Brigitte viert 100ste verjaardag in woonzorgcentrum Wilgendries: “Ik profiteer van alles, maar ik overdrijf nooit”
Brigitte Visart de Bocarmé heeft haar honderdste verjaardag gevierd in woonzorgcentrum Wilgendries in Voorde.
Brigitte verblijft nu twee jaar in het woonzorgcentrum in Voorde. Voordien woonde ze nog zelfstandig in Antwerpen. Ze groeide op in Brugge, waar haar vader graaf was, maar verbleef het grootste deel van haar leven in het Brusselse, vooral in Schaarbeek. Op het einde van de Tweede Wereldoorlog werkte ze als verpleegster. “Russische, Franse en Belgische soldaten: ik heb ze allemaal verpleegd”, zegt Brigitte. De rest van haar leven zorgde ze voor haar gezin. Haar man overleed bijna dertig jaar geleden, op 67-jarige leeftijd. Brigitte heeft twee kinderen, vijf kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. Het was kleindochter Jessica Asnong uit Appelterre die haar twee jaar geleden naar het wzc in Voorde haalde, zodat ze dicht bij elkaar wonen.
“De Visarts hebben goede genen”, verklaart Brigitte haar gezegende leeftijd. Brigitte lust ook graag een whisky of Bacardi. Tot ze naar het rusthuis kwam, dronk ze elke dag wel een glaasje. “Ik kan er goed tegen”, zegt ze. “Ik profiteer van alles, maar ik overdrijf nooit.” En ze heeft nog een tip: “Zeg altijd de waarheid.”
Woonzorgcentrum Wilgendries had op zijn Facebookpagina een oproep gedaan om Brigitte verjaardagswensen te sturen. “Zo’n 200 mensen hebben haar via die weg gefeliciteerd. Ze heeft ook een 20- tot 30-tal verjaardagskaarten gekregen”, weet directeur Maarten Drieghe. Er was voor de gelegenheid een optreden van de Vlaamse zangeres Eveline Cannoot in het wzc. “Brigitte stond vandaag centraal, maar we hadden nog drie andere jarigen: bewoners Alfons (91) en Marie-Anne (76) en ergotherapeute Ina (22)”, aldus Drieghe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Gemeente bevriest opzeg Saamo na grote verontwaardiging over stopzetting samenwerking, Saamo blij met gesprekken: “We hopen dat gemeente zelf beslist om stopzetting terug te draaien”
Denderleeuw -
Independer
Tot wel 500 euro duurder: waarom kost het meer om een cabrio te verzekeren? En hoe druk je tóch de prijs?
Het zonnige weer krijgt vanaf dit weekend - eindelijk - de overhand en dus worden ook de cabrio’s opnieuw van stal gehaald. Heerlijk toch, zo’n uitstapje met je haren in de wind. Maar wist je dat een cabrio verzekeren duurder uitvalt dan een gewone auto? Independer.be maakt de vergelijking en legt uit waar dat prijsverschil vandaan komt. -
Hou het gsm’en maar voor na de rit: bestuurders kunnen rijbewijs tijdelijk onmiddellijk kwijtspelen
Aan het gsm’en achter het stuur? Dan kan je rijbewijs vandaag en morgen onmiddellijk worden ingetrokken voor vijftien dagen. Dat heeft het parket van Oost-Vlaanderen beslist in het kader van een nationale actie van de federale politie.Gent -
-
PREMIUM
RESTOTIP. Café Sportpaleis: Genieten van zuiderse gerechtjes in oer-Vlaams wielercafé
Ninove -
Nonchalant en een beetje vintage: topmodel Bella Hadid (26) zweert bij dit type handtas
Bella Hadid is een van de grootste trendsetters van ’t moment. Wat zij draagt, wordt gekopieerd. En ja, het topmodel houdt ook van het betere handtassenwerk. Haar ultieme favoriet? De nonchalante slouchy tas. Hét perfecte accessoire om een chique outfit draagbaar te maken of een casual look extra punch te geven. Imiteer haar look met deze vijftien betaalbare tassen. -
PREMIUM
Tina Turner stond in 1989 in Denderleeuw op podium van ‘Tien om te zien’: “Ze was vriendelijk tegen iedereen en had geen sterallures”
Zangeres Tina Turner, die woensdag op 83-jarige leeftijd overleed, was in 1989 in Denderleeuw voor een optreden bij ‘Tien om te zien’. Op weg naar Denderleeuw viel de superster wel in panne. We reconstrueren het verhaal en spraken ook met een Denderleeuwenaar die haar in de vipruimte zag na haar optreden.Denderleeuw -
PREMIUM
Overal in Smetlede wordt flamboyante makelaar Peter-Jan Matthijs (47) herinnerd aan zijn opa Albert: “Nu is het mijn beurt om in de politiek te gaan”
Lede
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer