Ook Rode Duivels weten nog altijd niet wanneer ze aan de beurt komen voor vaccinatie: “Heel frustrerend”
Rode DuivelsNiet alleen de olympische atleten maar ook de Rode Duivels weten, op vier maanden van het EK voetbal, nog altijd niet wanneer ze aan de beurt komen voor vaccinatie. Het BOIC vroeg eerder al om een 500-tal vaccins te reserveren voor hun atleten van Team Belgium maar tot op heden zette de taskforce het licht nog niet op groen.
Delen per e-mail
“Heel frustrerend want wie besmet raakt, riskeert een prestatieverlies van dertig procent, tot twaalf weken na z’n positieve test”, waarschuwt hoofdarts Johan Bellemans. “Hopelijk komt het verlossend telefoontje snel, want we moeten hen dringend beschermen.”
Philippe Rosier, Health & Performance Manager van de Rode Duivels, beaamt dat het belangrijk is dat alle spelers en de staff ingeënt raken voor het EK op 11 juni begint. “Maar vanuit ethisch standpunt kan je die vraag niet stellen vóór eind maart. Zo lang niet alle risicogroepen gevaccineerd zijn, zetten we geen enkele druk. We wachten onze beurt af.”
In een ideaal scenario worden ze ingeënt eind maart, of anders toch voor eind mei, wanneer ze aan hun EK-voorbereiding beginnen. “Want sporters zijn kwetsbaarder, omdat ze een verminderde immuniteit hebben. Hoe dichter bij hun topvorm, hoe vatbaarder voor infecties. Het moet maar gebeuren dat je voor een halve finale op een EK plots één of meerdere spelers ziet uitvallen door een besmetting.”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMRode Duivel1
Onze Duivels-watcher verwacht niet dat Tsjechië een eitje wordt: “Sla er de andere uitslagen van de voorbije dagen maar eens op na”
-
PREMIUMSport
Waarom olympische atleten en Rode Duivels vol ongeduld wachten op vaccinatie: “Prestatieverlies tot 12 weken na besmetting”
Een voorkeursbehandeling willen ze niet. Maar wanneer de olympische atleten of de Rode Duivels aan de beurt zijn in het vaccinatiebeleid, weet niemand. En dat is slecht nieuws. “Het zou een ramp zijn mochten de atleten niet voor de Spelen ingeënt raken.” -
Pensioen
Wel pensioenleeftijd, maar geen zin om te stoppen met werken? Dit moet je weten
Rondkomen van je pensioen? Voor veel mensen zal het verre van evident zijn. Daarnaast heeft ook niet iedereen zin om op pensioenleeftijd meteen te stoppen met werken. Als je nog wil blijven werken, zijn er wel enkele belangrijke spelregels om in acht te nemen. Jobat.be somt ze op. -
-
Sparen
Is het einde van goedkope woonleningen nabij?
Voor het eerst sinds lang stijgt de langetermijnrente opnieuw. Goed nieuws voor de economie, maar het betekent ook dat dat er misschien een einde komt aan de historisch lage rentevoeten op woonleningen. Spaargids.be belicht de kwestie. -
PREMIUMRode Duivels38
Onze chef voetbal zag hoe Jérémy Doku dé grote uitblinker was: “Hij boekt best nog geen zomervakantie”
Onder druk zette een veredeld B-elftal orde op zaken na die troosteloze avond in Praag. Wit-Rusland was de uitgelezen sparringpartner voor een bokser met een deuk in zijn vertrouwen: het werd 8-0. Onze chef voetbal zag hoe de Rode Duivels hun tegenstander verpletterden. “En uitblinker Doku? Die zou wel eens het witte konijn in de EK-selectie kunnen zijn.” En wat met de verdediging van de Belgen? -
Rode Duivels12
Courtois nuanceert zwakke prestatie in Tsjechië en is hoopvol over Hazard: “Verwacht dat Eden meegaat naar EK”
Thibaut Courtois kwam deze namiddag nog eens terug op de zwakke prestatie van zaterdag in Tsjechië. Hij erkende dat het niet de beste match van de Duivels was, maar nuanceert het allemaal wel. Bovendien verwacht Courtois dat Eden Hazard straks zal meegaan naar het EK. Bondscoach Roberto Martínez bevestigde dan weer dat hij wat zal roteren tegen Wit-Rusland. Zo zullen Lukaku en De Bruyne zeker geen 90 minuten spelen. -
Rode Duivels4
Courtois geklopt en Lukaku die gelijk maakt: bekijk hier de hoogtepunten uit Tsjechië-België
De Rode Duivels hebben 1-1 gelijk gespeeld tegen Tsjechië. Een tegenvallend resultaat. Lukaku scoorde namens de Belgen en beide teams troffen het doelhout. Bekijk hieronder alle hoogtepunten.
105 reacties
Jozef Lambrechts
Dirk Callens
Monique Willemsen
Heidi Van Bruyssel
Gerd Van nieuwenhove