Oma Rita (67) die op kleinkinderen paste, verdronk in put in tuin van dochter: “Geen sporen van geweld”
Roesbrugge-Haringe/Gistel/KoekelareDe 67-jarige vrouw uit Gistel die woensdagnamiddag in de tuin van de woning van haar dochter in Roesbrugge-Haringe (Poperinge) om het leven kwam, is in een put met anderhalve meter regenwater verdronken. Wellicht kwam ze ongelukkig ten val. De wetsdokter deed een uitwendige autopsie en vond geen sporen van geweld.
Rita Hosten (67) uit Gistel was woensdag bij haar twee kleinkinderen – lagereschoolkinderen – aan het oppassen toen ze naar buiten in de tuin ging. Om een onduidelijke reden kwam ze in de buurt van een put van zo’n 3 op 3 meter ten val. Of ze onwel werd of toevallig struikelde, zal wellicht nooit duidelijk worden. De vrouw kwam evenwel in het water van de put terecht en verdronk. Door de hevige regenval van de voorbije dagen was de put wel tot anderhalve meter met water gevuld.
Haar dochter Shirley vond haar pas een poosje later, verwittigde de hulpdiensten, maar alle hulp kwam te laat. De wetsdokter, die in opdracht van het parket van West-Vlaanderen was aangesteld, vond geen sporen van geweld terug.
De woning en tuin vlak bij de Franse grens, waar het drama zich afspeelde, liggen vrij afgelegen en waren pas recent door Shirley en haar echtgenoot Kevin, die voorheen in Koekelare woonden, aangekocht. Ze hadden er al wat opfrissings- en renovatiewerken uitgevoerd. De nabestaanden wensten liever niet te reageren.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Veurne
Stoelendans in Veurnse gemeenteraad na ontslag van Lies Dezeure
Anja Pilet (CD&V) volgt partijgenote Lies Dezeure op die uit de Veurnse gemeenteraad stapt. -
Watou
Poperinge legt in najaar Watouplein opnieuw aan: “We maken het toegankelijker voor bewoners en bezoekers”
Het dorpsplein van kunstendorp Watou krijgt een opknapbeurt. Er komen nieuwe kasseien en lindebomen. Het agentschap onroerend erfgoed zag het Clausmonument en het mozaïek liever verdwijnen, maar bewoners en stadsbestuur willen dat niet. “Die monumenten horen nu eenmaal bij het plein.” -
Poperinge
Bibliotheek De Letterbeek scoort goed: “We krijgen goede punten van de ontleners”
Uit cijfers blijkt dat heel wat Poperingenaars en bezoekers een beroep blijven doen op de diensten van de bibliotheek van Poperinge. Het totaal aantal uitleningen in de hoofdbib De Letterbeek en zeven dorpsbibs in Poperinge en Vleteren bedroeg in vorig jaar 124.711 exemplaren, een stijging van 1,07 procent in vergelijking met 2021. -
-
Tweakers
Grote tv voor een klein budget: expert bespreekt vijf modellen onder de 700 euro
Voor de nieuwste oled-tv met een superieure beeldkwaliteit tel je al snel meer dan 1.000 euro neer, zeker als je ook wilt dat hij wat groter uitvalt dan je computerscherm. Lang niet iedereen kan of wil echter zoveel geld uitgeven aan een televisie. Expert Eric van Ballegoie van Technologiesite Tweakers gaat daarom op zoek naar vijf 55"-televisies die minder dan 700 euro kosten. -
TV
STREAMINGTIPS. Fan van ‘The Last of Us’? Met deze zes titels bent u klaar voor de grote zombie-apocalyps
Het tv-jaar heeft z’n schrikwekkende start niet gemist dankzij de populaire tv-adaptatie van ‘The Last of Us’ op Streamz. De HBO-reeks met Pedro Pascal in de hoofdrol schetst een geloofwaardig beeld van hoe schimmels in combinatie met de opwarming van de aarde de mensheid kunnen infecteren en zo een zombie-pandemie kunnen inluiden. De reeks doet de honger naar meer realistische zombiefilms en -reeksen met een apocalyptisch kantje alleen maar toenemen. En met deze zes alternatieven is die week wachten op een nieuwe aflevering van ‘The Last of Us’ zo om(bie). -
Mijntelco
Scarlet verhoogt de internetsnelheden, maar niet de prijzen
Vanaf 1 februari 2023 krijgen alle onbeperkte internetaanbiedingen van Scarlet een snelheidsboost. Zowel voor het internetabonnement Loco als voor de packs Trio en Trio Mobile (die ook tv en telefonie bevatten), gaat de downloadsnelheid van 50 Mbps naar 70 Mbps en de uploadsnelheid van 4 Mbps naar 10 Mbps. Dat nieuws vernam Mijntelco.be. -
Poperinge
Infoavond rond energie: “Welke energiebron kiezen om huis te verwarmen?”
KWB Poperinge organiseert op donderdag 16 februari een infoavond over energie. “De avond wordt een investering voor een lagere eindfactuur.”