Welzijnsorganisaties starten scholentour ‘Awel hoe is ’t?!’ voor mentaal welzijn van jongeren
NinoveDe scholentour ‘Awel hoe is ’t?!’ is van start gegaan in Ninove om jongeren in contact te brengen met de organisaties die hen kunnen helpen als het mentaal wat minder gaat. Daarmee wil de stad verder blijven inzetten op het mentaal welzijn van jongeren.
Er zijn verschillende organisaties in Ninove die jongeren begeleiden om opgewassen te zijn tegen allerhande uitdagingen in hun dagelijkse leven, om hen te leren ruimte te nemen om een trauma of verlies te verwerken, en om hen te laten uitgroeien tot stabiele, zelfstandige en gelukkige volwassenen. Maar niet alle jongeren weten bij wie ze hiervoor terecht kunnen of hoe ze die organisaties kunnen vinden. Daarom sloegen de partners van het Jeugdwelzijnsoverleg – getrokken door Huis van het Kind en de jeugddienst van de stad – de handen in elkaar voor een scholentour.
In maart en april bezoeken ze vier scholen, waarbij ze de leerlingen uit de tweede graad van het secundair onderwijs -in totaal 648 jongeren- wegwijs maken in het welzijnslandschap dat klaar staat om hen te ondersteunen. Jamil Almadani, bekend van de Voice Van Vlaanderen, ondersteunt deze campagne met een filmpje.
Burgemeester Tania De Jonge (Open Vld) is blij met het project: “De coronaperiode heeft ons doen inzien dat jongeren het emotioneel soms heel zwaar hadden, en niet altijd de weg naar hulpverlening vonden en vinden. Door zelf naar de scholen te trekken hopen we de drempels te verlagen. Want we willen dat jongeren weten dat ze er niet alleen voor staan, er is altijd iemand die kan helpen.”
Ook Veerle Cosyns (Samen-CD&V), schepen bevoegd voor sociale zaken, benadrukt de meerwaarde van dit project: “Bij de opmaak van het meerjarenplan hebben we heel bewust gekozen voor het versterken van het mentale welzijn van onze Ninovieters. Samen met een goede fysieke gezondheid is dat de basis om je gelukkig te voelen. Onze stad kent heel wat voorzieningen maar (jonge) mensen vinden er niet altijd hun weg naartoe. Het is dan ook fijn dat in de partners van het Jeugdwelzijnsoverleg de handen in elkaar sloegen voor dit project, om jongeren heel direct de weg te tonen naar de bestaande hulpverlening.”
Meer informatie over de welzijnsorganisaties voor jongeren is te vinden op www.ninove.be/welzijnsorganisaties-jongeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Independer
Je auto uitlenen aan je buur of vrienden: zo zit het met de verzekering
-
Fietskoerierdienst Snel & Wel opent Ninoofse vestiging in vroeger jeugdhuis Het Uur
De fietskoerierdienst Snel & Wel heeft vrijdagavond officieel een Ninoofse vestiging geopend in het voormalige jeugdhuis Het Uur in Meerbeke.Ninove -
800 bezoekers steunen sportclub voor sporters met beperking tijdens ‘G-popfestival’
Het eerste G-popfestival georganiseerd door en ten voordele van G-Sport 9450 vzw — een sportclub voor sporters met een beperking — heeft volgens de organisatoren ongeveer 800 bezoekers gelokt.Haaltert -
-
TV
STREAMINGTIP. ‘More Than This’: liefde in alle kleuren
-
Stationsparking blijft (voorlopig) gratis, maar nog geen oplossing voor leegstaand stationsgebouw
De stationsparking in Ninove blijft ook na de heraanleg gratis. Dat heeft minister Georges Gilkinet (Ecolo) bevestigd na een vraag van Ninoofs burgemeester Tania De Jonge (Open Vld). Ze vroeg hem ook een stand van zaken van het leegstaande stationsgebouw. Het antwoord daarop vond ze teleurstellend.Ninove -
PREMIUM
Buurtbewoners Leopoldstraat halen slag thuis bij protest tegen zwaar vrachtverkeer: “Hopelijk houdt stad in toekomst wél rekening met buurt”
De buurtbewoners van de Leopoldstraat in Okegem hebben hun slag thuis gehaald tegen de afwijkende voorwaarden die het Ninoofse stadsbestuur had toegekend aan een frisdrankenbedrijf. Dat mocht daardoor quasi 24 uur op 24 en zeven dagen op zeven door hun straat rijden met zwaar vrachtverkeer. Een buurtbewoonster stapte daartegen naar de Raad voor Vergunningsbetwistingen en kreeg gelijk.Ninove -
Mijntelco
Een iPhone voor 179 euro... mét abonnement: doe je voordeel aan zo'n deal?