Politie doet vandaag en morgen extra controles op afleiding achter het stuur
Vandaag en morgen houdt de politie een eerste nationale actie tegen afleiding achter het stuur. Daarvoor werken de federale wegpolitie en 110 lokale politiezones samen. “De statistieken liegen er niet om: tot wel 25 procent van de ongevallen wordt veroorzaakt door afleiding achter het stuur”, zegt de federale politie. De grote controleactie werd op de snelwegparking in Wetteren op gang getrapt. HLN LIVE-reporter Stijn Defoirdt ging ter plaatse.
Gedurende 48 uur zullen controles in heel het land plaatsvinden, onder meer op het gebruik van de gsm achter het stuur. De samenwerking komt er na een succesvolle try-out in het najaar vorig jaar. “En niet enkel gsm-gebruik leidt onze aandacht af”, klinkt het. “Ook andere handelingen, zoals schminken, nagels knippen of een brooddoos zoeken, maken dat bestuurders hun concentratie tijdens het rijden verliezen. Een spijtig gevolg daarvan is dat er zich nog steeds veel ongevallen voordoen die kunnen vermeden worden.”
De federale politie wijst er nog op dat de gsm plaatsen in een daartoe bestemde houder, de enige aanvaardbare manier is om het toestel bijvoorbeeld als gps te gebruiken tijdens het rijden. Dat is intussen ook bij wet bepaald. Ongeoorloofd gebruik van mobiele apparatuur tijdens het rijden is nu een overtreding van de derde graad. Dat betekent dat overtreders een onmiddellijke inning van 174 euro riskeren, of nog hogere boetes bij dagvaarding voor de politierechtbank.
"Het is mogelijk dat je in de ene provincie strenger wordt gestraft dan in de andere.”
De grote controleactie werd op de snelwegparking in Wetteren op gang getrapt, vertelt HLN LIVE-reporter Stijn Defoirdt, die ter plaatse ging. Agenten op motorfietsen voeren de controles uit, maar ook een anonieme vrachtwagen van de federale politie wordt ingezet.
“Bestuurders die betrapt worden, krijgen een boete van 174 euro die meteen moet betaald worden”, zegt Defoirdt. Maar je kan ook een bijkomende straf krijgen. Dat is echter afhankelijk van het arrondissement waar de inbreuk werd vastgesteld. “In Halle-Vilvoorde, Limburg en Oost-Vlaanderen bijvoorbeeld, kan het zijn dat je rijbewijs voor acht dagen wordt ingetrokken. In Antwerpen en West-Vlaanderen is dat niet het geval”, aldus nog Defoirdt.
Bekijk ook:
Herbekijk ook:
Boetes voor gsm achter stuur verhoogd naar 174 euro
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
De allerbeste camera’s voor je vakantiefoto’s schuilen in deze smartphones
Ben je nog voor je vakantie op zoek naar een nieuwe smartphone? Hecht je veel belang aan de kwaliteit van de bijhorende camera, om zo onvergetelijke vakantiekiekjes en festivalfoto’s te kunnen maken? Smartphonespecialist Donovan Kerssenberg van technologiesite Tweakers trakteert je op zijn top drie smartphones-met-de-zotste-camera’s van het moment én geeft ook enkele minder dure alternatieven mee. -
PREMIUM
VIAS luidt alarmbel: bijna 1 op de 10 vergadert met collega’s tijdens autorijden
Vergeet de groepsmeeting in een zaal met koffie en koekjes: 9 procent van de werknemers vergaderde de voorbije maand minstens één keer onderweg in de auto achter het stuur. Dat blijkt uit een enquête van Vias Institute. “Wie het doet, onderschat bovendien de risico’s”, zegt woordvoerder Stef Willems. -
Wielrenster die van moord wordt verdacht, is opgepakt na klopjacht van 43 dagen
Kaitlin Armstrong, een 34-jarige Amerikaanse gravelrijdster, wordt ervan verdacht dat ze uit jaloezie de 26-jarige Anna Moriah Wilson heeft vermoord. Zij is de ex-vriendin van haar partner, de bekende gravelrijder Colin Strickland. Na de moord sloeg Armstrong op de vlucht en vermomde ze zich. Nu werd ze toch gevat door de politie. -
-
PREMIUM
Elk jaar 150 doden door afleiding in het verkeer: “Nee, u kan niét rijden en gsm’en tegelijk”
Elk jaar vallen er 150 doden en 850 zwaargewonden door afleiding in het verkeer. Grote boosdoener is de gsm, maar zelfs de soort muziek in de auto en het gespreksonderwerp beïnvloeden je kans op een ongeval. -
Antwerpen
Voor de derde keer geschoten op woning in Borgerhout: “Achtervolging duurde tot over de Nederlandse grens.”
Voor de derde keer deze maand is een woning in de Zegepraalstraat in Borgerhout onder vuur genomen. Ditmaal volgde er ook een achtervolging door de politie die helemaal tot in Essen leidde. De Nederlandse politie nam de verdachten net over de grens in hechtenis. Het parket kijkt nu of het duo aan ons land uitgeleverd kan worden. -
Tweakers
Bluetoothspeakers die het langer volhouden dan jezelf: drie modellen met een batterijduur tot 25 uur
De zomer lacht ons toe: van bruisende terrasjes tot bomvolle parken over sfeervolle campings. Het zijn ideale gelegenheden voor een fijn streepje muziek. Een bluetoothspeaker - mét lange batterijduur - is daarvoor het perfecte gadget. Hoe herken je de beste exemplaren? En welke speakers – per budgetcategorie eentje – verkiest expert Eric Van Ballegoie van technologiesite Tweakers? -
37
Beelden tonen hoe Bart De Wever de benen losgooit met Valerie Van Peel tijdens zomerfeest N-VA
N-VA-voorzitter Bart De Wever heeft in een toespraak op het zomerfeest van zijn partij niet voor het eerst uitgehaald naar de federale regering. Het begrotingstekort, de belastingdruk en het koopkrachtverlies zijn “onhoudbaar en onaanvaardbaar", klonk het in Mechelen. Na zijn toespraak gooide De Wever de benen los op de dansvloer met Valerie Van Peel, die dit najaar stopt als ondervoorzitter.