CD&V kritisch over centrale proeven in Vlaams onderwijs
Vlaams parlementslid Loes Vandromme (CD&V) heeft serieuze bedenkingen bij de centrale proeven die onderwijsminister Ben Weyts (N-VA) vanaf 2024 wil invoeren. Volgens Vandromme is er voor die proeven weinig draagvlak, zijn de doelstellingen onduidelijk en moet eerst de haalbaarheid grondig worden onderzocht.
De proeven voor wiskunde en Nederlands moeten het niveau van zowel de school als de leerlingen meten. Elke leerling zou tijdens de schoolcarrière vier centrale toetsen moeten afleggen: in het vierde en zesde jaar basisschool en in het vierde en zesde jaar secundair.
"De verschillende stappen om die proeven vorm te geven, volgen elkaar snel op en het parlement is hierbij amper betrokken", klaagt Vandromme van coalitiepartner CD&V aan. "Bovendien is het onduidelijk wat de precieze doelstellingen zijn van die proeven." Ze vraagt parlementair debat vooraleer dergelijke maatregelen, met grote invloed op het hele onderwijsveld, doorgevoerd worden.
Het christendemocratische parlementslid merkt bijvoorbeeld op dat het niet vanzelfsprekend is meerdere toetsdoelen met elkaar te combineren. "De academische experten zijn het er allen over eens dat één toets niet beide kan meten." Bovendien heerst er volgens Vandromme onduidelijkheid over de openbaarheid van de resultaten. "We moeten te allen tijde vermijden dat dit kan leiden tot rankings van scholen op basis van toetsresultaten", waarschuwt ze.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Dé reclamedame van het land levert meer dan helft van loon in en gaat aan de slag als leerkracht
-
Onderwijs in Vlaanderen moet 100 miljoen euro besparen
Het onderwijs in Vlaanderen moet 100 miljoen euro besparen. Dat blijkt uit de Septemberverklaring van minister-president Jan Jambon (N-VA) gisteren. Het is een opmerkelijke besparing, want volgens minister van onderwijs Ben Weyts (N-VA) waren er juist investeringen op komst, onder meer in fietsvergoedingen en laptops voor leerkrachten. -
Bachelor in de verpleegkunde populaire richting in kader van Vlaams opleidingsverlof
Steeds meer werknemers maken van het Vlaams opleidingsverlof gebruik om de opleiding bachelor in de verpleegkunde te volgen. Dat blijkt uit cijfers van ministers van Werk Jo Brouns en van Welzijn en Volksgezondheid Hilde Crevits. Ook andere zorgopleidingen doen het goed. -
-
4
Europa verliest terrein op Azië in ‘World University Rankings’: vier Belgische universiteiten in top 200
Vooraanstaande universiteiten in Europa verliezen terrein op de World University Rankings nu de concurrentie uit Azië toeneemt. Dat kondigt het Britse magazine voor hoger onderwijs Times Higher Education (THE) woensdag aan. De hoogste universiteit van België op de lijst, de KU Leuven, behoudt haar positie op de 42e plaats. In totaal staan vier Belgische universiteiten in de top 200. -
TV
STREAMINGTIPS. Fan van ‘The Last of Us’? Met deze zes titels bent u klaar voor de grote zombie-apocalyps
Het tv-jaar heeft z’n schrikwekkende start niet gemist dankzij de populaire tv-adaptatie van ‘The Last of Us’ op Streamz. De HBO-reeks met Pedro Pascal in de hoofdrol schetst een geloofwaardig beeld van hoe schimmels in combinatie met de opwarming van de aarde de mensheid kunnen infecteren en zo een zombie-pandemie kunnen inluiden. De reeks doet de honger naar meer realistische zombiefilms en -reeksen met een apocalyptisch kantje alleen maar toenemen. En met deze zes alternatieven is die week wachten op een nieuwe aflevering van ‘The Last of Us’ zo om(bie). -
Livios
Hobbykamer of extra opslagruimte maken van je zolder? Op deze vijf punten moet je letten
Kan je wel wat meer ruimte gebruiken in huis? Vooraleer je denkt aan het toevoegen van een extra volume, kijk je best eerst eens naar je zolder. De ruimte onder het dak wordt vaak onderbenut, terwijl ze interessante mogelijkheden kan bieden. Maar vooraleer je je zolder omvormt tot een woonruimte, moet je jezelf eerst enkele belangrijke vragen stellen. Bouwsite Livios lijst ze voor je op. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch?