LAB-school neemt deel aan project rond luchtreinigers: “Gezonde lucht blijft ook na coronacrisis belangrijk”
Puurs-Sint-AmandsDe secundaire school LAB in Sint-Amands (Puurs-Sint-Amands) neemt deel aan een proefproject rond luchtreinigers in de klas. “In sommige lokalen lukt het ons moeilijk tot niet om de normen te halen, zonder deze extra hulp. Daarom bekijken we de aankoop van deze luchtreinigers na dit project, want een goede luchtkwaliteit blijft ook na de coronacrisis belangrijk”, zegt directeur Kristien Bruggeman.
Met de plaatsing van drie luchtreinigers dinsdagmiddag, neemt LAB deel aan het onderzoek ‘luchtreiniging in de klas’ van professoren Bert Blocken en Marc Van Ranst. Het coronavirus verspreidt zich via aerosolen, met dit project willen de wetenschappers onderzoeken of luchtreiniging coronabesmettingen kan terugdringen. Zo worden mondmaskers in het onderwijs mogelijk overbodig.
“Wij nemen maar wat graag deel aan dit project, omdat we in verschillende klassen moeite hadden om voldoende te ventileren om de normen te halen”, zegt Bruggeman. “Enkele LAB-lokalen hebben geen ramen, we werken daar met mechanische ventilatie maar deze blijkt niet sterk genoeg. In onze aula, waar 50 leerlingen samen les kunnen volgen, halen we zelfs met de ramen open niet het doel.”
Zonder breekwerken
“Door nu vier apparaten te plaatsen, zal de luchtkwaliteit in deze ruimtes zonder grote breekwerken of dure verbouwing hopelijk fel verbeteren. Dit is voor ons niet alleen tijdens, maar ook na de coronacrisis, erg belangrijk. Een betere luchtkwaliteit zorgt onder andere mee voor een betere concentratie. Dankzij dit project kunnen wij kosteloos onderzoeken of de apparatuur voor ons interessant is, en deze na 5 achteraf aankopen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mechelen
Victor Van de Walle gaat op zoek naar nieuwe Red Flame
Loopt een toekomstige Red Flame rond bij basisschool Victor Van de Walle in Mechelen? Vrijdag vond er een voetbalinitiatie plaats specifiek voor meisjes. -
Livios
Meer opbergruimte nodig? Interieurarchitect Bart Appeltans verklapt 8 oplossingen
Boeken, gezelschapspelletjes, dekentjes, laptops, gsm-laders… Heb jij ook genoeg van rondslingerende spullen in huis? Wie niet veel opbergruimte heeft, moet slim zijn. Bart Appeltans van interieur- en architectenbureau Sfar en bekend als interieurarchitect bij ‘Blind Gekocht’ onthult aan bouwsite Livios acht originele manieren om extra opbergruimte te creëren. -
Mechelen/Zemst
Verkeerslichten tijdens werken op Tervuursesteenweg
Van 30 mei tot en met 30 juni moet het verkeer rekening houden met wegwerkzaamheden ter hoogte van het kruispunt van Tervuursesteenweg en Muizenstraat op de grens van Mechelen en Hofstade. Dat meldt de stad. Gedurende die maand worden aansluitingen gemaakt op de riolering. Voetgangers en fietsers behouden doorgang, gemotoriseerd verkeer moet over een rijstrook; er komen tijdelijke verkeerslichten. De Lijn volgt een omleiding. -
-
Mechelen
Opening stukje Tangent doet rijtje schuiven op Postzegellaan
De opening van het eerste stukje Tangent in Mechelen heeft vooral op de Postzegellaan voor files gezorgd. -
PREMIUMBornem
Archeologen graven in Groot Schoor: “Uitzonderlijke reis doorheen de geschiedenis van de dijk”
De voorbije dagen werd er druk gegraven in het poldergebied Groot Schoor in Hingene (Bornem). Archeologen onderzochten er de opbouw van de huidige winterdijk, door met een kraan de constructie letterlijk in twee te delen. “Je kan deze klus zien als een uitzonderlijke reis in de geschiedenis van de dijk”, zegt Pieter Laloo van GATE Archeologie. -
Spaargids.be
Pensioensparen op je 54ste? Behoed je voor deze grove fout
54-jarigen die aan pensioensparen doen, denken maar beter twee keer na over het bedrag dat ze dit jaar storten. Het kan bepalend zijn voor de sommen die ze de volgende tien jaar mogen storten en het fiscale voordeel dat ze daarbij genieten. Spaargids.be legt uit hoe de vork aan de steel zit. -
PREMIUMMechelen
Zonder ongelukken opent Margaretatunnel op 27 juni: “Dag voordien mag iedereen komen kennismaken”
Het einde van de Tangenttunnel is in zicht: op 27 juni opent de nieuwe verbindingsweg voor het verkeer tenzij veiligheidstests alsnog roet in het eten gooien. De dagen voordien kunnen de Mechelaars te voet of met de fiets kennismaken met de ondergrondse kokers, die vernoemd worden naar Margareta van Oostenrijk.