Al vijf kandidaat-overnemers voor restaurants Kursaal
OOSTENDEHet bedrijf achter Ostend Queen en Agua Del Mar, de restaurants in het Kursaal van Oostende, heeft de boeken neergelegd. De nv Merideus leed al enkele jaren verlies. De nv Eko, die het Kursaal beheert, heeft wel al vijf kandidaat-overnemers én wil dat de restaurants tegen juni heropenen, waarschijnlijk opnieuw als twee aparte zaken én met afzonderlijke uitbaters.
De deuren van restaurant Agua Del Mar gingen vorige week donderdag voor de laatste keer open. Ostend Queen werd sowieso alleen nog gebruikt voor evenementen. Het faillissement van Merideus komt niet als een verrassing. EKO had het contract in september 2016 al vroegtijdig verbroken wegens laattijdige betalingen. De vrederechter van Oostende zou daar op 13 maart van dit jaar een vonnis over vellen en intussen werd de uitbating verder gezet. Het contract van Merideus in Kursaal liep tot eind mei 2018 en was niet verlengd. Financiële zorgen liggen aan de oorzaak van het faillissement. "In de loop der jaren zijn er schulden gecreëerd. We hebben de voorbije twee jaar geprobeerd om dit recht te trekken, maar het lukte financieel niet meer", vertelt chef Tom Van den Broeck. Hij werkte er sinds 2,5 jaar: gestart als chef in Ostend Queen, maar later ook in Agua Del Mar.
Discussies
Ook Gunther Vanpraet, gedelegeerd bestuurder van EKO, zag de problemen al aankomen. "De aandeelhouders hadden lang interne discussies over de te volgen koers. Dat kost uiteraard aan efficiëntie en brengt hogere uitgaven aan personeel met zich mee. Bovendien was de vennootschap ondergefinancierd. Aangekondigde kapitaalverhogingen kwamen er niet of laattijdig, en dan telkens om verliezen te dekken en niet om een plan uit te voeren. Dat is een veelvoorkomend probleem in de horeca. Veel goede bedoelingen, maar die zijn anno 2018 onvoldoende in het tijdperk van de witte kassa", vertelt Vanpraet. Er zouden nog zo'n zeven mensen in de restaurants werken. Die moeten nu op zoek naar een nieuwe job.
Nieuwe naam?
Ostend Queen is al altijd een moeilijk verhaal geweest (zie kader), onder meer door de moeilijke toegankelijkheid. Er werd in de zomer van 2016 wel een nieuwe ingang geopend, maar dat mocht niet meer baten. "Het is nog nooit gelukt om de zaak lang uit te baten. Ze is heel erg groot en dat brengt veel kosten met zich mee. Er was al besloten om Ostend Queen niet meer als restaurant uit te baten, maar enkel nog voor events te houden. Het was een prachtige zaak, maar ze kiezen nu beter een nieuwe naam", zegt chef Tom Van den Broeck.
Inmiddels zijn er al vijf kandidaat-overnemers: één voor Ostend Queen en vier voor Agua Del Mar. "De gesprekken zijn opgestart, waardoor er vanaf juni nieuwe uitbaters moeten zijn. De kans is groot dat Agua del Mar en Ostend Queen voortaan een afzonderlijke uitbater krijgen", laat Vanpraet weten. In het faillissement is Miguel Snauwaert uit Zedelgem aangesteld als curator.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Blokken in een cultuurhuis of voetbalkantine: op deze 7 plaatsen kunnen studenten in Brugge en aan de kust terecht
Oostende -
Verkeersaanpassingen moeten zorgen voor een veiligere schoolomgeving aan Steensedijk
Bij vier scholen aan de Steensedijk worden binnenkort bijkomende verkeersaanpassingen uitgevoerd. Er komen nieuwe fietsstraten, oversteekplaatsen worden gewijzigd en krijgen een groene ondergrond. De Berkenlaan, tussen de Steensedijk en de Dennenlaan, wordt éénrichtingsverkeer voor wagens. De nieuwe situatie gaat in op 1 juni.Oostende -
Nieuwe editie van De Boarebreker is er: “Het seizoen kan beginnen”
Culinair en toeristisch journalist Georges Keters schuift deze week de 26ste jaargang van het magazine De Boarebreker – Gastronomie & Toerisme over tafel. Eens te meer een aantrekkelijk blad met liefst 140 pagina’s aan tips voor iedereen die houdt van lekker eten, toerisme, vakantie en leuke verrassingen. “Elke dag feest aan zee, genieten is het motto”, stelt uitgever Georges Keters.Middelkerke -
-
Livios
Met de hogedrukreiniger erover en klaar? Dankzij deze tips maak je je terras kraaknet zonder het te beschadigen
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
Zin om de week in te zetten met een portie onvervalst tienerdrama? Dan bent u bij VRT MAX aan het juiste adres. Zij brengen met ‘More Than This’ een uitstekende Australische reeks in stelling, waarbij het gevoelsleven van vijf adolescenten centraal staat. -
IN BEELD. Je genoot massaal van het verlengde weekend aan zee
Westtoer spreekt van een schitterend pinksterweekend met 400.000 toeristische overnachtingen, een stijging van vijf procent in vergelijking met vorig jaar.Oostende -
Cafébaas levenloos aangetroffen in woning boven café
Oostende