Bijna kwart minder skiongevallen in eerste week kerstvakantie: “Sneeuw is goed, pechvogels vallen zachter”
De eerste helft van de kerstvakantie verliep rustig in de skigebieden. Volgens de Vlaamse reisbijstandsorganisatie VAB zijn er 24 procent minder skiongevallen geteld dan vorig jaar, vooral omdat de sneeuwkwaliteit erg goed is en pechvogels dus zachter vallen.
Delen per e-mail
In totaal telde de VAB in de eerste week van de kerstvakantie 21 procent minder dossiers, waarvan 13 procent minder zieken en 24 procent minder skiongevallen. De meeste van die skiongevallen deden zich voor in Frankrijk: dat land was goed voor in totaal 27 procent van de medische dossiers.
De reden voor de daling in het aantal skiongevallen is tweeledig: enerzijds kiezen veel Belgen ervoor om kerst nog met de familie thuis door te brengen. Skitrips worden vaker ingepland rond oudejaar. Daarnaast is de sneeuwkwaliteit over het algemeen erg goed. Wie valt, valt dus zachter.
Meer algemeen is het wel oppassen geblazen voor het lawinegevaar dat er momenteel is in vele skigebieden. De voorbije dagen vielen al zeker vijf doden door lawines in de Alpen.
Wie volgende week op vakantie gaat, heeft normaal gezien zicht op een perfecte wintersportweek, want er is goede en verse sneeuw én er wordt een stralende zon verwacht. Dat betekent wel dat het aantal skiongevallen mogelijk opnieuw stijgt. “We verwachten dat er veel mensen last minute naar de sneeuw trekken. In vergelijking met vorig jaar zou het aantal ongevallen dan kunnen stijgen omdat er toen weinig geskied kon worden door sneeuwstormen”, zegt VAB aan de VRT.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobs Werken in productie & techniek? Deze profielen zijn gewild
Kijk je in dit nieuwe jaar uit naar een nieuwe baan? Dan maak je een goede kans in productie en techniek. Ondanks de coronacrisis zijn er massaal jobs te vinden in deze elementaire sector. Vacatures raken er ook niet altijd even vlot ingevuld. Jobat.be geeft een overzicht van de meest gevraagde profielen en hoe je je kan heroriënteren. -
PREMIUM
Reizen Naar New York voor 192 euro: deze 10 vliegbestemmingen zijn in 2020 spotgoedkoop
Een nieuw jaar, nieuwe vakantieplannen. Weet je nog niet goed waar naartoe? Speciaal voor HLN maakte reisexpert Christoph Godin (27) uit Gent een lijst van 10 vliegbestemmingen die volgend jaar spotgoedkoop zullen zijn. En hij weet waar hij over spreekt, want zelf reist hij de wereld rond voor een appel en een ei. -
Op vakantie naar rode zone? Geen recht op uitkering als je daarna niet kan werken omdat je in quarantaine moet
Wie op vakantie gaat naar een rode zone, bij terugkeer in quarantaine moet en niet van thuis kan werken, heeft geen recht op een uitkering als tijdelijke werkloze. Dat zegt de RVA. “Als je willens wetens naar een rode zone op vakantie vertrekt, is er geen sprake van overmacht”, klinkt het. -
-
Multimedia Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
Weernieuws Volop zon verwacht in Alpen tijdens tweede week kerstvakantie
De voorbije week is in de Alpen flink wat sneeuw gevallen, en ook vandaag is op sommige plaatsen nog sneeuw voorspeld. Maar vanaf morgen klaart het Alpenweer helemaal op. De zon gaat schijnen, er is bijna geen wind en de lucht is zo droog dat de sneeuw amper zal smelten. Wie volgende week op vakantie gaat, heeft zicht op de perfecte wintersportweek. -
Multimedia Tijd voor een nieuwe smartphone? Dit zijn momenteel de best beoordeelde (van 150 tot 650 euro)
Er verschenen in eerste twee maanden van 2021 vooral budgettoestellen, in afwachting van de grote golf aan nieuwe high-end smartphones die dit voorjaar weer zal uitkomen. Het is dus de vraag of dit een goed moment is om een nieuwe telefoon te kopen, maar je kunt wel je voordeel doen met een model van vorig jaar tegen een lagere prijs. Onze techredacteur tipt de toestellen die de beste reviews kregen, in stijgende volgorde van prijs. -
Lawines houden lelijk huis in Alpen: al vijf doden
Er zijn de voorbije dagen al zeker vijf doden gevallen door lawines in de Alpen. In Italië kwamen een vrouw en twee meisjes die aan het skiën waren om het leven. In Zwitserland werd een Duitse wandelaar fataal verrast door een lawine, in de Italiaanse Dolomieten viel nog een vijfde slachtoffer. Een tiental andere skiërs overleefde de lawines.
0 reacties