Projectontwikkelaar dient aanvraag in voor nieuwe windturbine langs Expresweg
NinoveProjectontwikkelaar Aspiravi heeft een vergunning aangevraagd voor een nieuwe windturbine langs de Expresweg (N28) in Ninove.
Momenteel staan er al vier windturbines langs de Expresweg tussen Ninove en Aalst (N28/N45). Projectontwikkelaar Aspiravi heeft bij de provincie Oost-Vlaanderen een aanvraag voor een omgevingsvergunning ingediend voor de plaatsing van een bijkomende windturbine. Deze turbine zou geplaatst worden langs N28 op het grondgebied Ninove, net ten noorden van bedrijventerrein Doorn Noord. Momenteel is het openbaar onderzoek voor de vergunningsaanvraag bezig. Dat loopt nog tot en met 4 december.
De provincie beslist over de aanvraag. De stad Ninove geeft enkel advies. “Ik kan daarop nog niet vooruitlopen, maar er is een locatie voorzien voor windturbines op het nieuwe bedrijventerrein Doorn Noord en we moeten bekijken dat ze niet in elkaars vaarwater terechtkomen”, aldus schepen van Klimaat Wouter Vande Winkel (Samen/Groen). “We zullen ook de verschillende adviezen bekijken over slagschaduw, of de geluidsnormen gerespecteerd worden en nog meer.”
Minimumafstand
Schepen van Ruimtelijke Ordening Katie Coppens (Samen/Vooruit) denkt niet dat er nog een windturbine op Doorn Noord zou kunnen komen als deze aanvraag wordt goedgekeurd. “Er moet een minimumafstand worden bewaard tussen windturbines. Deze aanvraag kwam als een verrassing voor ons. Belangrijk zal zijn tot waar de slagschaduw komt, of die alleen tot de bedrijven op Doorn Noord komt en niet tot woningen, maar we moeten alles nog bekijken. We zullen onder meer de resultaten van het openbaar onderzoek afwachten voor we een advies geven.” Coppens benadrukt nog dat deze aanvraag volledig losstaat van het project van de stad die gronden ter beschikking stelde voor het plaatsen van windturbines ten oosten en ten westen van de Edingsesteenweg in Pollare, Denderwindeke en Meerbeke.
Projectontwikkelaar Aspiravi zal op vraag van de stad Ninove een informatiemoment organiseren in de vorm van een webinar op 16 november om 19.30 uur. Meer info op www.aspiravi.be/ninove. Het dossier kan digitaal worden geraadpleegd op www.omgevingsloket.be/omvPubliek/ met projectnummer OMV_2021133745.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV
Aftellen naar ‘Love Island’ met exclusieve reünie-afleveringen op Streamz
Nog elf dagen wachten en dan gaat het nieuwe seizoen van ‘Love Island’ van start op Streamz. Tijd voor een terugblik, moet de streamingdienst gedacht hebben. Vanaf donderdag is er dan ook ‘Love Island: Rewind’, een reeks van vijf exclusieve reünie-afleveringen. -
Vtwonen
Zo krijg je je barbecue in geen tijd weer brandschoon
De temperaturen gaan weer in stijgende lijn: tijd om je barbecue boven te halen dus! Het enige wat je misschien tegenhoudt, is het schoonmaken ervan. Dat is een vervelende klus, die je het liefst zo lang mogelijk uitstelt. Vtwonen.be springt echter te hulp en voorziet je van een rits slimme tips waarmee je je barbecue snel én goed schoonmaakt. -
Ninove
Boekenverkoop bibliotheek start woensdag en loopt bijna hele zomer
De bibliotheek van Ninove start op woensdag 6 juli met haar boekenverkoop. -
-
Ninove
Geplande windturbines lopen paar maanden vertraging op nadat energieleverancier die naast gunning greep naar Raad van State stapt
De vier geplande windturbines in Ninove zullen wellicht een paar maanden vertraging oplopen. Een energieleverancier die naast de gunning greep, is immers naar de Raad van State gestapt. De stad heeft daarom het gunningsbesluit ingetrokken. -
Vier windturbines op Ninoofse stadsgronden “voor en door Ninovieters”
Er zijn plannen voor vier windturbines in Ninove, ten oosten en ten westen van de Edingsesteenweg in Pollare, Denderwindeke en Meerbeke. Die zouden, als alles goed verloopt, ten vroegste eind 2023 operationeel zijn. Bijzonder is dat de Ninovieters mede-eigenaars kunnen worden van de windturbines. De toestellen zouden genoeg groene lokale elektriciteit opleveren voor 66 procent van de Ninoofse huishoudens. -
Ninove
Ter Duystfeesten beleven geslaagde editie na twee jaar corona
Het buurtcomité Ter Duyst vzw heeft afgelopen zaterdag een geslaagde editie georganiseerd van de Ter Duystfeesten in wijk Hof Ter Duyst in Ninove. -
Pollare
Uilskuikens van kerkuilkoppel in Pollare krijgen ring en babyborrel
Natuurpunt Ninove en de kerkraad van Pollare hebben een babyborrel gehouden voor de twee uilskuikens van het lokale kerkuilkoppel aan de kerk van Pollare.