Feestparade 725 jaar Puurs lokt massa volk
PUURS50 groepen en 60 reuzen konden zondagmiddag een droog en zeer drukbevolkt parcours door het centrum afleggen voor 725 jaar Puurs. Al was niet iedereen even tevreden met het evenement: "Onze winkels zijn simpelweg niét bereikbaar, en dat bij de start van de zomersolden", klonk het bij verschillende handelaars.
Maandenlang al waren zo'n 1.000 Puursenaars -van verschillende verenigingen, scholen en clubs- in de weer met de voorbereidingen voor de feestparade.
Zondag konden eindelijk het resultaat tonen van hun harde werk. Na de stoet, die het leven in Puurs vroeger en nu uitbeeldde, volgden maar liefst 60 reuzen uit het hele land, waaronder de grootste gedragen reus van Europa Jan Turpijn.
Speciaal voor deze grote gasten moesten alle kabels uit de centrumstraten worden weggehaald. De reuzenstoet werd op gang getrokken door de vier Puurse exemplaren: Peer Puus, Mie Kalfut, Kobe Kabal en Kleine Wannes.
Langsheen het twee kilometer lange parcours stond het massaal toegestroomde publiek enkele rijen dik, in totaal werden zeker 5.000 programmaboekjes uitgedeeld. Ook de drie tribunes op het Dorphart, met samen plaats voor zo'n 800 toeschouwers, waren goed gevuld. Naast het Puurse schepencollege waren ook de burgemeester van de omliggende gemeenten en partijvoorzitter van CD&V Wouter Beke van de partij.
Winkels gesloten
Toch was niet iedereen even blij met het groots georganiseerde evenement.
De etalages van de handelaars op het Dorphart stonden immers al sinds woensdag verstopt achter de tribunes, het hele centrum was zondagmiddag niet bereikbaar met de wagen.
Terry Hodges van Kapsalon Terry hing dan ook de boodschap 'Noodgedwongen worden wij vandaag verplicht te sluiten - dank u gemeentebestuur van Puurs' in haar etalage.
"De Puurse handelaars hadden samen het plan opgevat om naar aanleiding van de start van de zomersolden ook nu weer de winkels op zondag te openen. Maar zonder onderleg werd ons plots meegedeeld dat de feestparade net nu zou plaatsvinden, en al dagen geleden verdwenen onze etalages achter de hoge stellingen voor de tribunes", klink het.
"Vorig weekend was het Dorpshart ook afgesloten, voor de opbouw van het optreden van Natalia. Hierdoor zagen heel wat winkels hun inkomsten van de klassieke koppelverkoop net voor de solden halveren, anderen bleven op het einde van de dag met verse producten zitten. We moeten sinds enkele jaren wél mee een uitstralingsbijdrage betalen, om daarna de toegang tot onze winkels af te sluiten."
Horeca sluit ook
Ook café Minerva op het Dorpshart, dat normaal gezien een groot terras kan plaatsen, moest het meerdere dagen doen met een stelling voor de deur. "Gelukkig was het geen zomerweer, en kwamen onze klanten gezellig binnen iets drinken. Maar men had de tribunes even makkelijk op een andere plaats kunnen zetten, en dan waren de handelszaken tenminste zichtbaar en bereikbaar gebleven. Als compensatie mochten we gelukkig wél buiten een tapinstallatie plaatsen."
Burgemeester van Puurs Koen Van den Heuvel (CD&V) en schepen voor lokale economie Erwin Spiessens (CD&V) reageerden zondag allebei met een korte 'geen commentaar'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hemiksem
N-VA organiseert huisdierenbeurs Happy Hond
Na twee jaar uitstel door de coronapandemie organiseert N-VA Hemiksem op zaterdag 21 mei opnieuw haar huisdierenbeurs Happy Hond. -
HLN Shop
Van kamado tot tafelgrill: zo kies je de ideale barbecue voor je tuinfeest
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
PREMIUMLichtaart
INTERVIEW. Carl Wens, 30 jaar chef van De Pastorie en klaar voor zijn culinaire hoogdag: “Mijn zoon zal voor een tweede ster gaan”
“Michelin-inspecteurs zijn kenners, in tegenstelling tot sommige foodbloggers. Zij breken restaurants af om zelf in de kijker te staan, maar beseffen niet hoeveel pijn dat kan doen”, stelt chef-kok Carl Wens. Van de 30 jaar dat De Pastorie in Lichtaart al bestaat, prijkt het er 17 in de vermaarde gids – die maandag opnieuw sterren uitdeelt. Met Carl blikken we vooruit op de culinaire hoogdag, en op wat verder in de toekomst. “Toen onze zoon Wout vertelde hij dat ons wou opvolgen: dat gaf een enorme boost.” -
-
PREMIUMBornem
Kasteel d’Ursel pakt uit met expo PRINT&PAINT: “Unieke collectie sitsen is na kwarteeuw terug thuis”
Kasteel d’Ursel in Hingene (Bornem) zet vanaf donderdag de deuren wagenwijd open voor de nieuwe expo ‘PRINT&PAINT. 350 jaar bloemen op katoen’. “We tonen voor het eerst weer onze volledige collectie ‘sitsen’, de katoenen stoffen die eeuwenlang de kasteelmuren sierden. We vertellen het volledige historische verhaal, en combineren dit met werk van hedendaagse kunstenaars en ontwerpers”, zegt directeur Koen De Vlieger. -
Livios
Grotere regenwaterputten in opmars: “Ga meteen voor een put van 10.000 liter”
De klimaatverandering is een realiteit. Zowel periodes van droogte als intense neerslag komen steeds vaker voor. Maart en april waren kurkdroge maanden, waardoor heel wat regenwaterputten in Vlaanderen vandaag leeg zijn. Nu al. Moeten we investeren in grotere regenwaterputten? Bouwsite Livios gaat het na. -
Lees nu al het nieuws over jouw gemeente op de pagina www.hln.be/regio/puurs-sint-amands
Puurs en Sint-Amands fusioneren. Volg al het regionieuws uit de nieuwe fusiegemeente op www.hln.be/regio/puurs-sint-amands en blijf op de hoogte. Deze pagina wordt binnenkort afgesloten. -
Spaargids.be
1.200 euro extra pensioen per maand: hoe krijg je dat bij elkaar?
1.200 euro. Die extra som acht de Belg nodig naast het wettelijk pensioen, wil hij of zij goed voorbereid de pensioenjaren aanvatten. Pas dan is comfortabel blijven leven mogelijk en komt de huidige levensstandaard niet in gevaar. Maar hoe spaar je dat vermogen bijeen? Pensioensparen en beleggen vormen het antwoord. Spaargids.be zet uiteen hoe je dat slim aanpakt.