Met corona besmette Eden Hazard moet 10 dagen in quarantaine en mist interlands, “wantrouwen” bij Belgische bond
La LigaEden Hazard (29) heeft positief getest op corona. Hij is meteen in quarantaine geplaatst en alle personen in zijn omgeving zijn inmiddels ook getest op het virus. Hazard moet zo de komende interlands met de Rode Duivels laten schieten. “Voor Eden is dit een tegenslag, maar hij gaat er goed mee om”, aldus Zinédine Zidane.
Delen per e-mail
“Bij de testen die gisterochtend zijn afgenomen hebben twee spelers positief getest op Covid-19: Eden Hazard en Casemiro", zo klinkt het op de website van Real Madrid. “Alle andere spelers en de technische staf van het eerste elftal, evenals alle clubmedewerkers die rechtstreeks met hen samenwerken, testten negatief.” Voor Hazard is dit een domper. Hij was net terug van een blessure en speelde de voorbije drie wedstrijden mee bij Real. Vorig weekend was hij zelfs trefzeker tegen Huesca met een fantastische goal.
Het protocol van La Liga voorziet dat een speler zeven dagen in quarantaine moet en pas na twee negatieve tests weer mag aansluiten bij de groep. Hazard is daardoor in principe out voor de drie komende interlands van de Rode Duivels. Hij zou mogelijk nog kúnnen aantreden in de wedstrijd tegen Denemarken van woensdag 18 november, maar het lijkt onwaarschijnlijk dat Real Madrid Hazard dan alsnog een blitzbezoek zal laten brengen. In Madrid is men immers ook op de hoogte van de precaire corona-situatie in België... Zo zal Hazard meer dan een jaar niet gespeeld hebben voor de Duivels - zijn laatste interland dateert intussen al van 19 november 2019 tegen Cyprus.
(Lees verder onder de foto)
Wantrouwen
In bondskringen zijn sommige mensen “wantrouwig” bij het nieuws vanuit Madrid. Vanuit de club wordt evenwel beklemtoond dat het teststaal van Hazard duidelijk is.
Het wantrouwen is begrijpelijk. Andermaal liet Real Madrid de afgelopen dagen blijken dat een selectie van Hazard voor de nationale ploeg niet in de plannen paste van De Koninklijke. Soortgelijke berichten stonden deze week in de Spaanse pers omtrent Casemiro. En u mag twee keer raden wie deze morgen óók positief is bevonden... Juist: Casemiro.
Het zou evenwel bijzonder cynisch zijn van Real Madrid om gezonde mensen plots het label van ‘Covid-19-besmet’ op te spelden. Bovendien mogen Hazard en Casemiro wettelijk tien dagen hun huis niet uit om te trainen. In het geval van Hazard is nu weer tien dagen stilliggen geen optie. En de bewuste spelers moeten het spel willen meespelen en tien dagen verstoppertje willen spelen.
Brute pech, is het. Maar zo wordt het nooit eens stil rond Eden Hazard. Net nu hij goed aan het voetballen was en, vooral, pijnvrij aan het voetballen was.
Opvallend: Eden Hazard is lang niet de enige topvoetballer die af te rekenen krijgt met het coronavirus. Eerder testten ook al onder meer Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé, Neymar en Paul Pogba positief.
Zidane: “Eden gaat er goed mee om.”
Real-trainer Zinédine Zidane gaf op zijn persconferentie meer uitleg over Hazards situatie. “Het gaat goed met Eden”, vertelde de Fransman. “Hij is niet terneergeslagen en voelt zich oké. Er zijn mensen die er slechter aan toe zijn. Voor Eden is dit een tegenslag, maar hij gaat er goed mee om.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMLa Liga2
‘Bonne chance’, Eden: chaos troef in Real Madrid nu ook trainer Zidane out is met Covid-19
En de boer ploegde voort. Real Madrid wandelt verder in het sukkelstraatje. Volgende halte: Alavés. Zonder Zinédine Zidane, getroffen door Covid-19, mét Eden Hazard, op zoek naar zijn beste ik te midden de chaos. -
Multimedia
Geen geld voor een dure smartphone? Dit zijn onze aanraders onder de 300 euro
Niet elke consument wil 500 euro of 1.000 euro neertellen voor een nieuwe smartphone, en terecht. Anders dan in de beginjaren zijn er ook bij de budgetsmartphones echt wel goede toestellen te vinden. Dit zijn je beste opties met een winkelprijs tot 300 euro. -
PREMIUMLa Liga
Onze chef voetbal ziet hoe Real Madrid dankzij Courtois titelkans(je) behoudt: “Weggeblazen maar nog niet dood”
De Madrileense stadsderby in ‘Wanda’ had een Belgisch tintje. Carrasco en Courtois waren uitblinkers. Benzema redde een puntje voor Real net voor de gong. Barcelona is de lachende derde. -
-
La Liga
Gilles De Bilde over Eden Hazard: “Dit is de zoveelste domper voor hem”
Nieuwe tegenslag voor Eden Hazard (29). De Rode Duivel is besmet met het coronavirus en moet tien dagen in quarantaine. “De Duivels hebben wel al getoond dat ze ook zonder Hazard hun streng kunnen trekken”, vertelt analist Gilles De Bilde. -
La Liga
Eibar-doelman scoort vanop de stip na overtreding Carrasco, maar Suárez redt de meubelen voor Atlético
Atlético Madrid heeft een moeizame zege geboekt op het veld van Eibar. De koploper in La Liga kwam op achterstand nadat Eibar-doelman Dmitrovic een strafschop omzette, maar Luis Suárez zorgde er met twee doelpunten voor dat de troepen van Simeone de drie punten toch mee naar Madrid namen. -
Jobs
Dit worden de uitdagingen voor de ICT-sector in de komende jaren
Vanuit ons kot werken, shoppen, les volgen en eten bestellen. ICT’ers wisten het voorbije coronajaar niet waar eerst gesprongen om al die zaken technisch mogelijk te maken. Maar wat als de pandemie straks voorbij is? Ziet de toekomst er dan nog rooskleurig uit voor de ICT-sector? Jobat.be vroeg het aan Patrick Slaets van technologiefederatie Agoria. -
Deze technische snufjes maken je leven zoveel gemakkelijker
We staan er niet altijd bij stil, maar tal van slimme technologische uitvindingen hebben ons leven al gemakkelijker of entertainender gemaakt. Waar vorige generaties ineens hun leven zagen veranderen door de komst van pakweg walkmans of de Nokia-telefoon, zijn er vandaag andere kleinoden in trek.
80 reacties
Walter Bontinck
Jacques Deceuninck
eduard janssens
marc matthys
frankie bressinck