Open vld stelt zich vragen bij mogelijke aankoop van noordelijke vleugel van klooster in Vaalbeek door de gemeente
Oud-HeverleeHet bestuur van Oud-Heverlee overweegt om de noordelijke vleugel van het klooster van Vaalbeek aan te kopen en te verbouwen tot een cultuurcentrum voor de gemeente. Open VLD Oud-Heverlee heeft hier bedenkingen bij en stelt zich vragen. “We botsen op een samenlevingsprobleem. Het wordt tijd dan onze muziekacademie een exclusieve stek krijgt”, aldus burgemeester Clerckx.
“De meerderheid in Oud-Heverlee overweegt om de kerk en de noordelijke vleugel van het klooster in Vaalbeek aan te kopen om er het ‘culturele epicentrum van Oud-Heverlee’ van te maken, met onder andere klaslokalen voor de muziekschool in Haasrode. Maar de noordelijke vleugel voldoet blijkbaar niet aan de eisen van de muziekschool. Daarom heeft de meerderheid nu een studie besteld om te onderzoeken of het mogelijk is om daaraan te verhelpen. De oplossing zou er in bestaan om op de noordelijke vleugel van het klooster een verdieping bij te bouwen”, vertelt Patrice Lemaitre, gemeenteraadslid Open VLD Oud-Heverlee.
De onderhandelingen zijn bezig, maar we moeten nog exact bekijken wat er gaat gebeuren. Om te zorgen dat we weten waarover we spreken hebben we een architect onder de arm genomen
Open VLD stelt zich hier vragen bij. Bovendien zijn er volgens Lemaitre veel onduidelijkheden: “Wat zal de kostprijs hiervan zijn en wat met het bestaande gebouw dat door de muziekschool in Haasrode gebruikt wordt? Waarom wordt er niet breder gekeken, bijvoorbeeld ook naar een hergebruik van één van de 4 kerken in Oud-Heverlee in plaats van nu te overwegen een andere kerk aan te kopen? Is het wel opportuun om een verdieping bij te bouwen op een vleugel van het klooster dat midden in Heverleebos ligt? En wat met het gebruik en de geplande renovatie van de Roosenberg waar ook culturele activiteiten doorgaan?”
Burgemeester Bart Clerckx reageert
“Dat klooster is van een privé-ontwikkelaar. Sinds vorig jaar huurt de KU Leuven dat voor studentenkoten. Die koten willen ze ook behouden. Wij hebben het idee om een vleugel te verbouwen tot een cultuur centrum voor onze gemeente, waar dan vooral de nadruk ligt op een muziekacademie. Die onderhandelingen zijn bezig, maar we moeten nog exact bekijken wat er gaat gebeuren. Om te zorgen dat we weten waarover we spreken hebben we een architect onder de arm genomen”, vertelt burgemeester Clerckx (CD&V).
Lees verder onder de foto
Nood aan exclusieve infrastructuur
Momenteel heeft de gemeente bijna 1000 leerlingen aan de academie. “Voor een kleine gemeente is dit zeer zwaar. Voor de infrastructuur van een academie krijg je van de overheid geen subsidies, dus dit valt volledig ten koste van de gemeente”, legt hij uit. Doorheen de jaren is dat gegroeid aan de gemeentescholen, waar de lessen tot op de dag van vandaag gegeven worden. “Dat willen we behouden tot en met 12 jaar. Na school een muziekacademie is voor de ouders een enorme meerwaarde. Maar voor het middelbaar en de volwassenen moeten we uitkijken naar een infrastructuur die exclusief voor hen is.”
“We botsen op een samenlevingsprobleem. De lagere schoolklassen zijn bijna 24 of 24 bezet, zelfs een oudercontact is moeilijk te organiseren. Het wordt tijd dan onze muziekacademie - die fantastisch werk levert - een exclusieve stek krijgt.”
Waarom wordt er niet breder gekeken, bijvoorbeeld ook naar een hergebruik van één van de 4 kerken in Oud-Heverlee? En wat met het gebruik en de geplande renovatie van de Roosenberg waar ook culturele activiteiten doorgaan?
Een hergebruik van één van de 4 kerken is volgens burgemeester Clerckx niet aan de orde. “Twee kerken zijn nog kerk, in de andere twee is besloten om de eucharistie af te bouwen, maar die zijn niet ontwijd. Bovendien heb je ruimte nodig en die hebben we in het klooster. Het klooster is ook altijd een kunst- en studiegebouw geweest, en ligt bovendien centraler.”
En wat met een verdieping bijbouwen?
“Het huidige gebouw heeft 6 verdiepen, moest daar een verdieping - of wat nodig is - bijkomen, dan zullen we dat bekijken. Het is net daarom dat we een architect onder de arm hebben genomen. Om te kijken wat mogelijk is in het huidige volume. Wij zijn daar één partij in, maar er zijn nog andere partijen waar rekening mee gehouden moet worden.”
Volgens de burgemeester blijft ook de Roosenberg een zaal voor concerten. “Ik snap ook niet vanwaar sommige vragen komen, ze maken er hun eigen verhaal mee. Maar dit heeft niets te maken met de academie”, aldus burgemeester Clerckx.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
Regenweer dwarsboomt plannen van aanleg park Blanden en Zoetwaterpark
De regen van de afgelopen weken is een zegen voor de natuur en het grondwaterpeil, maar vertraagt ook de aanleg van het park in Blanden aan Woonzorgzone De Kouter en de werken in het Zoetwaterpark.Oud-Heverlee -
Bestuurder onder invloed wil vluchten van politie
Een politiepatrouille op de Tervuursevest in Heverlee merkte donderdagochtend een auto op die met hoge snelheid in de richting van de Naamsepoort reed. Bovendien brandden de lichten van het voertuig niet.Leuven -
-
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
Heidi Vanheusden (Groen) vervangt Sara Speelman in gemeenteraad
Sara Speelman (Groen) verlaat de Leuvense gemeenteraad en geeft de fakkel door aan Heidi Vanheusden. “Ik kijk optimistisch, weerbaar en strijdvaardig naar de toekomst”, aldus de nieuwkomer in de groene fractie.Leuven -
PREMIUM
Nabestaanden spoedarts (41) die overleed na botsing met speedpedelec krijgen geen gelijk in rechtbank: “Niet bewezen dat voetganger nog kon wegspringen”
Spoedarts Nele Tiels (41) uit Beringen botste meer dan vijf jaar geleden op het fietspad op de Beringenbaan in Diest met haar speedpedelec op een voetganger (15). Ondanks dat de moeder van drie een helm droeg, liep ze een zwaar hersenletsel op en overleed ze vier dagen later aan haar verwondingen. Haar familie betwistte haar schuld en wilde een schadevergoeding van minstens 250.000 euro. Van de politierechter kregen ze nu ongelijk. Een reconstructie van het fatale ongeval.Leuven -
Speelterreinen in de pijplijn en in Leuven zijn die rookvrij...
De stad Leuven wil dit voorjaar nog werk maken van extra speelterreinen, zowel in het centrum als in de deelgemeenten.Leuven