Toeristen vanaf juni weer welkom in Frankrijk
Frankrijk gaat vanaf maandag in etappes de lockdown opheffen. Vanaf 9 juni zijn buitenlandse toeristen weer welkom, als ze een vaccinatiepaspoort hebben. Op 30 juni moeten alle lockdownmaatregelen zijn beëindigd.
Dat heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt in een interview met regionale kranten. “We moeten onze oude levens weer oppakken, onze ‘art de vivre à la française’, maar ons tegelijk voorzichtig en verantwoordelijk gedragen”, aldus Macron.
In Frankrijk werd in april de derde lockdown van kracht sinds het begin van de pandemie, ruim een jaar geleden. Reizen werd aan banden gelegd, winkels gingen dicht.
Vanaf aanstaande maandag mogen de Fransen zich voor het eerst in twee maanden weer vrij door het land bewegen. Er is geen document meer nodig om te reizen.
Onder voorwaarden
Twee weken later, op 19 mei, gaan de terrassen, musea en winkels weer open. Overal gelden wel maximale aantallen bezoekers. Er wordt ook alleen versoepeld in departementen waar minder dan 400 geregistreerde besmettingen per 100.000 inwoners zijn. In Parijs is dat nu nog 420 op 100.000.
Drie weken daarna, op 9 juni, mogen cafés en restaurants, onder voorwaarden, binnen weer gasten ontvangen. Er mogen dan ook weer concerten en voorstellingen worden gehouden voor een publiek van maximaal vijfduizend mensen. Eind juni worden de laatste beperkende maatregelen opgeheven, inclusief de avondklok.
De president maakte bekend dat buitenlandse toeristen straks weer welkom zijn, op voorwaarde dat ze een vaccinatiepaspoort bij zich hebben. Daarin staat of de eigenaar is gevaccineerd, getest is of antilichamen heeft. Macron gaf geen details over dat paspoort of over de controle erop, bijvoorbeeld voor Belgen die met de auto op vakantie komen.
Elk jaar opnieuw vaccineren
Frankrijk heeft inmiddels een eigen app die dient als vaccinatiepaspoort. Het Europees Parlement stemde in met een EU-certificaat, wat vrij reizen mogelijk moet maken tussen de Europese lidstaten.
De Franse president toonde zich voorzichtig over het verloop van de pandemie. “Misschien moeten we nog wel jaren met het virus leven en ons elk jaar opnieuw laten vaccineren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
-
Verdien je genoeg? Doe de test: dit is het gemiddelde in jouw sector en provincie
De Belg verdiende in 2022 gemiddeld 3.881 euro bruto per maand. Een stijging van 133 euro, want een jaar eerder lag dit gemiddelde nog op 3.748 euro. En toch daalt de tevredenheid wat betreft ons loonpakket. Dat blijkt uit het Salariskompas van Jobat. -
Ryanair-topman Michael O'Leary voorspelt chaos: “Zomer vol geschrapte vluchten”
Kan u deze zomer zorgeloos op vakantie naar Spanje, Portugal of verder naar het zuiden? Ryanair-topman Michael O’Leary voorspelt alvast chaos door te verwachten stakingen bij de luchtverkeersleiding in Frankrijk waardoor er dan geen vliegtuigen over het land mogen. -
-
HLN Shop
De grote plas over aan een scherpe prijs: vijf dagen New York in evenveel niet te missen tips
-
Europees Parlement geeft groen licht voor coronapaspoort: wat betekent dat concreet voor onze vakantie?
Europa heeft zojuist een nieuwe stap gezet op weg naar ‘gewone’ zomervakanties. Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid zijn standpunt vastgelegd voor de onderhandelingen over het coronacertificaat, dat vanaf de zomer veilig reizen in de EU opnieuw mogelijk moet maken. Om discriminatie te vermijden van wie nog niet gevaccineerd is, wil het parlement dat de coronatesten gratis blijven. Dit is wat het concreet betekent voor onze vakantie. -
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
Na Duitsland kondigde ook Nederland aan om gasketels te verbieden vanaf 2026. Komt er binnenkort ook bij ons een verbod op nieuwe zulke ketels? Bouwsite Livios vroeg het aan Charlotte van de Water, klimaatbeleidexpert, en Guy Gommeren, bouwtechnologie-expert bij technologiefederatie Agoria. -
Spanje wil toeristen vanaf juni verwelkomen met behulp van ‘Covidcertificaten’
15 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerStijn Harbers
Dirk Van Rijckevorsel
Marc Vankan
Ives Ameel
Martine Six