Erik uit de Verenigde Staten: “Ik supporter voor Campenaerts”
OudenaardeErik Olshall (58) maakte voor de tweede keer in vier jaar tijd de oversteek vanuit de Verenigde Staten naar hier om de Ronde van Vlaanderen mee te maken en ook zelf op het parcours te rijden.
De Amerikaan traint al een paar dagen om zaterdag de rit van 144 kilometer te kunnen afleggen. “Bij ons in Winston-Salem, North Carolina leeft het wielrennen ook wel, maar het is niet te vergelijken met wat je hier meemaakt. Cycling is hier eigenlijk geboren”, vindt de man.
“The cobbles are amazing”, knipoogt hij. Kasseien dus. “Ik heb de indruk dat ze hier zo een beetje overal liggen. Weet je hoeveel we er hebben in de Verenigde Staten? In mijn buurt ligt er een strook van 80 meter. Om ons een beetje renner te voeren, rijden we daar dan voortdurend heen en weer over. Het zou me niet verbazen dat die stenen van bij jullie zijn ingevoerd”, lacht de Amerikaan.
Zijn plaatsje langs het parcours kent hij al. Zijn favoriet ook: “Ik ga op de Oude Kwaremont zitten en hopen dat Victor Campenaerts de race wint”, besluit Erik.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Geen koksopleiding, wel een Michelinster. Tanguy De Turck (42) verovert plaats in prestigieuze gids: “Eén keer per jaar ga ik naar McDonald’s”
Zijn eerste jongensdroom was eigenlijk Formule1-piloot worden. Toen dat wel heel hoog gegrepen bleek, nam hij vrede met kok. Maar voor hij aan dat parcours mocht beginnen, moest Tanguy De Turck (42) van zijn ouders eerst een deftig diploma halen. Dat werd een master in de politieke en sociale wetenschappen. Maar in dat veld gaan werken, zag Tanguy niet zitten. En toen sprong ineens dat kasteeltje, overwoekerd en verwaarloosd, zijn zus in het oog. En de rest is geschiedenis. Lees hier het ietwat kronkelende pad richting Michelinster van chef Tanguy De Turck.Ronse -
Carl Berteele en Geert Vandenbon vertellen de koers met verhalen en liedjes
“De koers, ons leven”, zo heet de voorstelling die Carl Berteele en Geert Vandenbon op donderdag 23 maar brengen in de stedelijke cultuurzaal De Woeker.Oudenaarde -
Laadpalen in Wortegem-Petegem: elf geplaatst, vier te gaan
Op dit ogenblik zijn er op het grondgebied van Wortegem-Petegem zeven publieke laadpalen met telkens twee laadpunten. Op privéterrein dat toegankelijk is voor het publiek staan er zo vier. De gemeente wil er dit jaar vier publieke aan toevoegen.Wortegem-Petegem -
-
HLN Shop
Voor nog geen 200 euro vliegen én slapen in Venetië, Berlijn of Londen: de scherpste reisdeals op een rij
Kriebelt het om op vakantie te vertrekken, maar wil je er niet te veel geld aan spenderen? Wie het slim aanpakt, kan ook voor een klein budget een leuke reis ondernemen, binnen én buiten Europa. ‘Low cost’ maatschappijen overtroeven elkaar met de meest interessante pakketreizen. HLN Shop helpt je bij het kiezen van een vakantie op jouw maat. -
Spaargids.be
Klant bij AXA Bank of Crelan? Dit verandert er voor jou als gevolg van de fusie
Eind 2021 was er groot nieuws in de bankensector: Crelan nam AXA Bank Belgium over. De Groep Crelan verdubbelde zo in omvang. Tot nu toe bleven beide merken naast elkaar bestaan. Alleen: hoelang blijft alles nog bij het oude voor jou als klant? Zijn er nu al veranderingen? En welke staan er op til? Spaargids.be geeft een stand van zaken én blikt vooruit. -
PREMIUM
Daar is de lente: in deze bossen in de Denderstreek en Vlaamse Ardennen bewonder je een paarse tapijt van boshyacinten
De lente is officieel in het land. Dat betekent - hopelijk - meer zon en warmer weer, maar ook kleurrijke bloemen en bomen vol bloesem. In de Denderstreek en de Vlaamse Ardennen zorgen bloeiende boshyacinten elk voorjaar weer voor een prachtig paars tapijt. Meestal is het wachten tot midden april, maar hoe meer zon, hoe vroeger de bloemenpracht zich laat zien. Onze redactie zocht alvast acht bossen uit waar je dit magische schouwspel van de natuur kan bewonderen.Oudenaarde -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro.