Lager basisloon dan Martinez, maar wel hogere bonussen: Domenico Tedesco (37) is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels
‘t Is nu ook officieel. Domenico Tedesco (37) wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Tedesco tekent een contract tot na het EK van 2024. Geld was geen doorslaggevende keuze voor de coach: zijn basissalaris zal een stuk lager liggen dan bij Roberto Martínez, de bonussen die hij kan pakken liggen wel hoger.
KIJK. Wie is Domenico Tedesco?
Tedesco wordt dus de opvolger van Martínez bij de Rode Duivels. Het was al een tijd duidelijk dat de bond en de trainer met elkaar in zee wilden gaan, maar Tedesco moest eerst nog een akkoord vinden met zijn ex-werkgever RB Leipzig.
De Italiaanse Duitser had immers nog een contract tot het einde van het seizoen toen Leipzig hem in september aan de deur zette. In de praktijk werd hij op non-actief gezet. Dat wilde zeggen dat de club hem nog maandelijks zijn loon zou uitbetalen, tot de overeenkomst op 30 juni ten einde zou lopen. Maar dat betekende evengoed dat Tedesco eerst een akkoord met Leipzig diende te vinden wanneer hij een potentiële nieuwe werkgever vond. Dat akkoord is een feit, waardoor Tedesco deze namiddag kan worden voorgesteld als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels.
Tedesco’s opdracht bestaat erin de Rode Duivels te kwalificeren voor het EK van 2024 in Duitsland
De Italiaan is 37 en was eerder coach bij Schalke 04, Spartak Moskou en dus RB Leipzig. “Hij staat bekend als een moderne coach met internationale ervaring op topniveau, die graag offensief voetbal speelt met veel druk vooruit”, klinkt het bij de KBVB. “Zijn opdracht bestaat erin de Rode Duivels te kwalificeren voor het EK van 2024 in Duitsland. De eerste kwalificatiematch hiervoor wordt gespeeld op 24 maart in Stockholm tegen Zweden.”
Tedesco zelf voelde vanaf het eerste gesprek met de bond dat het goed zat, zo zegt hij op de site van de KBVB. “We zaten meteen op dezelfde golflengte. Ik ben erg gemotiveerd en kan niet wachten om eraan te beginnen. Het is een grote eer voor mij om de nieuwe bondscoach van België te zijn.”
De stap van Tedesco naar de Rode Duivels is geen keuze voor de centen. De Belgische bond had geen gigantische budgetten beschikbaar voor de opvolger van Martínez - qua salarissen speelt het clubvoetbal in een andere klasse.
Tandem met Vercauteren
Naast de komst van Tedesco, bevestigde de bond dus ook die van Frank Vercauteren. Hij is officieel de nieuwe technisch directeur van de voetbalbond. De keuze voor Vercauteren is geen verrassing. Hij kent het Belgisch voetbal, pakte prijzen met Anderlecht en Racing Genk en werkte bij Antwerp. Hij heeft de reputatie en het métier om met de bondscoach in discussie te gaan en waar nodig bij te sturen. En hij kan een tandem vormen met een jeugdigere, datagedreven trainer. Zoals de nieuwe bondscoach Tedesco is.
In 2009 was Vercauteren al even interim-bondscoach. Hij vertrok toen door een gebrek aan professionaliteit in en rond de nationale ploeg. Sinds zijn vertrek bij Antwerp in de lente van 2021 zat Vercauteren zonder werk.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
“Elk van de resterende ‘captains’ kreeg gesprek, maar krijgt ook ieder zijn selectie?”: onze chef voetbal is benieuwd naar wat ‘Tour de Tedesco’ heeft opgeleverd
Acht werd zes. Door het afzwaaien van Eden en Alderweireld. Domenico Tedesco bezocht afgelopen maand de resterende ‘captains’ van de Rode Duivels. “Van Manchester over Madrid tot Istanbul: elk kreeg zijn gesprek, maar krijgt ieder van hen ook een oproepingsbrief?”, vraagt onze chef voetbal Niels Poissonnier zich af. Het antwoord weten we deze middag om 12 uur. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
119
Tedesco laat Witsel en Mertens uit zijn eerste Duivels-selectie, Lavia (19) is er wél bij
De eerste Rode Duivels-selectie van Domenico Tedesco is er een zonder Axel Witsel en Dries Mertens. Ook geen spelers van Racing Genk (Heynen, Trésor) en Club Brugge (Vanaken). Wel van de partij is Roméo Lavia, voor het eerst. Ook Bornauw, Mangala en Lukebakio zijn opvallende namen. De Rode Duivels starten op vrijdag 24 maart hun EK-kwalificatiecampagne in Zweden. Vier dagen later is er een oefenpot tegen Duitsland. Lees HIER de analyse van onze chef voetbal Niels Poissonnier. -
-
37
INTERVIEW. “Ik gebruik mijn laptop, maar ik kruip er niet mee in bed hé”: Tedesco, de man die Rode Duivels naar nieuwe successen moet leiden
Een nieuwsflash, in de wachtkamer bij de tandarts. ‘Roberto Martínez stopt als bondscoach van België.’ Domenico Tedesco stuurt onmiddellijk een screenshot naar zijn makelaar. “Dit wil ik!” Dik twee maanden later is hij op zijn 37ste de jongste actieve bondscoach ter wereld. “Voor mij is er geen jong of oud. De besten zullen spelen.” Het relaas van zijn officiële presentatie. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
TV
STREAMINGTIP. ‘Boston Strangler’: 13 vermoorde vrouwen en twee dappere journalistes
Dertien vermoorde vrouwen in de sixties, maar niemand die tussen alle gruweldaden een verband ziet. Tot reporters Jean Cole en Loretta McLaughlin zich op de zaak storten, en op het spoor komen van seriemoordenaar Albert DeSalvo. Het waargebeurde verhaal van de ‘Boston Strangler’ werd nu door Disney+ in en serie gegoten. -
Rode Duivels6
“Zes weken zullen aanvoelen als zes maanden”: Youri Tielemans mist de eerste keuring onder Tedesco door enkelblessure
De linkerenkel klapte zaterdag tegen Arsenal dubbel. Leicester is Youri Tielemans vier tot zes weken kwijt met schade aan de ligamenten. De Rode Duivel mist de interlands eind maart. Hij loopt nog altijd op krukken. “Als je een speler met dergelijke kwaliteiten verliest, voelen zes weken aan als zes maanden”, aldus zijn coach Brendan Rodgers.
27 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerKurd Vandenbroucke
Mariën Guy
Francis smet
Frank Vermeer
Karl Huysmans