Vakbonden plannen acties tegen mogelijke uitbesteding verschillende stadsdiensten
Er is een stakingsaanzegging ingediend voor het stadspersoneel van Oostende. Er is heel wat onrust over de plannen van de stad om in zee te gaan met een externe partner om de catering, gezinszorg en aanvullende thuiszorg te verzorgen. Volgens de stad zijn die diensten nu verlieslatend.
De vakbonden plannen in de komende weken acties om het plan van de stad aan te klagen. Zo zullen zwarte pamfletten uitgedeeld worden, zwarte vlaggen opgehangen worden en zal het personeel een rouwband dragen. Daarnaast zal vanaf maandag het restaurant van de Boarebreker gesloten zijn tot en met zaterdag 14 oktober, de dag van de gemeenteraad. Mensen van het ziekenhuis en de Boarebreker zullen wél nog gebruik kunnen maken van het restaurant.
Burgemeester Bart Tommelein begrijpt de ongerustheid van het personeel. “Als mensen willen staken kan ik hen niet tegenhouden. Wij hebben in eer en geweten een beslissing genomen. Wij vinden dat de catering, de poetsdienst en ophalen grof huisvuil geen kerntaak is. We moeten gesprekken aangaan met partners die daarin gespecialiseerd zijn. Voor catering kan dat een andere organisatie zijn. In andere woonzorgcentra en ziekenhuizen is dat ook soms in eigen beheer, misschien kunnen we daarbij aansluiten, maar er zijn ook spelers op de private markt. Momenteel draait deze dienst elk jaar met twee miljoen euro verlies. We kunnen dat niet blijven volhouden.” In het bestuursakkoord werd al gesproken dat dit stadsbestuur een samenwerking wil tussen de Oostendse ziekenhuizen. Daar zouden mogelijkheden kunnen zitten om samen te werken op vlak van de keuken.
Volgens Tommelein lijdt de aanvullende gezinszorg een miljoen euro verlies per jaar. “Ook daar zijn er spelers op het terrein die dat efficiënt op zich nemen. Er zijn verschillende non-profitorganisaties die dit al doen en die daar hun kerntaak van hebben gemaakt.”
Volgens Tommelein wordt de onrust gevoed door de oppositie. “Ik zie duidelijk dat men daar een politiek geïnspireerde boodschap van maakt. Ik zie gewezen schepenen en mensen van sp.a die onrust zaaien bij het personeel. Ik begrijp de ongerustheid bij het personeel, maar er zullen geen ontslagen komen.” Er is weliswaar nog geen concreet plan. “We hebben het meegenomen in de vooruitzichten van het meerjarenplan. De werknemers weten dat er op termijn iets zal veranderen, maar ze zullen hun job niet kwijt zijn. Als er geen plaats is bij het bedrijf die de activiteit overneemt dan zullen wij een plaats vinden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dakloze blijft in cel voor moordpoging in station: "Psychiater is aangesteld”
Oostende -
Livios
Water al ruim 10 procent duurder in 2023: dit kan je doen om toch te besparen
Na een prijsstijging bij de Watergroep zullen Vlamingen dit jaar 10,7 procent meer betalen voor drinkwater in vergelijking met vorig jaar. Er wordt bovendien verwacht dat de prijs van drinkwater alleen maar verder zal stijgen. Spaarzaam omgaan met water is dus de boodschap. Dat is niet alleen goed voor je portemonnee, maar ook voor het klimaat. Bouwsite Livios zocht uit op welke manieren je het meeste water kan besparen. -
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
Na een met (net iets te veel) drank overgoten zomers feestje vraag je je buren of ze je met je eigen auto even thuis willen brengen. Of je laat je met je eigen wagen voeren door je bob. Maar is dat eigenlijk wel oké voor de verzekering, zomaar je auto uitlenen? Independer.be geeft advies. -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
Oost-Vlaming ontsnapt aan jaar cel voor diefstal van één fiets
Een 57-jarige man uit Evergem heeft 4 maanden cel gekregen voor de diefstal van een fiets in Bredene. Het Openbaar Ministerie had vorige maand een zware celstraf van één jaar gevorderd, maar zover kwam het dus niet.Bredene -
PREMIUM
Kristof (34) toont zijn ambacht op Oostende voor Anker: “Je bent als smid enkel beperkt door je eigen verbeelding”
Elk jaar komen duizenden bezoekers een kijkje nemen in het ambachtendorp van Oostende voor Anker op het Petrus en Paulusplein. Daar kan je dit jaar opnieuw ook Oostendenaar en smid Kristof Verkouille aan het werk zien met Fer Unique. Met zijn 34 jaar is hij een jongeling in het vak. Hij kreeg de smaak te pakken tijdens zijn kunstopleiding en ontdekte uiteindelijk dat zijn overgrootvader een smederij had in Oostende. “Ik gebruik zelfs gereedschap dat van hem was.”Oostende -
Ex-lid RAW13 krijgt 9 maanden cel voor partnergeweld
Oostende
2 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJean-pierre Janssens
Guy Geirnaert