Alexis Sánchez naar Man United: Chileen is met 550.000 euro per week bestbetaalde speler in Premier League
Premier LeagueAlexis Sánchez (29) wordt de best betaalde speler in de Premier League. Zijn transfer naar Manchester United, een ruil met Arsenal voor Henrikh Mhkitaryan, is zonet officieel bekendgemaakt.
Sánchez doorstond de medische keuring en zette nadien zijn krabbel onder een lucratief contract. Inclusief tekenpremies, alle mogelijk bonussen en portretrechten (20 procent van het basisloon) zou hij de komende vijf jaar zo'n 550.000 euro per week opstrijken.
Een salaris dat Manchester City niet wilde ophoesten voor een speler van 29, uit vrees dat het alle contracten voor zijn topspelers zou moeten heronderhandelen. Zo is Kevin De Bruyne in zijn nieuw zesjarig contract (dat ook vanavond werd getekend), inclusief tekengeld en portretrechten, zeker zijn van 300.000 euro per week. Met bonussen voor Champions League-winst, Premier League, alle bekers en individuele trofeeën kan dat bedrag oplopen tot boven 400.000 euro per week.
De spelerscontracten in de Premier League zijn wel niet naar de normen van Barcelona en PSG. Lionel Messi verdient volgens klokkenluidersplatform Football Leaks meer dan 1 miljoen per week in zijn nieuwe overeenkomst. Neymar zit bij PSG ook rond de 700.000 euro per week.
"Ik ben blij dat ik nu bij de grootste club van de wereld speel", verklaarde Sanchez. "De kans om op Old Trafford te gaan spelen en met coach José Mourinho te werken, kon ik niet laten liggen. Ik hoop dat ik de fans over de hele wereld kan laten zien waarom United mij zo graag wou."
Volgens Mourinho is Sanchez precies wat Manchester nodig heeft. "Hij is één van de beste aanvallers ter wereld en maakt onze groep van jonge en talentvolle spitsen compleet. Hij heeft een geweldige 'drive' en zal dat overbrengen op de rest van de selectie. Zijn ambitie gaat ook de rest motiveren, daarvan ben ik overtuigd."
Lijvige afscheidsbrief
Op Instagram heeft de Chileen intussen een lijvige afscheidsbrief gepost. "Bedankt aan de technische en de medische staf, alle ploegmaats waarmee ik zoveel mooie dingen gedeeld heb bij Arsenal en vooral de mensen die niet in de schijnwerpers staan. Zonder hen zou dit allemaal niet mogelijk zijn. Zij zijn er om te koken voor ons, om dag in dag uit voor ons te zorgen, om onze schoenen proper te houden en de trainingsvelden perfect te onderhouden. Duizend keer dank aan zij die elke dag hielpen om ons beter te maken. Bedankt."
"Er zijn mensen (voormalige spelers van de ploeg) die zaken hebben gezegd zonder dat ze weten wat er achter de schermen gaande is en zo voor schade zorgen. Ik heb me altijd 100% ingezet voor de club, tot de laatste dag en heb ook aan de trainer gevraagd om me te blijven opstellen, want ik wilde mijn bijdrage leveren."
"Ik herinner me een conversatie met Henry, een historische Arsenalspeler, die de club ooit verliet omwille van dezelfde reden dat ik het vandaag doe."
"Bedankt voor alles! Al wat we samen bereikt hebben en het mooie dat ik de club heb geschonken, wil ik opdragen aan de fans want zij zijn het belangrijkste. Bedankt voor elke keer dat jullie me toe hebben gezongen!"
Mkhitaryan, zondag 29 geworden, maakt dus de omgekeerde beweging. Hij was sinds 2016 bij Manchester United in dienst. Eerder verdedigde de Armeense international de kleuren van Pyunik Erevan (2006-2009), Metallurg Donetsk (2009-2010), Shakhtar Donetsk (2010-2013) en Borussia Dortmund (2013-2016).
"Ik ben heel blij dat de transfer rond is. Het is immers altijd mijn droom geweest om voor Arsenal te spelen", vertelt Mkhitaryan op de website van zijn nieuwe club. "Ik wil Arsenal geschiedenis helpen schrijven."
"Henrikh is een erg complete speler", klinkt het bij zijn nieuwe trainer Arsène Wenger. "Hij creëert kansen en verdedigt goed. Hij heeft een enorme inzet en loopt veel. Hij heeft alle kwaliteiten om het hier waar te maken."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voetbal46
Profvoetballer (27) komt uit de kast via video op zijn social media: “Ik ben homo en ik wil me niet meer verstoppen”
De Tsjechische voetballer Jakub Jankto is uit de kast gekomen als homoseksueel. De 27-jarige international, die in eigen land voetbalt voor Sparta Praag, plaatste een statement op zijn social media. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
Premier League1
Invaller Trossard onderuit met Arsenal: Gunners verliezen in Everton, Praet scoort voor Leicester
Verrassende nederlaag voor leider Arsenal in de Premier League. De Gunners gingen met 1-0 verliezen op het veld van staartploeg Everton. Bij de Toffees speelde Rode Duivel Amadou Onana de hele match. Leandro Trossard viel op het uur in bij Arsenal. In de Serie B liet Radja Nainggolan zich opmerken bij zijn debuut met een goal en een assist. -
-
Premier League6
"Haaland moet stoppen met scoren”: de aparte reactie van sarcastische Guardiola op sneer van Ibrahimovic
Pep Guardiola heeft in aanloop naar Man City-Fulham apart gereageerd op de opvallende uitspraken van Zlatan Ibrahimovic. De Zweed vroeg zich af of de Spanjaard wel de juiste trainer is om Erling Haaland nog beter te maken. “Wil Guardiola hem wel groter laten worden dan hij?”, aldus Ibra. -
Gouden Formule 15
Red Bull domineert, Alonso scoort stevig: de eerste speeldag van de Gouden Formule 1 onder de loep genomen
Max Verstappen strandde in de GP van Saudi-Arabië na een knappe inhaalrace op de tweede plaats. Enkel ploegmaat Sergio Pérez bleef uit zijn greep. Had jij dit voorspeld? Ga dan nu aan de slag voor de volgende GP in Australië en de rest van het seizoen: met de Gouden Formule 1 kan jij immers het beste raceteam samenstellen en zo kans maken op de hoofdprijs van maar liefst 4.000 euro. -
2
Liverpool onderuit bij degradatiekandidaat nadat Salah penalty naast keilt, Faes pakt rood bij nederlaag tegen Chelsea
Nadat het rivaal Man United had weggeblazen met 7-0, heeft Liverpool in de uitwedstrijd tegen degradatiekandidaat Bournemouth al z’n achtste nederlaag van het seizoen in de Premier League geleden. Het werd 1-0 in de kustplaats in het zuiden van Engeland. Bournemouth stond voorafgaand aan deze speelronde laatste in de Premier League, maar steeg naar de zestiende plek. -
Spaargids.be
Waarom zijn termijnrekeningen met korte looptijd nu zo populair? Dit moet je weten om je spaargeld maximaal te laten renderen
Het zijn rare tijden voor wie zijn geld voor enkele jaren wil wegzetten. Op een termijnrekening van één jaar valt tegenwoordig een hogere intrest te krijgen dan op een rekening van tien jaar. Hoe komt dat? En wat moet je dan doen met je spaarcenten? Spaargids.be maakt je wegwijs.
12 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerHans PIROT
Tommy De graeve
Raf Vertongen
Marcus Camps
SAM Bedfort