Stad Oostende plant extra bloemenweides
oostendeDe voorbije jaren heeft Stad Oostende al meer dan 30 hectare extensief gemaaid. In 2022 komt er nog eens 5 hectare bij. Bij extensief maaien worden de randen van groenzones nog steeds gemaaid, zodat alles netjes blijft, maar telkens in combinatie met wild gras.
De meest opvallende nieuwe locaties zijn de invalswegen. “Overal waar in het voorjaar bloembollen bloeiden, wordt na de bloei éénmalig gemaaid en daarna laten we het gras opnieuw lang staan. Het gaat onder meer over de Elisabethlaan, de Verenigde Natieslaan, de Ringlaan en de Tweebruggenstraat, maar ook over een aantal zijstraten zoals de Seringenstraat, de Walstraat, de Ravelijnstraat en de Bosweg”, licht schepen Björn Anseeuw (N-VA) toe.
Bloemenmengsel
Sommige plaatsen waar bloembollen staan en waar eenjarige bloemen worden geplant, zullen nu worden ingezaaid met een bloemenmengsel. De meest opvallende locaties zijn het Vuurkruisenplein en de groenzone aan de bibliotheek. Ook in nieuwe verkavelingen zoals het Mispelplein, zullen groenzones meteen worden ingezaaid met een bloemmengsel. Lang gras zorgt ook vaak voor een extra spelelement voor kinderen. Daarom werd beslist om sommige speelterreinen natuurlijker te maken en ook daar het gras te laten groeien. Onder andere in het Leontine Demeypark, aan Duin en Zee en op het speelplein in de Hoevestraat komen extra extensieve maaizones.
Het extra extensief maaibeheer zorgt voor een grotere biodiversiteit en onze stadsnatuur wordt er gezonder en veerkrachtiger door. “We stelden de bloemenmengsels zorgvuldig samen met meer dan 25 inheemse kruidensoorten zoals wilde peen, vogelwikke en pastinaak die op hun beurt elk weer tientallen insectensoorten zoals dag- en nachtvlinders aantrekken”, zegt schepen van Mens en Milieu Silke Beirens (Groen).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oostende
The Egde of Heaven Tour brengt eerbetoon aan George Michael in Kursaal Oostende
The Edge Of Heaven Tour is een ode aan superster George Michael. Herbeleef zijn muziek op 9 juli in Kursaal Oostende. -
Showbizz9
“Niet iedereen kan porno-acteur worden”: wij spraken met pornoproducente Elise Van Vlaanderen
Hoe gaat het met de OnlyFans-modellen uit de documentaire ‘OnlyFans: De Naakte Vlaamse Waarheid’, een halfjaar nadat de reeks op Streamz verscheen? Dat wou Showbits wel eens weten en dus spraken we opnieuw af met pornoproducente Elise Van Vlaanderen. -
Livios
Binnenkijken in een landelijke tuin: niet 1 maar 4 terrassen om te genieten van de natuur
De bewoners van de woning in Linden zochten een oplossing voor hun steile achtertuin die aan een bospad grenst. Hun tuinaannemer kwam met een origineel ontwerp: een romantische en intieme groene zone rond hun woning die opgaat in het achterliggende bos. Bouwsite Livios nam een kijkje. -
-
Middelkerke
Middelkerke stelt zomeraanbod voor voor kinderen en gezinnen
De zomer komt eraan en Hupsakee, het concept waarbij activiteiten worden georganiseerd voor gezinnen en kinderen, is dus terug met een heel zomeraanbod. Net als vorig jaar is er een leuk Hupsakee-vakantieboekje met activiteiten, spelletjes, raadsels, tips en uitstapjes die kinderen tijdens de zomervakantie kunnen doen. -
HLN Shop
Het kiezen van de juiste airco is maatwerk: zo bega je geen miskoop
Heerlijk, die warme dagen. Al kan de hitte in huis het behoorlijk lastig maken om te slapen en te werken. Een airco biedt dan instant verkoeling, maar hoe kies je uit alle modellen op de markt het toestel dat ideaal is voor jou? HLN Shop helpt je op weg. -
oostende
Luchthaven Oostende-Brugge verwacht 90.000 passagiers deze zomer
De Luchthavens van Oostende-Brugge maakt zich op voor een drukke zomer waarin ze zo’n 90.000 passagiers verwacht worden voor in totaal 12 bestemmingen. -
Brugge/Oostende
FlixBus met drie West-Vlamingen aan boord knalt tegen brugpijler in Noord-Frankrijk: “Hopelijk komt het goed met de zwaargewonde slachtoffers”
Een Brugs koppel en een Oostendenaar zijn maandagvoormiddag aan de dood ontsnapt bij een zwaar busongeval in het Noord-Franse Libercourt. De chauffeur ramde tot twee keer toe een brugpijler, maar kon z’n bus alsnog op de pechstrook tot stilstand brengen. “Hij moet in slaap gevallen zijn”, vertelt Tiemy Obers (33), die er met z’n vriendin een dagje Parijs had opzitten.