Oostende investeert 5 miljoen euro om 38 stadsgebouwen energiezuiniger te maken
OostendeDe stad Oostende nam samen met het Energiehuis en Fluvius alle stadsgebouwen onder de loep en selecteerde 38 gebouwen waar ze de komende 15 jaar belangrijke energiebesparingen kunnen doen. Er worden in totaal 66 ingrepen gedaan.
“Het doel van het Energiezorgplan is om dankzij een mix van energiebesparende maatregelen en de opwekking van hernieuwbare energie het elektriciteits- en brandstofverbruik van de betrokken stadsgebouwen terug te dringen”, verduidelijkt schepen van Stadsgebouwen Björn Anseeuw (N-VA). “Hierdoor bespaart de stad in de toekomst jaarlijks 333.542 euro of 1.322 ton CO². Het gaat om een budgetneutraal project. We zullen het geïnvesteerde bedrag terugverdienen door de besparing die we doen op energiekosten.”
50 procent minder
Bij de selectie van gebouwen werd gestart met het volledige stadspatrimonium. Uiteindelijk werden 38 gebouwen gekozen die op een efficiënte manier energetisch gerenoveerd kunnen worden. Daaronder vallen bijvoorbeeld de brandweerkazerne, sportcentrum De Koninklijke Stallingen, de Kunstacademie en verschillende ontmoetingscentra. De voornaamste ingrepen zijn het plaatsen van zonnepanelen, relighting en aansluiting op het warmtenet. Er wordt uiteindelijk een CO²-reductie van ongeveer 50 procent bereikt in die gebouwen. “Het is niet zo dat we overal zonnepanelen plaatsen. We hebben samen met Fluvius bekeken welke combinatie aan maatregelen nodig waren per gebouw om zo efficiënt mogelijk een energiebesparing te realiseren. Bij de directie Openbaar Domein is dat bijvoorbeeld een combinatie van het isoleren van de buitengevel, zonnepanelen en aansluiting op het warmtenet”, zegt schepen Silke Beirens.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Livios
Einde van gasketels op komst? “Met een verbod sluit je dingen uit, maar los je het echte probleem nog niet op”
-
VACATURE: Ben jij de journalist die wij zoeken aan de kust?
Hoe ver staan de werken aan het gloednieuwe casino van Middelkerke? Slaat de verkiezingskoorts al toe in gemeenten als Koekelare, Gistel en Oudenburg? En waar moet je zijn voor de lekkerste koffies en hipste shoppingadresjes in Oostende? Als freelance reporter voor HLN aan de kust schrikt geen enkel onderwerp je af. Jij kickt op primeurs, weet wat er leeft en gaat op zoek naar bijzondere menselijke verhalen. Met je smartphone in de aanslag publiceer jij snel en helder artikels in woord en beeld op hln.be. -
Jobat
Chemie-/farmasector betaalt het best, maar vacatures raken niet ingevuld: hoe komt dat? En welke profielen zijn nu in trek?
Het Salariskompas van Jobat wijst uit dat de sector die het best betaalt opnieuw die van chemie en de farmaceutische industrie is. Het loon ligt er 943 euro hoger dan het gemiddelde van de fulltime werkende Belg. Toch staan er net voor die sector erg veel vacatures op Jobat.be. -
-
TV3
Alles wat je moet weten over de finale van hitreeks ‘Succession’: wie volgt Logan Roy op?
-
Herdenkingsmonument krijgt nieuwe plek op Ernest Feysplein: “Eerbetoon aan families van gedeporteerde leerkrachten en leerlingen”
Een belangrijk WO II-herdenkingsmonument, voor gedeporteerde leraars en leerlingen van de voormalige Hotelschool, is teruggeplaatst op het Ernest Feysplein.Oostende -
Politiemotard (31) raakt gewond bij aanrijding, maar breekt val dankzij gevechtskunst
Een motard van de Oostendse politie is vrijdag rond de middag gewond geraakt toen hij in Zandvoorde werd aangereden door een automobiliste.Zandvoorde -
PREMIUM
Kristof (34) toont zijn ambacht op Oostende voor Anker: “Je bent als smid enkel beperkt door je eigen verbeelding”
Oostende