Minstens zes nieuwe welpen in Limburgse wolvenroedel
LimburgOp nieuwe beelden van 17 juni hebben het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) en het Agentschap Natuur en Bos minstens zes nieuwe welpen in de Limburgse roedel geteld. Daarmee zijn er op dit moment in totaal minstens tien wolven in Limburg.
Lees meer over de wolven in ons dossier.
Op de beelden zijn drie spelende wolvenwelpen te zien. Het Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek (INBO) en het Agentschap Natuur en Bos beschikken ook over beelden waarop alle zes nieuwe welpen te zien zijn, maar de omgeving is er te herkenbaar, klinkt het bij INBO.
Eerder bleek op beelden van 13 en 28 april dat wolvin Noëlla had geworpen, maar het aantal nieuwe welpen was dan nog onbekend. Het gaat dus om minstens zes nieuwe welpen in Limburg.
“Het zouden er meer kunnen zijn, maar niet spectaculair meer. De gemiddelde worp is zes, dus het kunnen er één of twee meer zijn”, legt INBO-woordvoerder Koen Van Muylem uit.
Naast de minstens zes nieuwe welpen zijn in Limburg nog twee jaarlingen - die ten laatste volgend jaar vertrekken - en twee ouderdieren, waarmee er in totaal minstens tien wolven in de provincie zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oudsbergen
Vrouw (30) botst met wagen tegen boom
In Oudsbergen vond donderdagochtend omstreeks 8.15 uur een verkeersongeval plaats op de Weg naar Meeuwen. Een 30-jarige vrouw uit Oudsbergen kwam er met haar wagen tegen een boom terecht. Het slachtoffer raakte gewond. Agenten van politie CARMA kwamen ter plaatse om de nodige vaststellingen te doen. -
Spaargids.be
Gemiddelde hypotheekrente bedraagt al 2,48%: kan je je tarief nu vastleggen om verdere stijging te slim af te zijn?
De rentevoeten voor woonleningen zitten de laatste maanden stevig in de lift. En nu de Europese Centrale Bank beslist heeft om voor het eerst in 11 jaar tijd de rente te verhogen, lijkt er ook geen beterschap op komst. Is het dan een goed idee om nu nog snel een lening vast te leggen en nadien pas een woning te kopen? Spaargids.be onderzoekt de mogelijkheden. -
PREMIUMBree / Pelt
VAKANTIETIP VOOR DE THUISBLIJVERS. Heerlijk cruisen met de Vespa door Noord-Limburg: “Eerst even klungelen en dan... ‘La dolce vita’!”
Zit jij vandaag niet ergens op een strand in Turkije? Staat je tent gewoon in je tuin en dus niet op een camping in Zuid-Frankrijk? Geen Oostenrijkse koeien die je ’s ochtends wakker loeien? Geen nood, ook in Vlaanderen kan je heerlijk op vakantie. Onze regiojournalisten testen de leukste uitstapjes voor jullie uit. Vandaag: ‘met de Vespa’ eropuit tussen maïsvelden en landbouwakkers in Noord-Limburg. -
-
HLN Shop
Kosten bij de fietsenmaker vermijden: zo gaat een e-bike langer mee
Een elektrische fiets vergt vaak een flinke investering, maar gelukkig heb je er ook jarenlang plezier van. Tenminste, als je hem goed onderhoudt. Maar hoe doe je dat precies? En zijn er specifieke aandachtspunten voor e-bikes die niet gelden voor klassieke fietsen? HLN Shop helpt je op weg. -
Maaseik
Maaseikenaar krijgt GAS-boete voor stoken van vuurtje
De politie betrapte afgelopen zaterdag een man in Maaseik op het stoken van vuur. De bewoner van de Ophovenstraat was om 13 uur allerlei zaken aan het opbranden. Er was veel rook- en geurhinder. De politie kwam ter plaatse. De dader moest het vuur doven en heeft een GAS-boete ontvangen. -
Oudsbergen
Mannenkoor De Heivinken viert 40-jarig bestaan
Jempi Trippaers laat ons weten dat het mannenkoor De Heivinken in Opglabbeek dit jaar zijn 40-jarig bestaan viert. Eigenlijk zingt het koor al meer dan 42 jaar binnen en buiten de landsgrenzen maar door de coronacrisis werden alle activiteiten tijdelijk opgeschort. -
Hechtel-Eksel / Lommel / Peer / Pelt
Elke ‘jubileumdeelnemer’ van BoslandTrail krijgt eigen boom in unieke dreef: “De beleving wordt zo nog versterkt!”
BoslandTrail bestaat in 2022 vijf jaar en dat wordt met vijf unieke initiatieven in de verf gezet. Als laatste initiatief maakt de organisatie nu bekend dat voor elke jubileumdeelnemer een boom langs de nieuwe BoslandTraildreef wordt geplant. “De gemeente voorziet hier straatnaamborden en een bank”, verduidelijkt de Peltse schepen Leen Gielen (CD&V).