op het assisenproces rond de fatale drugsdeal in Roeselare. Advocaat Johan Platteau pleitte dat zijn cliënt het vuurwapen van Agaverdi Mahmudov (18) afnam en in die schermutseling een dodelijk schot loste. “Leugens”, meenden de burgerlijke partijen en het openbaar ministerie. Dinsdagavond volgt het arrest.
    Roeselare
  3. ASSISEN. Sacha Brunessaux (23) krijgt 10 jaar voor dodelijk schot tijdens drugsdeal: “De intenties van het slachtoffer waren niet onbesproken”
    PREMIUM

    ASSISEN. Sacha Brunessaux (23) krijgt 10 jaar voor dodelijk schot tijdens drugsdeal: “De intenties van het slachtof­fer waren niet onbespro­ken”

    Sacha Brunessaux (23) heeft 10 jaar opsluiting gekregen voor doodslag op Agaverdi Mahmudov (18). De Roeselarenaar loste een dodelijk schot, toen het slachtoffer cannabis van hem wilde stelen. Het Openbaar Ministerie had 20 jaar gevorderd. “Deze straf biedt perspectief. U zal nog steeds zeer jong zijn, nadat u ze hebt ondergaan”, sprak voorzitter Joeri Pieters.
    Roeselare