Dries Mertens over het vaderschap en zijn toekomst bij Napoli: “Vind het vreemd en snap het niet zo goed”
Rode DuivelsRelaxed. Zo presenteerde Dries Mertens zich in Warschau. Hij ging geen thema uit de weg. “Met welk gevoel ik de zomer inga? Weet ge wat, ik ben rustig.”
Hij had de voorbije dagen wat pijn aan de dij.
Vandaar dat hij zowel tegen Polen in de heenwedstrijd als in Wales niet speelde. “Het was beter om geen risico’s te pakken”, aldus Mertens. “Ik ben een speler zonder contract, hé.”
Waarna hij het even had over zoontje Ciro. “Ik ben nog gelukkiger dan voordien. Vader worden is iets speciaal. Het is nog mooier dan gedacht.”
Een liefdevolle lach volgde.
Mertens werd serieuzer als het ging over zijn toekomst. “Met welk gevoel ik de zomer inga? Weet ge wat, ik ben rustig. Ook al denk ik er natuurlijk veel aan. Er zijn wel wat dingen gebeurd, hé. Ik dacht dat ik zou blijven bij Napels, maar er is nog geen aanbieding gekomen. Het is vreemd dat ik zo lang moet wachten en ik snap het niet zo goed. Daarom is het goed dat ik hier ben tussen de jongens - dat ik niet lig te piekeren op vakantie. (lachje) Al zal dat vanaf overmorgen wel stilaan beginnen.”
Voorts zei Mertens dat het voor de Belgen “heel belangrijk” is om “te winnen” in Polen. “Ik heb het stadion gezien en het zal vol zitten. Ik verwacht een mooie wedstrijd.”
En hij snapt enigszins dat de kritiek op de nationale ploeg groter is geworden de laatste maanden. “Die komt er altijd als mensen veel verwachten. Dat mag ook, maar soms mag het niet te veel zijn. Wij zijn een heel goede ploeg. We mogen het verlies van Mousa Dembélé, Fellaini en Kompany niet onderschatten. Langs de andere kant zag ik op training jongens met kwaliteit. Zitten we in een overgangsfase? Soms is het goed om niet met te veel verwachtingen naar een toernooi te trekken. Misschien kunnen we op die manier verrassen.”
Of we Mertens na het WK nog terug zien als international lijkt een uitgemaakte zaak. “Zolang men mij oproept, ben ik beschikbaar. De voetbalbond - en de bondscoach speelt daar een héél grote rol in - is bijzonder professioneel geworden. Het is een plezier om naar de nationale ploeg te komen. Maar ik ben realistisch genoeg om te weten dat er een dag komt dat ik geen ‘belletje’ meer zal krijgen.”
Lees ook.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbal14
“Bedankt voor alles, Dries”: na afscheid keren Dries Mertens en Kat Kerkhofs al terug naar Napels voor een afscheidstournee die ook langs Capri leidt
-
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
Rode Duivels1
OVERZICHT. Na een decennium waarin winst wél (bijna) een zekerheid was: het nieuwe normaal van de Rode Duivels
Wanneer winst geen zekerheid meer is. Een generatie Rode Duivels is over zijn beste niveau heen. En zo evolueren ook de resultaten mee. Een overzicht van hoe sterk de ‘Bronzen Generatie’ is geweest in interlands met inzet in de laatste tien jaar — zonder de oefenmatchen. Hypen hoeft niet meer: dit is het nieuwe normaal van de Belgen. -
-
Spaargids.be
Wat betekent een afkoelende woningmarkt voor wie vandaag wilt kopen? "Snel beslissen is nog altijd aan de orde"
Volgens de vastgoedbarometer van de federatie van notarissen (Fednot) zijn er in de eerste helft van dit jaar 2% minder woningen verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Wat brengt die lichte afkoeling van de woningmarkt met zich mee? Zijn er minder biedingen en bezichtigingen? Is dit nu het goede moment om te kopen? Spaargids.be geeft advies. -
PREMIUMRode Duivels3
Tijd om uit te blazen met kinderen en vrouw Michèle: Kevin De Bruyne heeft zijn valiezen gepakt, destination unknown
Kevin De Bruyne heeft zijn valiezen gepakt. Destination unknown. Hij krijgt vrij van Roberto Martínez en mag met vakantie na een slopend seizoen. Rust voor de benen en het hoofd. -
PREMIUMBUITENLANDS VOETBAL20
RECONSTRUCTIE. Van Milaan tot Milaan. Hoe Lukaku tot het besef kwam dat niet Chelsea maar Inter zijn grote liefde is
-
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg.
4 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerKoen Raspoet
Etienne De Bondt
johan vandeweghe
Francesco Di taranto