Maatwerkbedrijf De Duinenwacht start met nieuwbouw in Karperstraat: “We willen een milieuvriendelijk en betaalbaar gebouw realiseren”
OostendeMaatwerkbedrijf De Duinenwacht start op 1 september met de bouw van een nieuw gebouw bestaande uit loodsen, burelen en een vergaderruimte in de Karperstraat, naast het opleidingscentrum van de Kringwinkel en aan de overzijde van de brug van Horeca-Totaal. “Dit nieuw gebouw zal ervoor zorgen dat we kunnen groeien als bedrijf”, zegt voorzitter Raf Jacxsens.
Het bedrijf De Duinenwacht bestaat intussen al sinds 1999 en is gegroeid tot een bedrijf van 65 medewerkers. Het is gespecialiseerd in groenonderhoud voor overheden en bedrijven. Daarnaast zijn ze ook gespecialiseerd in energiebesparende maatregelen, het plaatsen van dakisolatie en kleine klussen, in energiescans en in controle en onderhoud van hydranten. Ze werken ook samen met Kringwinkel Kust voor inboedelservice en ze doen ook de leeghalingen van huizen. “Met het nieuw gebouw, zullen we kunnen verder groeien en zal onze samenwerking met Kringwinkel Kust veel gemakkelijker zijn”, zegt voorzitter Raf Jacxsens.
“Initieel was het de bedoeling om een nieuwbouw te verwezenlijken in de Vaartblekersstraat op de terreinen van de NMBS, niet ver van waar we nu al te vinden zijn”, zegt Dirk D’Hulster, gedelegeerd bestuurder bij Duinenwacht. “Door allerhande administratieve hindernissen is er uiteindelijk beslist om voor een nieuwbouw te opteren in de Karperstraat, in de industriezone in Stene. Met behulp van de WVI en in samenwerking met Kringwinkel Kust kon ons bedrijf daar een stuk grond van 7.650 vierkante meter verwerven.”
Milieuvriendelijk en betaalbaar
De Duinenwacht heeft er voor gekozen om zo milieuvriendelijk mogelijk maar toch ook betaalbaar de nieuwbouw te realiseren. “Er komen zonnepanelen en de werknemers zullen aangemoedigd worden om zo veel mogelijk met hun fiets naar het werk te komen. De werknemers die niet met de fiets naar hun werk kunnen komen, zullen vanaf ophaalpunten binnen Oostende met busjes opgehaald worden”, zegt Dirk D’Hulster. “We stellen eveneens 17 elektrische fietsen ter beschikking voor het personeel. Er is een overdekte fietsenstalling voorzien en we zijn van plan laadpalen te plaatsen om ons wagenpark stap per stap te vergroenen.”
Het nieuwe gebouw zal bestaan uit nieuwe kantoorruimtes, een grote refter, douches en kleedkamers, een opslag voor bouwmaterialen en een opslagruimte voor ander materiaal. Het bedrijf heeft Hans Geldof als architect aangesteld en heeft de firma Beeuwsaert aangesteld voor de realisatie van de nieuwbouw. De kostprijs van de nieuwbouw is geschat op twee miljoen euro. Daarvoor hebben ze een investeringskrediet aangegaan bij HEFBOOM.
De bouwvergunning werd onlangs goedgekeurd door de Stad Oostende. “Op 1 september starten de grondwerken en tegen eind februari 2023 zou de ruwbouw moeten klaar zijn. We streven ernaar tegen 1 mei 2023 onze intrek in de nieuwbouw te kunnen realiseren”, besluit voorzitter Raf Jacxsens.
Dit is hoe de nieuwbouw er zal uitzien:
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
-
PREMIUM
Onze tips voor een geslaagd bezoek aan Oostende voor Anker
Op donderdag 1 juni meert Oostende Voor Anker terug aan in de Oostendse binnenstad tot en met zondag 4 juni. Het is al de 22ste editie van het maritieme festival. Bezoekers kunnen meer dan 150 authentieke schepen bewonderen, tientallen gratis muziekoptredens meepikken of kuieren langs de standjes aan wal. We gidsen jullie in aanloop naar het festival al even door het programma en geven enkele tips om alles uit je bezoek aan het festival te halen.Oostende -
VACATURE: Ben jij de journalist die wij zoeken aan de kust?
Hoe ver staan de werken aan het gloednieuwe casino van Middelkerke? Slaat de verkiezingskoorts al toe in gemeenten als Koekelare, Gistel en Oudenburg? En waar moet je zijn voor de lekkerste koffies en hipste shoppingadresjes in Oostende? Als freelance reporter voor HLN aan de kust schrikt geen enkel onderwerp je af. Jij kickt op primeurs, weet wat er leeft en gaat op zoek naar bijzondere menselijke verhalen. Met je smartphone in de aanslag publiceer jij snel en helder artikels in woord en beeld op hln.be. -
-
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?
-
Vier jaar cel gevorderd voor onverbeterlijke winkeldief: "Hij gaf zich zelfs uit voor z'n jongere broer”
Een 38-jarige Oostendenaar riskeert 4 jaar cel voor 23 winkeldiefstallen. Jérémy D. probeerde er tot negen keer toe van onderuit te komen. “Door zich uit te geven voor z’n jongere broer”, stelde de procureur.Oostende -
PREMIUM
Goede vrienden komen om het leven bij zware crash op E40: “Zo veel vragen... Maar wat het antwoord ook is, we krijgen hen niet terug”
De twee slachtoffers die woensdagavond om het leven kwamen bij een zwaar verkeersongeval op de E40 in Jabbeke, waren goede vrienden. Pieter Gevaert (36) uit Oostende en zijn 25-jarige vriend uit Aartrijke waren samen op stap, maar op de snelweg liep het gruwelijk fout. “Natuurlijk hadden we het al eens over trouwen”, zegt Kyara (25), de vriendin van Pieter. “Dat hoort erbij als je gelukkig bent." In alles wat ze vertelt, weerklinkt haar liefde voor hem.Oostende -
Klacht of suggesties over Oostende? O-punt bestaat 1 jaar en wordt al veelvuldig gebruikt
Oostende