Ninoofse middenschool krijgt nieuwe leidinggevende na wantoestanden in klas
Scholengroep Dender stelt een nieuwe leidinggevende aan in de GO! Middenschool die in opspraak is gekomen. Het gaat om een soort crisismanager die beschikt "over het juiste mandaat om de school de komende weken te ondersteunen". De lessen zullen maandag doorgaan, laat de scholengroep nog weten.
KIJK. Leerkrachten getuigen anoniem over collega’s die leerlingen pesten: “Leerling werd gefixeerd met plakband”
De onderzoekscel van Het Laatste Nieuws en VTM Nieuws publiceerde vrijdag getuigenissen over wantoestanden in de Middenschool met speciale klasjes voor leerlingen van 12 en 13 jaar met een autismespectrumstoornis. De jongeren worden er niet goed behandeld, blijkt uit die stukken.
Scholengroep 19 'Dender' geeft zaterdag, na een intern beraad, aan dat het de situatie "overneemt" om ervoor te zorgen "dat de rust kan terugkeren op GO! Middenschool Ninove". Er komt dus een nieuwe leidinggevende om de start naar verbetering in te zetten, communiceert het GO! "Als scholengroep verlenen wij onze volledige medewerking aan het onderzoek dat gestart werd door de politie", klinkt het nog.
Er komt ook een meldpunt voor leerlingen en ouders die nog vragen hebben, waarop die vragen en bezorgdheden kunnen doorgegeven.
Gerechtelijk onderzoek
Vrijdag leidde de ophef tot het starten van een gerechtelijk onderzoek en gaf de onderwijsinspectie aan de school te zullen bezoeken.
De resultaten van dat onderzoek worden dinsdag toegelicht tijdens een Raad van Bestuur van de scholengroep. Daar wordt ook beslist over het lot van de huidige directie.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Meerbeke
Basisschool De Wonderwijzer doet naast pestweek ook mee aan Pest Buddy’s van Centraal Meldpunt Pesten: “Hele jaar aandacht hiervoor”
De Vlaamse week tegen pesten gaat op 10 februari weer van start. Basisschool De Wonderwijzer in Meerbeke werkt daarnaast ook het hele schooljaar met Pest Buddy’s, bedacht door het Centraal Meldpunt Pesten om pestgedrag snel en preventief op te sporen. -
Ninove
Carnavalisten kunnen liedjes opnieuw inschrijven voor 'De Ploët' en '’t Stoetlieken'
De Ninoofse Prinsencaemere organiseert opnieuw de liedjeswedstrijden ‘De Ploët’ en ‘’t Stoetlieken’. Carnavalisten kunnen daarvoor momenteel liedjes inzenden. -
Ninove
Stad breidt vernieuwd subsidiereglement senioren- en welzijnsverenigingen uit met sociale initiatieven
Het nieuwe subsidiereglement voor senioren- en welzijnsverenigingen en sociale initiatieven treedt op 1 februari in werking. De subsidie breidt uit met een extra motiveringssubsidie voor verenigingen die met bepaalde doelgroepen werken, samenwerken met andere verenigingen, werken met de Uitpas of vernieuwende initiatieven organiseren. Het reglement werd ook uitgebreid met een subsidie voor sociale buurtinitiatieven. -
-
PREMIUMDenderleeuw
Stimulo Denderleeuw viert 30-jarig bestaan als oudste floorballclub van België: “Succes Belgisch hockey heeft ook floorball boost gegeven”
Floorballclub Stimulo Denderleeuw bestaat 30 jaar en is daarmee de oudste floorballclub van België. De club telt een 100-tal leden en dat aantal zit in stijgende lijn. De sport wordt steeds bekender, ook dankzij het succes van het Belgisch hockey. -
Het regenweer trotseren? Dat doe je zonder zorgen met deze 15 waterproof én trendy handtassen
Het weer in België is zo grillig dat een regenbui altijd om de hoek loert. Toch hoeft die onvoorspelbaarheid geen domper op de feestvreugde te zijn om jouw mooiste handtas uit de kast te halen. Al kan je natuurlijk ook op safe spelen met deze trendy waterproof handtassen én rugzakken. Beter die waterkringen voorkomen dan genezen, toch? -
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
PREMIUMGent/Ninove
Bokser Yorben (24) riskeert vijf jaar cel nadat hij Manchester City-supporter Guido (64) in coma sloeg op snelwegparking: “Voor papa is het mentaal te zwaar om naar rechtbank te komen”
De 24-jarige Yorben S. moet zich komende maandag voor de rechter verantwoorden nadat hij op 19 oktober 2021 Guido De Pauw (64) in een coma sloeg op de snelwegparking in Drongen. Op de terugweg van een Champions League-wedstrijd tegen Club Brugge, liep het slachtoffer - een notoir Manchester City-supporter uit Meerbeke - de Club Brugge-fan Yorben S. tegen het lijf. Na een banale discussie werd het slachtoffer in coma geslagen door Yorben S. Die riskeert nu een celstraf van vijf jaar voor het zware misdrijf.
8 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerWouter Van de Walle
kristoff mignon
Werner Burgerhout
Linda Wellekens
Danny Callaert