Oostende heeft met FAAR na film, theater- en streetartfestival, nu ook een boekenfestival
OostendeVan 17 tot en met 20 maart gaan meer dan vijftig auteurs uit binnen- en buitenland voor anker in Oostende tijdens FAAR, een gloednieuw boekenfestival. Opvallend is dat de klemtoon ligt op non-fictie. Bezoekers kunnen deelnemen aan meer dan vijfenzestig activiteiten verspreid over een tiental locaties op wandelafstand van elkaar, met brasserie Du Parc als het kloppende hart van het festival.
Er zijn al enkele initiatieven rond boeken in Vlaanderen, maar Oostende pakt vanaf maart jaarlijks uit met een echt boekenfeest. “Het moet echt een feest worden. De focus op non-fictie is uniek. We hebben er ook bewust voor gekozen omdat er al veel aandacht gaat naar fictie, maar non-fictie heeft ook zo’n prachtig aanbod. We wilden daarom een heldere keuze maken. Het past ook bij ons motto om te denken over morgen. De naam FAAR verwijst naar de vuurtoren. We willen ook een wegwijzer zijn, zoals een vuurtoren dat ook is. We willen een licht werpen op hoe we morgen willen leven”, licht curator Guinevere Claeys toe. Tijdens FAAR zullen over de ganse stad activiteiten georganiseerd worden. “We gaan heel breed van de Oosteroever tot Astropolis, maar ik ben vooral blij met Brasserie du Parc als hart van het festival. Dat klopt gewoon door het literaire verleden van de zaak. Het festival zal voor jong en oud zijn, van intellectueel tot heel breed. We willen iedereen en alles betrekken. Er zal ook veel te doen zijn: gaande van een culinaire wandeling tot zwemmen in de zee en sterren kijken in Astropolis”, zegt de curator nog.
65 activiteiten
Tijdens FAAR worden auteurs in de kijker gezet door een mix van auteurslezingen, workshops, interviews, panelgesprekken, debatten, (literaire) proeverijen en een aantal nieuwe eigenzinnige formats, zoals de festivalavond ‘Nacht van de Slapelozen’ en ‘Praten over eten met eten’, waarin twee chefs met elkaar in gesprek gaan over voeding terwijl ze koken voor het aanwezige publiek. Er zijn in totaal meer dan 65 activiteiten. O.a. Paul Verhaeghe, Marjolijn van Heemstra, Frank Westerman, Hind Fraihi, Geert Buelens, Tessa Kerre, Chris De Stoop, Angelique Van Ombergen, Peter De Graef en Bregje Hofstede zijn alvast van de partij.
Literair voorjaar
Oostende profileert zich met vaste waarden als Theater aan Zee, Film Festival Oostende en The Crystal Ship – Street Art Festival als dé cultuurstad aan zee. Met FAAR komt daar nu ook een literair festival bij. “Ook voor literatuur is Oostende een echte thuishaven. Dit geldt voor vele historische schrijvers, maar ook voor heel wat hedendaagse schrijvers is Oostende een muze waar ze naartoe getrokken worden” zegt burgemeester Bart Tommelein (Open Vld). Het ganse voorjaar in Oostende staat overigens in het teken van literatuur. “Naast FAAR staat ook nog de uitreiking van de Boon voor Literatuur en Liefde tussen de Lijnen in De Grote Post en de uitreiking van de Poëzieprijs Stad Oostende op de agenda”, vult schepen van Cultuur Bart Plasschaert aan.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Middelkerke/Nieuwpoort
JBC bezorgt kledingpakketten aan Rotary Nieuwpoort-Westhoek voor Oekraïense vluchtelingen
De Belgische kledinggigant JBC schenkt 25.000 stuks kleding ten voordele van de Oekraïense vluchtelingen die in België en Luxemburg worden opgevangen, onder meer in Middelkerke. -
Oostende
Leerlingen Pegasus terug uit Roemenië na Erasmusproject
Het Erasmusproject van GO! Atheneum Pegasus is op zijn einde gekomen. Vorige week kwamen de leerlingen van de Oostendse school die deelnamen aan het project terug uit Roemenië wat de laatste stop was. “Het was een heel leuk en leerrijk project die iedereen zal bijblijven”, zegt Joke Borra die leerkracht is en coördinator van het Erasmusproject. -
Oostende
Bewoners ongerust over plannen voor randparking en ‘t Bosjoenk. “Wij kwamen hier voor de rust en die zal misschien binnenkort verdwijnen”
De bewoners van Parkresidentie Bootsman zijn bezorgd over de plannen van het stadsbestuur om aan de ene kant van de site de randparking van het ’t Bosje uit te breiden en aan de andere kant een nieuwe fuifzaal te bouwen op de site van ‘t Bosjoenk. Volgens schepen Björn Anseeuw (N-VA) wordt er rekening gehouden met de leefbaarheid voor de omwonenden. -
-
Voetbal
Overzicht eindrondes nationaal en provinciaal voetbal: Uitkijken naar Rumbeke en Blankenberge
Komend weekend wordt deel 2 van de eindrondes in zowel het nationaal als provinciaal voetbal afgewerkt. Voor vele provinciale clubs is het vooral uitkijken naar de prestaties van zowel Rumbeke en Blankenberge in de interprovinciale eindronde, want bij promotie van één of twee van die teams levert dat extra stijgers in alle provinciale reeksen op. -
Independer
Op kot? Deze verzekeringen zijn een must voor studenten
Veel studenten zijn nog naarstig op zoek naar een kot, nu het volgende academiejaar in zicht komt en er kotschaarste heerst. Heb je een optrekje gevonden, zijn er echter niet zoveel jongeren die eraan denken om meteen ook de verzekering voor hun kot in orde te brengen. Hoe zit dat precies in elkaar? Moet je een studentenkot apart verzekeren? Independer.be maakt je wegwijs. -
Jobat
Ontslag gegeven of gekregen? "Je werkgever moet je vertrekvakantiegeld uitbetalen, en dit kan behoorlijk oplopen"
Heb je zopas je ontslag gegeven of gekregen? Dan is de kans groot dat je nog niet al je verlofdagen hebt opgebruikt wanneer je uit dienst treedt. Wat gebeurt er dan precies met dit resterende potje verlof? Jobat.be stak het licht op bij expert inzake Geert Vermeir, verbonden aan het juridisch kenniscentrum SD Worx. -
PREMIUMOostende
Dini neemt het roer van de familierederij over. “Je moet op je strepen staan als vrouw in de visserij”
Luc Bogaert is met de O.62 al decennia lang een vaste waarde aan de Vistrap in Oostende. De bekende visser gaat met pensioen en dochter Dini (37) neemt het roer van de rederij over. Op de Vistrap is ze al 15 jaar een bekend gezicht als verkoopster. “Je moet als vrouw je mannetje kunnen staan in de visserij, maar iedereen kent me ondertussen al. Mijn papa blijft ook achter me staan. Zonder hem zou ik het niet kunnen.” Tijd voor een gesprek met één van de straffe madammen van de Oostendse visserij over de toekomst, de liefde en roots.