Wout van Aert voelt zich verbazingwekkend goed: “De hitte is zeker geen vijand”
Olympische SpelenOp naar meer. Na zijn geweldige Tour wil Wout van Aert uitpakken op de tijd- én wegrit van de Olympische Spelen. De aanpassing is verbazingwekkend goed verlopen, de hitte kan in zijn voordeel spelen. “Vertrouwen dat ik het kan afmaken.”
Na de tweede verkenning op Japanse bodem stond Wout van Aert de pers te woord. Hoe voelt hij zich, na die fantastische Tour en directe oversteek? “Ik voel me beter dan verwacht. Ik was natuurlijk zondagavond heel moe, maar ik heb goed kunnen slapen op de vlucht. De aanpassing is goed meegevallen. Ik had verwacht dat ik vermoeiender ging zijn. Het was een beetje surrealistisch eigenlijk, dat laatste weekend in Frankrijk. Twee keer winnen en dan vertrekken richting Japan. Goed wel om de decompressie tegen te gaan - meteen de focus op de Spelen. Maar mijn winning mood is uiteraard goed. Dat geeft natuurlijk vertrouwen dat ik het kan afmaken.”
Zaterdag is de wegrit, woensdag de tijdrit. “Ik focus me eerst volledig op zaterdag. Als je ziet hoe goed ik herstelde in de Tour, dan gaan die drie dagen zeker voldoende zijn om opnieuw top te zijn in de tijdrit. Beiden zijn combineerbaar, beiden zijn een groot doel.” Voor de wegrit schuift Van Aert fenomeen Tadej Pogacar naar voor. “Maar ik zal wel een van de favorieten zijn, zeker? Of ik vrees dat ze naar België gaan kijken? Neen, maar we moeten daar wel rekening mee houden. Dat lijkt me maar logisch en het zou niet de eerste keer zijn.”
Remco
Ook Remco Evenepoel wil zaterdag oogsten. Hoe zit het met de rolverdeling? “We hebben allebei een beschermde rol. Remco zal op de Mikuni Pass zeker niet moeten wachten op mij. Als hij daar met de besten meekan, is dat enkel in de ploeg zijn voordeel. Ben ik er dan nog bij of toch ergens in de buurt, is er een grote kans dat we het afmaken. Dan is het kwestie om het goed aan te pakken. Maar voor mijn eigen winstkansen zal het belangrijk zijn dat ik goed over die Mikuni Pass geraak.”
Vier dagen later is dus de tijdrit. “Procentueel heb ik daar meer kans om te winnen. Je hebt meer in de hand. Met een goede voorbereiding en goede benen kom je automatisch al ver. Al is het parcours in principe net iets te zwaar. Had ik het zelf mogen tekenen, had het wat vlakker gemogen. Het is zeker niet vergelijkbaar met de tijdrit in de Tour. Wie daar mijn grootste concurrenten zijn? Roglic, Evenepoel, Dennis zijn alle drie een beetje een vraagteken hoe goed ze zijn. Ganna zit dan weer in dezelfde situatie als mij - in principe is het parcours net iets te zwaar. Maar de winnaar zal geen verrassende naam zijn.” En Van Aert heeft een kleine, niet onbelangrijke bondgenoot: “De hitte is geen rivaal. Ik kan daar goed mee om. Sommige jongens zullen erdoor zakken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Olympische Spelen304
Papa Derwael hoopt dat regering snel werk maakt van belastingvrije olympische premies: “Wat Nina gedaan heeft, is een unicum”
“Belachelijk. Shame on you”. Zo uitte Nico Derwael, papa van gouden medaillewinnaar Nina Derwael op de Spelen in Tokio, via Facebook zijn onvrede over het nieuws dat de olympische premies in België belastbaar zijn. Of het moet zijn dat de regering alsnog erin slaagt om dit jaar een wet te stemmen om die uitzonderlijk vrij te stellen: “Daar moeten ze dringend werk van maken.” -
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
Is jouw handtas ook een rommeltje? Met deze 4 handige tips schep je orde in de chaos
Je portefeuille, smartphone, bril, notitieboekje, flesje water, make-up … Je zou kunnen zeggen dat je handtas een mini-supermarkt is. Helaas wordt het daarom ook al snel een rommeltje. Tijd voor orde in de chaos? Wij helpen jou een handje op de goede, en vooral georganiseerde, weg. -
-
PREMIUMOlympische Spelen5
Jean-Michel Saive doet in september gooi naar BOIC-voorzitterschap: “België heeft geen complex meer als sportland”
-
PREMIUMOlympische Spelen10
Emotionele Jean-Michel Saive maakt ambitie en droom als BOIC-voorzitter waar: “Vandaag denk ik ook aan mijn vader”
-
Spaargids.be
Leningen met langere looptijd worden populairder: is het verstandig om een woonlening op 25 of 30 jaar te nemen?
De interesse in leningen met een lange looptijd groeit. Steeds meer kredietnemers kiezen voor een lening met een looptijd van 25 jaar, dat blijkt uit data van Spaargids.be. Waarom zou je kiezen voor een lening met een langere looptijd? En wat zijn de nadelen ervan? -
IOC: “Nog 700 leden van Afghaanse olympische gemeenschap in gevaar”
Meer dan 300 leden van de Afghaanse olympische gemeenschap zijn de afgelopen weken in veiligheid gebracht. Maar meer dan 700 andere sporters zijn nog altijd in gevaar. Dat meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC), dat de internationale gemeenschap oproept om hen bij te staan.
17 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerChristine Baetens
Eddy vandeweyer
Roger Lambregts
eric polspoel
Ivo Rottiers