Herinrichting Brakelsesteenweg met keerpunten in 2021 dan toch van start: Weg naar nieuw winkelcentrum ligt open
OuterDe Brakelsesteenweg (N8) krijgt dan toch een grote vernieuwing. Nadat de stad Ninove een eerdere vergunning liet vernietigen, mogen de werken in de aanloop naar de komst van het nieuwe winkelcentrum ‘Ninouter’ volgend jaar dan toch starten. Volgens het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) en projectontwikkelaar Mitiska zal de vernieuwing van (een deel van) de Brakelsesteenweg, met onder meer een middenberm, twee keerpunten en een keerlus, voor een veiliger en vlotter verkeer zorgen.
Delen per e-mail
Vanuit het stadsbestuur is al enkele jaren tegenkanting tegen de komst van het geplande winkelcentrum Ninouter langs de Brakelsesteenweg omdat er wordt gevreesd voor nog meer verkeersproblemen. Begin vorig jaar kon de stad de vergunning voor de geplande wegenwerken op de Brakelsesteenweg in de aanloop naar de komst van winkelpark laten vernietigen door de raad voor vergunningsbetwistingen. Enkele maanden later diende AWV een nieuwe aanvraag in voor de werken. De kogel is nu door de kerk: de wegenwerken gaan volgend jaar van start.
De Brakelsesteenweg wordt vernieuwd van de Aardeweg tot net voorbij Feestzalen De Vos. Er komt een nieuw wegdek in asfalt, veiligere fietspaden, een middenberm, twee keerpunten en een keerlus. Onder het wegdek wordt er een gescheiden rioleringsstelsel aangelegd. “Met het ontwerp dat nu voorligt, zijn we ervan overtuigd dat we van deze weg een veiligere, meer comfortabele en vlotte weg zullen maken voor alle weggebruikers”, klinkt het bij het AWV. “Vandaag kruisen auto’s elkaar terwijl ze afslagbewegingen maken. Dat verhoogt het risico op aanrijdingen. Om dat gevaar te beperken, leggen we over het hele traject een middenberm aan. Zo dwingen we automobilisten om gebruik te maken van de nieuwe keerpunten en keerlus.”
Keerpunten aan Aveve, keerlus aan Ziekenhuisstraat
De twee keerpunten komen ter hoogte van Aveve, waar ook het nieuwe winkelcentrum Ninouter komt. Automobilisten die de parking van het nieuwe winkelcentrum willen oprijden, doen dat via de rechtsafslagstrook. Recht tegenover het winkelcentrum komt een zebrapad en een fietsoversteekplaats. De keerlus komt dan weer aan de Ziekenhuisstraat. Het verkeer dat uit de Ziekenhuizenstraat komt, kan deze lus gebruiken om in de richting van Ninove te rijden. Het doorrijdend verkeer wordt niet gehinderd door deze keerbewegingen. Ook aan Feestzalen De Vos kunnen automobilisten de steenweg richting Brakel oprijden. Fietspaden worden van de weg gescheiden door een schrikstrook van minimum 80 centimeter breed. Alleen in de zone tussen de Aardeweg en het keerpunt aan Aveve zal het fietspad naast de rijweg, maar iets hoger, komen te liggen. In deze zone zal een snelheidsbeperking van 50 kilometer per uur gelden in plaats van 70 kilometer per uur.
Strijd verloren
Schepen van Mobiliteit en Openbare Werken Wouter Vande Winkel (Samen/Groen), die zich al jaren verzet tegen de herinrichting van de Brakelsesteenweg voor het geplande winkelcentrum, is niet overtuigd en neemt volledig afstand van het geplande project. “Het verkeer tijdens de avondspits verloopt nu al zeer stroef op de Brakelsesteenweg. Het extra verkeer van en naar het winkelcentrum zal de filevorming alleen maar doen toenemen”, aldus Vande Winkel. “Ik vrees dan ook voor een mobiliteitsinfarct - ook na realisatie van de keerpunten. De werken gaan gedurende twee jaar ook zware verkeershinder veroorzaken in Appelterre en Outer. Dat kan je zeker verdedigen als het om een project gaat dat het algemeen belang dient, maar niet voor de realisatie van een winkelcentrum.”
Een verdere procedureslag heeft ook weinig zin volgens Vande Winkel. “Ik betreur dat we die strijd verloren hebben, want ik denk niet dat onze lokale middenstand zit te wachten op nog een extra winkelcentrum van 10.000 vierkante meter buiten de stad. Bovendien blokkeert het andere projecten in onze stad, bijvoorbeeld de heraanleg van kruispunt Tramstatie.”
Meningen binnen stadsbestuur verschillen
Jan Du Bois van projectontwikkelaar Mitiska vindt de houding van Vande Winkel onbegrijpelijk. “De eigen studiedienst van de stad Ninove heeft een positief advies gegeven voor deze werken en besloot uit de verschillende mobiliteitsstudies die er zijn geweest dat de werken voor een vlotter verkeer zullen zorgen”, aldus Du Bois.
Opvallend is dat de meningen binnen het stadsbestuur verschillen. Schepen van Lokale Economie Alain Triest (Open Vld) volgt de visie van AWV dat de werken net voor een vlotter verkeer zullen zorgen op de Brakelsesteenweg. “Er zijn verschillende simulaties gebeurd en ook de laatste studie geeft aan dat de komst van het winkelcentrum geen problemen zal veroorzaken. Persoonlijk ben ik ervan overtuigd dat de werken een verbetering zullen zijn.” Hij benadrukt ook dat het AWV en Mitiska zijn die de kosten dragen die het winkelcentrum met zich meebrengt.
Eerste werken in januari al van start
De voorbereidende werken starten al in januari 2021. Het terrein zal daarbij op verschillende plaatsen verbreed en opgehoogd worden en er worden ook twee woningen afgebroken. In februari of maart 2021 volgen de nutswerken. Daarbij leggen de nutsmaatschappijen nieuwe leidingen aan voor water, gas, elektriciteit en telecommunicatie. Tijdens deze werken, van januari tot mei, zal het verkeer komende van het verkeersplein ‘den Dollar’ in de richting van Brakel de werf kunnen passeren. Verkeer richting het centrum van Ninove wordt omgeleid. In de zomer van 2021 gaan dan de uiteindelijke weg- en rioleringswerken van start. Het agentschap hoopt deze af te ronden in 2022. Tijdens de weg- en rioleringswerken zal een tijdelijke werfweg met eenrichtingsverkeer de toegankelijkheid van woningen en handelszaken op de meeste momenten garanderen. Doorgaand verkeer zal omgeleid worden.
Het winkelcentrum zelf hoopt Mitiska in het voorjaar van 2022 te realiseren.
Infomoment
AWV organiseert op woensdag 9 december een digitaal infomoment om de plannen uitgebreid toe te lichten aan buurtbewoners. Vooraf inschrijven is verplicht via www.wegenenverkeer.be/ninove.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aalst
Gladde wegdek brengt voertuig aan het slippen
Op de Heilig Hartlaan in Aalst gebeurde zondagochtend een ongeval door het gladde wegdek. Een bestuurder raakte er aan het slippen met zijn voertuig. Niemand raakte gewond, maar de wagen liep wel aanzienlijke schade op. -
Ninove
Sportdienst koppelt sporten aan wandelingen door deelgemeenten
De Ninoofse sportdienst koppelt wandelen aan sporten, met een aantal sportwandelingen. -
Ninove
Burgerbeweging wil klacht indienen tegen Guy D’haeseleer na Facebookbericht: “Ver gekomen als je waarheid al niet mag schrijven”, aldus D’haeseleer
Burgerbeweging ‘Allemaal Van Belang’ is van plan om klacht in te dienen tegen Forza Ninove-kopman en Vlaams Belang-parlementslid Guy D’haeseleer. -
-
Sparen
Na de tariefverhogingen bij sommige banken: hoe gemakkelijk is het om over te stappen?
KBC kondigde begin deze maand al aan dat ze een aantal van haar tarieven fors optrekt. Ook bij andere banken zijn er belangrijke wijzigingen. Maar wat als u daar als klant niet mee akkoord gaat? Kan u dan gemakkelijk overstappen en is daar ook een kostprijs aan verbonden? Spaargids.be belicht de werking van de (gratis) bankoverstapdienst. -
Multimedia
Slechte wifi? Deze toestellen versterken je signaal tot in het kleinste kamertje
Je wifinetwerk is op zijn sterkst in de onmiddellijke buurt van je draadloze router. Hoe verder in de woning, hoe minder sterk je signaal vervolgens wordt. Als dat problematisch is, kan je het bereik uitbreiden met een wifi repeater. We bekeken enkele populaire modellen. -
Multimedia
Vinyl is weer helemaal in: hierop moet je letten als je een platenspeler koopt
Na de komst van de cd was vinyl een tijdlang helemaal afgeschreven, maar intussen zijn platen - zélfs in streamingtijden - aan een serieuze comeback bezig. Onze techredacteur somt op waar je op moet letten als je een nieuwe platenspeler wil kopen en tipt meteen zijn drie aanraders van het moment. -
Ninove
Oude Kaaibrug terug open voor verkeer na renovatiewerken
De Oude Kaaibrug over de Dender is weer toegankelijk voor alle verkeer.