De perfecte ochtendroutine: wandelen en een natuurkunstwerk maken
Vandaag is het 1 mei, de Dag van de Arbeid. Heerlijk, zo’n extra vakantiedagje waarop je kan uitslapen. Heb je geen plannen? Dan kan je misschien eens starten met een ochtendroutine. Zo rolt Oprah Winfrey om 6 uur uit haar bed om van jetje te geven in de fitness, en ook Barack Obama haalt voor 7 uur zijn sportschoenen uit de kast. Ben jij niet zo sportief aangelegd? Laat je dan inspireren door kunstenaar Day Schildkret.
Delen per e-mail
Je hebt het waarschijnlijk al eens gelezen: veel succesvolle mensen staan op met het ochtendgloren en doorlopen vervolgens een heel ritueel. Dat kan gaan van een glas citroenwater drinken tot 10 minuten mediteren of je in het zweet werken in de fitness. Maar de Amerikaan Day Schildkret pakt het op een iets originelere manier aan.
De man gaat elke ochtend een frisse neus halen en maakt een heus kunstwerk. Hij begon met zijn bijzondere hobby na een pijnlijke breuk. Hij geeft toe dat hij het een lange tijd moeilijk heeft gehad, totdat hij eens ging wandelen met zijn hond. Onderweg begon hij onbewust gevallen bladeren, takken en bloemblaadjes van de grond op te rapen. Voor hij het wist, maakte hij met die verzameling een heus kunstwerk. En voor het eerst sinds lange tijd voelde Schildkret zich een beetje beter in z’n vel.
“Twee uur later had ik iets wondermooi gemaakt, en dat maakte me gelukkig. Ik besefte dat ik iets had gedaan dat me op een goede manier hielp”, vertelt de kunstenaar aan Well&Good. Na de aha-erlebnis ging de man de uitdaging aan om dertig dagen lang zo’n altaar te maken.
Met succes, want hij heeft dat goed volgehouden. Meer zelfs: het is een dagelijkse gewoonte geworden en ondertussen heeft hij al meer dan 1.000 werkjes gemaakt. “Het is een dagelijkse reminder geworden die me helpt beseffen dat schoonheid iets heel vluchtig is.” Alle altaren kan je bewonderen op de Instagrampagina van de man, waar hij al meer dan 57.600 volgers achter zich heeft geschaard. Ter inspiratie voor jouw nieuw ochtendritueel hebben we onze favorieten verzameld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Magische girlpower, hoopgevende natuurbeelden of achter de schermen bij Snelle: dit is onze streaming top vijf voor dit weekend
Wekelijks schuimt onze redactie de verschillende streamingplatformen af, op zoek naar de beste films, series en docu’s voor het weekend. Deze week op het menu: een hoopgevende natuurdocumentaire over het lockdowneffect op Apple TV+, een magisch Brits kostuumdrama op Streamz en een doodeerlijk portret van Lars Bos, beter gekend als popartiest Snelle, op Netflix. -
Wielrennen4
Niet iedereen start in de drie heuvelklassiekers, wie rijdt de komende week waar?
Het Ardense drieluik staat voor de deur. De Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn traditioneel de slotakkoorden van het klassieke wielervoorjaar. Wie komt nog waar in actie? En wie zijn dus geschikte transfers in jouw Gouden Klassiekers-ploeg? Een blik op de programma’s van de toppers. -
Niet-chirurgische neuscorrecties zijn in opmars. “Het resultaat is onmiddellijk zichtbaar”
Sinds het dragen van mondmaskers het nieuwe normaal werd, laten steeds meer mensen iets aan hun gelaat doen. En je hoeft er zelfs niet eens meer voor onder het mes. Niet-chirurgische neuscorrecties zijn in opmars. Keel-, neus- en oordokter Gert Jeunen: “Het is een zeer laagdrempelige behandeling die in de praktijk gebeurt onder verdoving.” Hij vertelt ons over de voor- en nadelen. -
-
Livios
BINNENKIJKEN. Tomas en Arne bouwen oud vrachtschip om tot unieke vakantiewoning
-
Zo beleven Vlamingen hun vakantie in eigen land volgens de satirische Sara Leemans: “Ah, dus jullie doen ginder eigenlijk hetzelfde als thuis?”
Sara Leemans van het Instagramaccount ‘Dansaertvlamingen’ schrijft in NINA elke week satirische stukjes over álle Vlamingen. Ze steekt zowel de draak met de doorsnee-Vlaming als met de fermettebewoner en de inwijkelingen van hippe straten zoals de Brusselse Dansaertstraat. Om onszelf wat te relativeren. Deze week: hoe vullen Vlamingen hun midweekje weg in? -
Nog een beetje moe? Dit zijn de gekste ochtendgewoontes van succesvolle CEO's
Ochtenden zijn nooit makkelijk. Hoe je het ook draait of keert: die warme cocon inruilen voor een koud en kil bureautje is meestal niet het leukste vooruitzicht. En toch bestaan ze: mensen die al uren opgewekt achter hun computer zitten te tokkelen terwijl jij een liter koffie nodig hebt om überhaupt te kunnen ademen. Hun geheim? De juiste ochtendroutine. En voor wie daarbij wat hulp kan gebruiken, hebben we 7 ietwat gekke gewoontes van succesvolle CEO's. Graag gedaan! -
Vorig weekend kon je het noorderlicht zien in Nederland, en binnenkort misschien ook in België
Een fotograaf kon het fenomeen in Noord-Holland vastleggen met zijn camera, met uitzonderlijke beelden als resultaat. Zeker omdat je normaal gesproken naar Scandinavië moet reizen om het unieke natuurverschijnsel te kunnen waarnemen. En het is waarschijnlijk niet de laatste keer dat de gekleurde gloed tot zo dicht bij ons reikte.
1 reactie
Paul Mulder